Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vērienīgus attīstības plānus Ķīpsalas apkaimei būvniecības skicēs uzzīmējuši Igaunijas uzņēmums “Hauser grupp”, ar mērķi mazāk apbūvētā, zaļas vides un ūdens ieskautā vietā Pārdaugavā radīt jaunu kvartālu dzīvošanai.

Jaunās dzīvojamās mājas Zunda kanāla krastā spilgti raksturos ne tikai interesantā vietas izvēle, bet arī Latvijas tirgum netipiska un neredzēta arhitektūra.

Zunda kanāla apkārtnei piemīt līdz šim neatklāts potenciāls un nepavisam nav sarežģīti nosaukt iemeslus, kāpēc topošajiem projekta iedzīvotājiem nebūs jānožēlo tieši šādas lokācijas izvēle, plānojot savu ideālo pilsētas mājokli. “Zund City Garden” - tas nav stāsts par to, kā jau sablīvētā mikrorajonā “iespiest” kārtējo dzīvojamo māju. Tas ir stāsts par to, kā drosmīgu ideju rezultātā līdz šim nepopulāru apkaimi pārvērst par pieprasītu un mūsdienīgu vidi dzīvošanai, kas sniegtu iespēju izbaudīt pilsētas dzīves priekšrocības jaunā kvalitātē.

Jauno māju arhitektūru raksturos vienkāršība un askētisms, taču ēku noapaļotās formas, panorāmas logi, kas pavērs burvīgu skatu uz vecpilsētas jumtiem, kā arī dekoratīvā piekārtā fasāžu sistēma izcels ēku arhitektonisko veidolu, ēkas padarot mūsdienīgākas un estētiski pievilcīgas. Jaunajam kvartālam būs kopējs un vienots koncepts, bet katrai mājai būs savs, individuāls dizains, tādējādi iedzīvotājiem radot īpašu māju sajūtu caur simbolisku piederību katrai no tām.

“Zund City Garden” mājas būs ietērptas gaišos, dabiskos toņos un atgādinās kuģus, kas itkā uz mirkli piestājuši kanāla malā, bet, patiesībā, tieši pretēji – tās būs mūsdienīgas, fundamentālas un pamatīgas būves, kā simbols ilgtermiņam, stabilitātei un drošībai, kā mudinājums uz ieguldījumu nākotnē, izvēloties klasiskas un vērtību nezaudējošas lietas.

Projekta attīstības gaitā dzīvojamās mājas tiks papildinātas ar iespaidīgiem vides un infrastruktūras attīstības risinājumiem – slēgtu un labiekārtotu iekšpagalmu ar košu dārzu, bērnu laukumiem, atpūtas vietām ar šūpuļtīkliem un galda tenisu, fitnesa laukumu un vides mākslas objektiem. Viena no projekta īpašajām iezīmēm būs privāta izeja uz promenādi, kas tiks izbūvēta gar Zunda kanālu un jebkurā laikā būs pieejama māju iedzīvotājiem.

Arī māju jumtiem tiks piešķirta īpaša uzmanība un vērtība - tos plānots izmantot kā unikālas terases kopējiem socializēšanās pasākumiem, vai individuāliem atpūtas brīžiem ģimenes un draugu lokā. Uz terases plašajiem jumtiem iedzīvotājiem tiks piedāvātas urbānās dārzniecības iespējas, kur, piemēram, kopā ar bērniem vērot, kā izaug garšaugi vai kāds dārzenis. Tāpat par papildu samaksu uz koplietošanas jumta terases būs iespēja izveidot savu – individuālo zonu. Šī iespēja īpaši pievilcīga būs 6. stāva iedzīvotājiem, jo dzīvokli būs iespēja savienot ar tiešo izeju uz jumta.

