Tirdzniecība un pakalpojumi

Katrs otrais sabiedriskā transporta pasažieris pārvietojies ar autobusu

Žanete Hāka, 01.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kopējais sabiedriskā transporta pasažieru skaits pirmajā pusgadā pieaudzis par 1,4%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Katrs otrais sabiedriskā transporta pasažieris pārvietojas ar regulāras satiksmes autobusu. Ar regulāras satiksmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 72,2 miljoni pasažieru – par 0,9% vairāk nekā 2013. gada 1. pusgadā. Lielāko daļu jeb 99,7% pasažieru pārvadāja iekšzemē. Pārvadāto pasažieru skaits iekšzemē pieauga par 0,9%, tai skaitā pilsētas nozīmes maršrutos par 2,9%.

Reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos un reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos pārvadāto pasažieru skaits samazinājās attiecīgi par 6,4% un 3,8%. Arī starptautiskajos maršrutos pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 7,9%.

Ar dzelzceļa transportu pirmajā pusgadā pārvadāja 9,4 miljonus pasažieru un tas ir par 0,9% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā. Iekšzemē, kur pārvadāja 98,5% no visiem dzelzceļa pasažieriem, to skaits samazinājās par 0,7%, bet starptautiskajos pārvadājumos (galvenokārt starp Latviju un Krieviju) – par 16,3%.

Ar pilsētu elektrisko transportu pirmajā pusgadā pārvadāja 46,8 miljonus pasažieru, kas ir par 2,7% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits palielinājās par 0,3%, bet ar tramvajiem – par 5,5%.