Citas ziņas

Karam ar troksnī Rīgas dome plāno tērēt 29,67 milj. latu

Jānis Šķupelis, 25.03.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas dome līdz 2019. gadam plāno tērēt gandrīz 30 milj. Latu, lai cīnītos ar pārmērīgu troksni pilsētā.

Trokšņa apkarošanas pasākumi esot nepieciešami, jo Eiropas Parlaments un Padome ir uzdevusi Eiropas Savienības dalībvalstu pilsētām, kurās ir vairāk nekā 250 000 iedzīvotāju, veikt vides trokšņa stratēģisko kartēšanu un izstrādāt rīcības plānu vides trokšņa samazināšanai tuvākajiem pieciem gadiem un laika periodam līdz 2019. gadam.

Jāpiebilst, ka Rīgas pašvaldība informē, ka pasākumu realizēšanai nepieciešamais finansējums ir 29,67 milj. Ls. Finansiāli ietilpīgākie pasākumi – esošo mājokļu skaņas izolācijas īpašību uzlabošanu tikšot realizēti laika posmā no 2015. līdz 2019. gadam. Tikmēr līdz 2015. gadam realizējamo pasākumu izmaksas ir 2,61 milj. Ls.

Trokšņu samazināšanas nolūkam Mājokļu un vides departaments ir izvēlējies četrus pasākumus, kuri pašvaldībai būšot jārealizē 17 vietās Rīgā tuvāko piecu gadu laikā. Šie pasākumi paredz, ka atsevišķos posmos tiks samazināts tramvaju kustības ātrums, tiks būvēti speciāli prettrokšņa ekrāni, izveidoti slāpējoši stādījumi un divās vietās Rīgā tikšot izmainītas esošās ielas līnijas.

Pasākumi arī paredz, ka arī valsts akciju sabiedrībai Latvijas dzelzceļš būs jāveic vilcienu ātruma samazināšana troksni slāpējošu ekrānu izbūve un stādījumu izveide gar dzelzceļa līniju 27 Rīgas vietās.

Komentāri

Pievienot komentāru