Kauņa par 33 miljoniem eiro gatavojas atjaunot sabiedriskā transporta parku 

Kauņa plāno nākamgad būtiski atjaunot savu sabiedriskā transporta parku - Lietuvas otrās lielākās pilsētas pašvaldības uzņēmums «Kauno autobusai» gatavojas par 33 miljoniem eiro iegādāties vairāk nekā simts jaunu autobusu un trolejbusu.

LETA--BNS, 14.12.2017

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Kompānija lēš, ka šīs investīcijas ļautu atteikties no vecajiem transportlīdzekļiem, kas kalpojuši jau vairāk nekā divdesmit gadu, un nodrošinātu, ka pilsētā kursē tikai zemo grīdu transports, ziņu aģentūrai BNS pastāstījis pašvaldības Transporta un satiksmes organizēšanas nodaļas vadītāja vietnieks Mindaugs Augustaitis.

Kauņas pilsētas padome par «Kauno autobusai» plānotajām investīcijām lems nākamnedēļ. Izstrādātajā lēmuma projektā norādīts, ka pašvaldības uzņēmums gatavojas pirkt 63 jaunus trolejbusus un 50 autobusus. Lai veiktu šo pirkumu, tam būs jāaizņemas 33 miljoni eiro.

«Trolejbusus pēdējo reizi pirkām pirms vairāk nekā desmit gadiem, un šā pirkuma aizdevuma nomaksa tiks pabeigta šogad. Vienkārši pienācis laiks atjaunināties,» norādījis Augustaitis.

Novembrī Kauņas pašvaldība jau nolēma par Eiropas Savienības līdzekļiem iegādāties vismaz 17 trolejbusus, bet aplēsts, ka par šim pirkumam paredzētajiem 7,9 miljoniem eiro, no kuriem 1,1 miljonu piešķirs pašvaldība, varētu nopirkt 22 trolejbusus, tātad kopumā «Kauno autobusai» savu transportlīdzekļu parku papildinātu par vairāk nekā 80 jauniem trolejbusiem.

Iepriekš apsvērta iespēja Kauņas sabiedriskā transporta parku papildināt ar elektroautobusiem, taču atzīts, ka to kopējā ietilpība būtu mazāka, turklāt būtu jāiegādājas akumulatoru uzlādes iekārtas un nākotnē jāmaina arī paši akumulatori, tādēļ nolemts tomēr izvēlēties trolejbusus.

Saskaņā ar «Kauno autobusai» datiem pašlaik pilsētas sabiedriskā transporta parkā ir 155 trolejbusi, kuru vidējais vecums ir 22 gadi, un 244 autobusi, kas kalpojuši vidēji 13 gadus. Pēc iecerētās transportlīdzekļu parka atjaunināšanas trolejbusiem vidējais vecums samazinātos līdz pieciem gadiem, bet autobusiem - līdz aptuveni deviņiem gadiem.

Gada laikā «Kauno autobusai» pārvadā aptuveni 80 miljonus pasažieru. Kauņā kursē arī 79 maršruta taksometri.