Klimata trauksme triljonu dēļ 

Septembra nogalē Ņujorkā notika Apvienoto Nāciju Klimata samits, no kura vairums cilvēku zina vien zviedru meitenes Grētas Tūnbergas uzstāšanos, kas, kopumā ņemot, ir visnotaļ precīza – īsumā pārfrāzējot, ka tas viss ir naudas dēļ, «kā jūs uzdrīkstaties». Nelaime, ka šis emocionālais stāsts var tikt grozīts to pašu peļņas interešu vārdā un, visticamāk, tas arī notiek.

Jānis Goldbergs, DB žurnālists, 2019. gada 08. oktobris plkst. 6:20

Foto: no personīgā arhīva

Samita galaziņojumā ir par 65 pasaules lielāko vietējo ekonomiku apņemšanos mazināt siltumnīcas efektu, ir par to, ka 70% valstu, tostarp Latvija, plāno līdz 2020. gadam pastiprināt nacionālās darbības vai jau ir sākušas to darīt. ANO mājaslapā var atrast katras valsts konkrētās akcijas un realizētājus. Ir uzņēmumi, kuru aktīvos ir vairāk nekā 2 triljoni ASV dolāru, kas apstiprinājuši darbības, lai panāktu atbilstību Parīzes nolīguma mērķiem. Ir ANO skaidra norāde par to, ka zaļā ekonomika ir jāizvēlas, lai tur lūst vai plīst, un drudžaina darbība notiek visā pasaulē.

Ir arī 500 zinātnieku pētījums, kas liecina, ka nekādas trauksmes klimata jomā nemaz nav un viss ir viena liela neefektīva naudas tērēšana!

Līdztekus deklaratīviem apgalvojumiem un iztērēto triljonu dolāru uzskaitījumam ir 23 valstu profesionāļu vēstule, kurā skaidri pateikts, ka pašreizējā klimata politika smagi grauj mazo valstu ekonomikas, kurām ir nepietiekama pieeja neatkarīgiem enerģijas avotiem. Ievērojiet, ka runa ir par tādām valstīm kā Latvija.

Ir arī 500 zinātnieku pētījums, kas liecina, ka nekādas trauksmes klimata jomā nemaz nav un viss ir viena liela neefektīva naudas tērēšana!

«Mēs aicinām jūs ievērot klimata politiku, kuras pamatā ir saprātīga zinātne, reālistiska ekonomika un patiesas bažas par tiem, kuriem kaitē dārgi, bet nevajadzīgi seku mazināšanas mēģinājumi!» teikts Gūsa Berkhauta (Guus Berkhaut) vadītās zinātnieku grupas The Climate Intelligence Foundation (CLINTEL) aicinājumā ANO ģenerālsekretāram Antonio Gutjeresam.

Zinātnieku aicinājums ANO samitā bija ieklausīties saprāta balsī un zinātniskos pētījumos, tomēr tas, ko dzirdēja pasaule, bija ANO tribīne, no kuras runāja vēl bērns. Tiesa, ka ar bērna muti runā patiesība, bet nepamatota patiesība ātri kļūst par meliem. Tiem, kuri vēlas saprast, nevis krist kolektīvā histērijā kopā ar zviedru jaunatni, ir iespējas apmeklēt CLINTEL interneta vietni un izpētīt argumentus, jo sevišķi tādēļ, ka Latvija jau ir apņēmusies realizēt lietas, kas tieši atsauksies uz mūsu valsts tautsaimniecību jau nākamajā gadā. Iespējams, ka mēs varam būt saprātīgi!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2019. gada 07. oktobris plkst. 6:15

Pārtrauciet pusaudžiem likt izvēlēties profesiju visam mūžam. Pasaule mainās ļoti strauji. Tāds...

2019. gada 04. oktobris plkst. 6:42

Ir ļoti ticams, ka Lielbritāniju pēc Borisa Džonsona pēdējā Brexit plāna tomēr...

2019. gada 03. oktobris plkst. 6:11

Pēdējos divdesmit gados OECD valstīs, pie kurām kopš 2016. gada pieder arī...

2019. gada 02. oktobris plkst. 6:22

Pērn gandrīz 70,5 tūkstoši nodokļu maksātāju savlaicīgi nesaņēma iedzīvotāju ienākuma nodokļa...

2019. gada 30. septembris plkst. 6:37

Šā gada rudens finanšu tirgos tika gaidīts ar zināmām bažām. Kā nekā...

Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....