Finanses

Kas aizvadītajā gadā noticis Latvijas vērtspapīru tirgū?

Žanete Hāka, 30.12.2016

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šis gads biržai un Latvijas vērtspapīru tirgum kopumā ir bijis ļoti veiksmīgs, stāsta Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Biržā ir divi jauni akciju emitenti - augsto un intelektuālo tehnoloģiju ražotāja HansaMatrix un LHV Banka. HansaMatrix”ienākšana biržā skaidri parādīja, ka biržā kapitālu var piesaistīt strauji augoši mazie un vidējie uzņēmumi, t.i., uzņēmumi ar tirgus kapitalizāciju ap 15 miljoniem eiro, tādējādi, ievērojami paplašinot biržā potenciālo ienācēju loku, skaidro biržas vadītāja

Veiksmīgs gads bijis arī Baltijas korporatīvo obligāciju tirgū, uzsver biržas vadītāja. Obligāciju kotāciju ir uzsākuši 5 jauni emitenti, 4 no tiem biržā Nasdaq Riga. Kopumā Baltijas tirgū tika izlaista 21 jauna korporatīvo obligāciju emisija, tostarp 20 emisijas biržā Nasdaq Riga. Šogad ir paplašinājies nozaru spektrs - ja līdz šim starp emitentiem dominēja bankas, tad šogad obligācijas emitēja gan informācijas tehnoloģiju produktu vairumtirgotāja ELKO Grupa, gan AgroCredit Latvia, kas sniedz specializētus kreditēšanas pakalpojumus lauksaimniekiem, gan nekustamo īpašumu uzņēmums Baltic RE Group.

Savukārt Citadele banka sekmīgi emitēja subordinētās obligācijas ar termiņu 10 gadi. Tas nozīmē, ka ar obligācijām uzņēmumi var piesaistīt ilgtermiņa finansējumu.

Gada nogalē Zviedrijas Swedbank kļuva par Nasdaq Baltijas biržu biedru, sniedzot iespēju Ziemeļvalstu investoriem iegādāties Baltijas biržās kotēto uzņēmumu akcijas tiešsaistē savā internetbankā, tādējādi, paplašinot potenciālo investoru loku un veicinot uzņēmumu likviditāti.