Karosta no militārās zonas kļūst par vietu uzņēmumiem 

Liepājas Karostas industriālā parka teritorija sastāv no 28 atsevišķiem zemes gabaliem, kas ir aprīkoti ar apbūvei nepieciešamajām inženierkomunikācijām. Plānots, ka vieta, pa kuru savulaik soļoja karavīri un kur saimniekoja militāristi, tuvāko gadu laikā kļūs par vidi, kur strādā moderni ražošanas uzņēmumi.

Monta Glumane, 14.5.2018
1/23

Foto:Dainis Ģelzis

Karostas Industriālais parks ir teritorija Karostā, ko pašvaldība sadarbībā ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi attīstījusi projekta «Uzņēmējdarbības teritoriju un tām nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā» ietvaros. Projekta teritorija aptver Beverīnas ielu, Burtnieku ielu, Līgas ielu, Manēžas ielu, Trimpus ielu, Vidus ielu, Virssardzes ielu un Zemgales ielu.

Projekts realizēts no vairākiem finansējuma avotiem. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums veido 84,57% jeb 6 021 678 eiro, valsts budžeta dotācija – 3,75% jeb 267 013 eiro. Savukārt Liepājas pilsētas pašvaldības finansējums veido 11,68% jeb 831 656 eiro no kopējām projekta izmaksām.

Veicot projektā paredzētās darbības, kopumā rekonstruētas ielas 3,90 km garumā, izbūvējot arī virszemes un apakšzemes inženierkomunikācijas, kā arī veikta industriālo teritoriju rekultivācija 17,84 ha platībā. Tas ļāva radīt priekšnosacījumus potenciālo uzņēmēju piesaistei, kas radīs jaunas ražotnes, jaunas darbavietas, stiprinot Liepāju kā reģionālu centru.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Šobrīd Karostas Industriālā parka teritorijā ir noslēgts viens ilgtermiņa nomas līgums ar LSEZ SIA «JM Property» par jaunas ražotnes būvniecību, nosakot nomas maksu saskaņā ar nekustamā īpašuma tirgus vērtību 0,015 eiro par vienu kvadrātmetru, papildus paredzot maksu par komunālajiem pakalpojumiem un PVN. Kopējā zemes gabala platība 50 215 m2.

Karostas Industriālā parka teritorijā ir noslēgti arī divi nekustamā īpašuma nomas tiesību rezervēšanas līgumi uz vienu gadu, lai uzņēmēji varētu izvērtēt nosacījumus un iespējas ražošanas uzņēmuma projekta īstenošanai. Iespēju būvēt savu ražotni Karostā izvērtē SIA «Interspiro», kas ražo elpošanas ekipējumu ugunsdzēsējiem un ūdenslīdējiem, šobrīd strādā Liepājas Biznesa centrā un vēlas paplašināties.

Otrs nomas tiesību rezervēšanas līgums ir noslēgts ar SIA «Easy Building», kas plāno apvienot 3 zemesgabalus Virssardzes un Zemgales ielā, lai izbūvētu ražotni, kas ražos ēku veidņu sistēmas - paneļi, pārsegumi, pārsedzes, trepes, kolonnas.

«Jau no pagājušā gadsimta 90tajiem gadiem Karostas teritorijām ir noteikts industriālās zonas status, diemžēl, kamēr tā bija degradēta teritorija ar padomju militāristu atstāto mantojumu, bija grūti pārliecināt uzņēmējus un investorus, ka tā ir labākā vieta sava ražošanas uzņēmuma būvniecībai. Pirms pāris gadiem veiktie ieguldījumi gan Meldru ielā, gan Karostā, sakārtojot teritorijas un izbūvējot inženierkomunikācijas, ir attaisnojušies. Meldru ielā visi no iznomātajiem zemes gabaliem ir dažādos projektu attīstības posmos, bet ir skaidrs, ka tur būs gan ražošanas uzņēmumi, gan loģistikas centri. Arī Karostas Industriālā parka teritorijā pavisam drīz savu ražotnes būvniecību uzsāks «JM Property». Mēs redzam, ka Karosta, kur savulaik soļoja karavīri un saimniekoja militāristi, aiz sevis atstājot degradētu teritoriju ar graustiem, tuvāko gadu laikā kļūs par vietu, kur strādā moderni ražošanas uzņēmumi ar labi apmaksātām darbavietām,» biznesa portālam db.lv norādīja Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis.

Tevi varētu interesēt

Virsnieku saieta nams Karostā, Liepājā kalpojis kā multifunkcionāls centrs. Sākot no krāšņām...

Sociālo mediju stratēģe Jurita Krūma pirms nedaudz vairāk nekā diviem mēnešiem pārcēlusies...

Latvijas IT uzņēmums «TestDevLab», turpinot attīstīt savu biznesu, Liepājā atver savu trešo...

«Darbaspēka problēma ir vistraģiskākā. Nodokļi un viss pārējais ir pakārtoti,» reģionālajam...

Ieviešot paaugstināto nekustamā īpašuma likmi, «tukšo» dzīvokļu skaits Liepājā samazinājies.

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Vai vēlaties pienācīgi un kvalitatīvi aprīkot plašas un modernas noliktavas, kurās ir...

Latvijas būvniecības preču tirdzniecības tīkls «Depo» Viļņā atklājis savu Baltijas valstīs...

AS «Rīgas Siltums» gūtā peļņa no siltumenerģijas pārdošanas, elektroenerģijas pārdošanas...

Latvijā šā gada pirmajos trīs mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas...

SIA «Biļešu paradīze», kas nodrošina iespēju iegādāties internetā biļetes uz dažādiem kultūras...

«Ādažu Čipsu» cepšana eļļā notiek notiek 145 - 170 grādu temperatūrā atkarībā...

2017. gadā iPhone Photography School (SIA IPS Media) apgrozījums sasniedza 6,4 miljonus...

Apģērbu mazumtirgotājs SIA «Peek & Cloppenburg» pagājušajā gadā sācis piedāvāt vairākus...

Ceļojumu aģentūras Latvia Tours apgrozījums pārsniedzis 20 miljonus eiro, pieaugot par 14,...

Sūtījumu pārvadātājs DPD Latvija turpina attīstīt sadarbību ar interneta veikalu 220.lv -...