Ražošana

Kas ir Lat Eko Food reputāciju iedragājušais patulīns?

Monta Glumane, 07.06.2019

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc vakar izplatītā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) paziņojuma, pārtikas ražotājs «Lat Eko Food» turpina saņemt satrauktu pircēju jautājumus, informēja uzņēmumā.

Jau ziņots, ka vakar PVD izplatīja paziņojumu par vairāku zīmola «Rūdolfs» produktu atsaukšanu. Lai mazinātu satraukumu, «Lat Eko Food» skaidro, kas ir PVD minētais patulīns un kā jārīkojas pircējiem.

Uzņēmumā informēja, ka PVD, veicot pārbaudes, atsevišķos produktos ir konstatējis nedaudz palielinātu patulīna daudzumu. Pieaugušajiem un bērniem no trīs gadu vecuma pieļaujamā patulīna norma esot 25 µg/kg ābolu biezeņos un citos no āboliem gatavotos produktos, augļu sulās 50 µg/kg, bet zīdaiņiem jebkuros produktos maksimāli 10 µg/kg. PVD veiktajos laboratorijas rezultātos konstatētā paaugstinātā norma vidēji esot 15 µg/kg. «Tas nozīmē, ka bērniem no trīs gadu vecuma vispār nav bažu par tā lietošanu, bet, pēc ekspertu konstatētā, patulīna daudzums arī zīdaiņiem nevar radīt būtisku veselības apdraudējumu,» skaidro SIA «Lat Eko Food».

Uzņēmums informē, ka patulīns ir dabīgu procesu rezultātā augļos radusies viela, kas mēdz veidoties, piemēram, tiem nokrītot no koka un sasitoties. Patulīnu rada tādi dabā plaši izplatīti augļu bojātāji kā Aspergillus, Penicillium un Byssochlamys, tomēr par galveno patulīna avotu uzskata Penicillium expansum. Patulīns ir termiski stabils savienojums, kas nesadalās ne pasterizācijas, ne vārīšanās temperatūrā un nonāk produktā no bojātas izejvielas, tās pārstrādes laikā. Biežāk patulīns rodas ābolos, tomēr var būt arī bumbieros un skābās ogās. Patulīns ir bez smaržas un garšas un tā klātbūtni biezenī var konstatēt vienīgi ar laboratoriskiem izmeklējumiem.

SIA «Lat Eko Food» norāda, ka uzņēmums strādā atbilstoši starptautiskās kvalitātes sistēmas BRC (British retail Certification) prasībām un saņēmis augstāko A+novērtējumu, regulāri veicot savas produkcijas paškontroli. Uzņēmuma starptautiskās laboratorijas rezultāti nesakrītot ar PVD veikto analīžu rezultātiem, tāpēc situācijas skaidrošana turpināsies. Neatkarīgi no rezultātiem, uzņēmums jau šobrīd ir vēl vairāk pastiprinājis kvalitātes kontroles mehānismus.

Uzņēmums skaidro, ka konkrēto produktu sastāvā, kur konstatēts paaugstināts patulīna daudzums, izmantota viena konkrēta ābolu biezeņa izejvielas partija. «Mūsu rīcībā ir šī piegādātāja testēšanas pārskats, kas apliecina minētā ābolu biezeņa patulīna atbilstību likumdošanai. Kā esam izpētījuši, patulīna daudzums svārstās dažādās mucās vienas partijas ietvaros, kas ir izraisījis situāciju, ka no šīs pašas partijas ir saražots gan pilnībā atbilstošs produkts, gan arī atsevišķas mūsu produktu partijas ar pārsniegtu patulīna daudzumu. Visas šīs partijas ir apturētas tirdzniecībai,» informēja uzņēmumā.

SIA «Lat Eko Food» skaidroja, ka veikalos bija nonākusi neliela atsevišķu partiju produkcija, kura tiek atsaukta.

«Situācijā, ja produkts ir izlietots, satraukumam nav pamata, jo konstatētais patulīna daudzums nevar nodarīt būtisku veselības kaitējumu. Lai arī šāda varbūtība ir maz ticama, tomēr, ja zīdainim pēc produkta lietošanas konstatētas akūtas vēdera problēmas, vemšana, jāvēršas konsultācijai pie ārsta,» paskaidroja uzņēmumā.

SIA «Lat Eko Food» akcentē, ka visa produkcija ir ražota tikai no bioloģiski audzētām izejvielām un visi ražotie produkti ir kvalitatīvi un ekoloģiski saskaņā ar Eiropas likumdošanu.