Projekta ietvaros paredzēts uzbūvēt 7 jaunas mājas, ar 6 stāviem katrā no tām, katrā ēkā paredzot 33 dzīvokļus. Projektā būs pieejami komforta klases, 2 - 4 istabu dzīvokļi ar balkoniem un terasēm (pirmā un pēdējā stāva iedzīvotājiem). Komfortu nodrošinās ne vien burvīgais skats uz ūdens ieskauto apkārtni un vecpilsētu, bet arī vairāki risinājumi, kuru sniegtās priekšrocības ik dienas praktiski uzlabos iedzīvotāju dzīves kvalitāti – pazemes autostāvvietas ar individuālām elektro auto uzlādes stāvvietām, velosipēdu novietnes, kas būs aprīkotas ar jaunākajām - paceļamām velo novietošas sistēmām, divi sanmezgli un pat sauna lielākajos dzīvokļos, garderobe, 3 m augsti griesti un svaigs gaiss, ko nodrošinās rekuperācijas sistēmas. Sev izvēlētajam mājoklim būs iespēja izvēlēties kādu no trīs standarta vai vienu luksus klases apdares variantiem.

Zunda kanāls savā ziņā ir kā simbolisks savienojums Āgenskalnam un Ķīpsalai, kas nozīmē, ka jaunais dzīvojamais kvartāls atradīsies tiešā tuvumā centram un vienām no Pārdaugavas pieprasītākajām un populārākajām apkaimēm, kurās varēs nokļūt, “nestāvot” nebeidzamos sastrēgumos. No vienas puses, kvartāla mājas atradīsies netālu no pilsētas centra un vecpilsētas, no otras puses – klusā un mierīgā, ar vēsturiskām vērtībām un arhitektūras pērlēm bagātā rajonā, kur netrūkst koku un svaiga gaisa. Ar jauno dzīvojamo māju konceptu attīstītāji cer parādīt, ka ne vienmēr ir jāizvēlas starp Pierīgu un dzīvi galvaspilsētā, jo jaunais kvartāls apvienos labāko no abām pozīcijām. Ne velti arvien vairāk attīstītāju sāk rosīties mazāk apdzīvotās un populārās apkaimēs, parādot, ka ne vienmēr Pierīga (ar nu jau samilzušām sastrēgumu problēmām) ir vienīgā alternatīva pārapdzīvotajiem Rīgas mikrorajoniem.

Projekta iedzīvotāji novērtēs Vecrīgas un Rīgas centra tuvumu, kā arī novērtēt tik vienkāršas, bet ikdienas dzīvi atvieglojošas nianses kā iespēju ar kājām doties uz tuvējo pārtikas veikalu, kas atrodas 5 minūšu gājiena attālumā, kā arī iespēju īsa brauciena attālumā nogādāt bērnu skolā. Savukārt pa veloceliņu varēs ērti nokļūt līdz pat Jūrmalai vai pilsētas centram.

Šobrīd, līdz ar jauno māju plānošanu, apkaimes attīstība mūsdienu versijā tikai sākas, taču ieskatoties vesturē, šīs vietas potenciāls atzīts bijis jau ap 17. gadsimtu, kad te attīstījās rūpniecība un ūdenstransporta satiksme, caur Zundu Rīgā iebraucot 65 - 75% kuģu.

Vairāk par projektu un dzīvokļu iegādes iespējām uzzini “Zund City Garden” mājaslapā.

16 gadu profesionālajā darbībā “Hausers Grupp“ Igaunijas dzīvojamo fondu papildinājuši ar 1271 jaunu mājokli, bet kopumā realizējuši 111 objektus – gan komercplatības, gan dzīvojamos projektus. Latvijā pirmais attīstītāja realizētais projekts ir “Elijas Nami”, kas izpelnījies lielu interesi un liela daļa dzīvokļu jau ir rezervēti un pārdoti.

Pašlaik Igaunijas tirgū attīstības procesā ir seši “Hausers Grupp“ projekti – Viieaia mājokļi, Haabersti mini villas, jauni dzīvokļu nami Harku ezera tuvumā, luksusa apartamenti Tartu vecpilsētā, kā arī komercplatības – “Rukki“ un “Steinpark“ noliktavu un biroju kompleksi. No realizētajiem projektiem attīstītāja portfelī ir Kasekodu dzīvojamais rajons, Linnamäe mājokļi, Maarja nams, “Ibis Tallinn Center“ viesnīca un daudzi citi.

Komentāri

Pievienot komentāru