KNAB pārbaudīšot informāciju par politisko lēmumu pirkšanu 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudīs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājas Žanetas Jaunzemes-Grendes medijos pausto informāciju par politisko lēmumu pirkšanu.

Dienas Bizness, 16.4.2010

Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Jau vēstīts, ka uzņēmēji zina, ka sev labvēlīgus lēmumus var panākt vēršoties pie patijām, caur kurām izdevīgus lēmumus var «dabūt cauri» nosacīti ātri. Taču par to esot jāmaksā, un, piemēram, takse par būtisku izmaiņu veikšanu nodokļu politikā esot 60 000 latu, vēsta diena.lv.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāja Žaneta Jaunzeme-Grende Latvijas Avīzei teikusi: «To, ka politiķiem maksā, mēs visi zinām. Zinām arī tos, kuri tur partiju melnās kases. Jā, šādā veidā lēmumu pieņemšana notiek ātri.»

A.Vitenburgs norāda, ka KNAB pienākums ir pārbaudīt visu informāciju, kas satur kādas ziņas par iespējamu korupciju, un LA rakstā paustās ziņas esot tieši šis gadījums.

Arī ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Juris Pēda šodien nosūtījis vēstuli KNAB, uzdodot veikt pārbaudi par publikācijā minētajiem faktiem.