Citas ziņas

Karantīnas noteikumu pārkāpumu dēļ atkāpies Credit Suisse vadītājs

LETA--AFP, 17.01.2022

Jaunākais izdevums

Šveices bankas "Credit Suisse" direktoru padomes priekšsēdētājs Antoniu Orta-Ozoriu pēc mazāk nekā gada šajā amatā demisionējis saistībā ar Covid-19 karantīnas noteikumu pārkāpumiem.

Banka norāda, ka Orta-Ozoriu atkāpšanās no amata spēkā stājusies nekavējoties, un par direktoru padomes priekšsēdētāju apstiprināts Aksels Lēmans.

"Es nožēloju, ka mana personīgā rīcība vairākkārt novedusi pie sarežģījumiem bankai un apgrūtinājusi manas spējas pārstāvēt banku gan iekšēji, gan ārēji," skaidro Orta-Ozoriu. "Tāpēc uzskatu, ka mana atkāpšanās no amata šobrīd ir bankas un akcionāru interesēs."

Baņķieris, kurš ir Portugāles pilsonis, uzmanības centrā nonāca decembrī saistībā ar medijos izskanējušo informāciju, ka viņš ceļojuma laikā pārkāpis Šveices noteiktos Covid-19 karantīnas noteikumus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

EK četrām bankām par dalību valūtas tirdzniecības kartelī piemēro 344 miljonu eiro naudassodu

LETA--AFP, 02.12.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien četrām bankām kopumā piemēroja 344 miljonu eiro naudassodu saistībā ar to iesaistīšanos valūtas tirdzniecības kartelī.

EK sodījusi britu banks "Barclays", HSBC un "Royal Bank of Scotland", kā arī Šveices "Credit Suisse".

Komisija secinājusi, ka kartelī iesaistījusies arī Šveices bankas UBS, taču tai naudassods ticis atcelts, jo tā brīvprātīgi sadarbojusies ar regulatoriem.

Šie naudassodi ir daļa no izmeklēšanas, kas ilgusi kopš 2013.gada un kurā jau 2019.gadā tika piemērotas soda naudas vairāk nekā viena miljarda eiro apmērā.

Izmeklēšanā secināts, ka brokeri, kuri bijuši atbildīgi par tūlītējiem ārvalstu valūtas maiņas darījumiem un kuri darbojušies britu un Šveices banku uzdevumā, koordinējuši savas tirdzniecības stratēģijas.

Komentāri

Pievienot komentāru