Ražošana

Knauf pārsūdzēs Konkurences padomes lēmumu

Žanete Hāka, 01.11.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks. Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA Knauf ir saņēmusi Konkurences padomes (KP) 2016.gada 24.oktobra lēmumu, ar kuru grupas uzņēmumi SIA Knauf un SIA Norgips tiek sodīti par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu ģipškartona tālākpārdošanas tirgū. Knauf nepiekrīt KP lēmumam un pārsūdzēs to tiesā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Tā, piemēram, KP lēmumā nav atrodamas atsauces uz pretenzijām, kas būtu saņemtas no mazumtirgotājiem vai konkurentiem par Knauf darbībām tirgū, vai arī uz jebkādiem pierādījumiem par pieejas tirgum ierobežošanu, uzsver kompānija.

Kopš ražotnes izveidošanas Latvijā, Knauf nekad nav atradies tādā tirgus pozīcijā, kas tam ļautu rīkoties pilnīgi vai daļēji neatkarīgi no klientiem vai konkurentiem, uzsver uzņēmuma pārstāvji.

Pašreiz lēmuma juridiskos un ekonomiskos aspektus izvērtē Knauf pieaicināti konkurences tiesību speciālisti, kas Administratīvajā apgabaltiesā iesniegs KP lēmuma apelāciju.

Db.lv jau rakstīja, ka Konkurences padome piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu būvmateriālu izplatītājai SIA Knauf un Knauf uzņēmumu grupas SIA Norgips mātessabiedrībai Polijā Norgips sp.z.o.o.