Ko domā skolā, kur jau gadu ir planšetdatoru klase? 

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola (NDV) jau gadu ikdienā izmanto īpašu ar planšetdatoriem aprīkotu klasi. Šādu digitālās izglītības risinājumu, kas ietver planšeti katram skolēnam, interaktīvo tāfeli un programmatūru mācību darbam tiešsaistē, skola pērn iegādājās no Samsung Electronics Baltics, kas šādu klasi izveidojis arī Valmieras 5. vidusskolā un Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā.

Dienas Bizness, 2014. gada 21. maijs plkst. 12:35

Paralēli uzņēmums arī īsteno programmu Samsung Skola nākotnei, kurā skolotāji bez maksas var apgūt prasmes darboties ar tiešsaistes rīkiem, veidot video, blogus, infografikas un citus mācībās izmantojamus digitālus materiālus, vēsta laikraksts Diena.

Stundas, kas notiek planšetdatoru klasē, kļuvušas interesantākas, vērtējuši NDV 10. klases skolēni Artūrs, Toms un Adriāns. «Ir nedaudz lielāka griba mācīties, nav tā, ka sēdi stundā pusmiegā. Pārsvarā šajā klasē mācāmies fiziku, un ar planšetu palīdzību var ātrāk saprast likumsakarības, jo ir plašāki uzskates materiāli. Ja nesaprotam, ko skolotājs skaidro, var paralēli ieiet Google un paskatīties, kā tas tiek skaidrots tur. Ir gan brīži, kad kāds aizsēžas internetā, bet to skolotājs kontrolē un internetu viņam tad atslēdz,» stāstījis Adriāns. Arī Toms priecājies, ka planšete padarījusi pieejamākus dažādus palīgrīkus, piemēram, kalkulatoru.

«Stundas arī vairs nav tik vienmuļas, kad acis tikai grāmatā. Tagad skolotājs var uztaisīt kādu materiālu, uzlikt to uz lielā ekrāna vai skolēnu planšetēs, mums nav jāstaipa līdzi grāmatas,» viņš sacījis. Savukārt Artūrs norādījis, ka, par spīti tam, ka stundas kļuvušas interesantākas, daudzi skolēni kļuvuši slinkāki - neko vairs nepieraksta kladē, bet gan planšetē, kur pēc tam informāciju ilgi meklē. Pēc Artūra domām, rakstīšana ar planšeti arī tehnoloģiski jāuzlabo, jo patlaban to darīt nav īpaši ērti. Ērti toties esot zīmēt grafikus, risināt skolotāju sagatavotos uzdevumus, lai gan skolēnu slinkuma dēļ dažiem pedagogiem maijā esot pazudusi motivācija šādus uzdevumus gatavot. Visi trīs puiši gribētu planšetes arī ņemt uz mājām un izmantot pilnīgi visās stundās, varbūt - izņemot vizuālo mākslu, kur zīmēt ar roku tomēr esot parocīgāk.

NDV direktors Pēteris Ševčenko stāstījis, ka 10. klase planšetdatoru projektā bijusi pilotklase, bet tagad atsevišķas stundas ar planšetēm regulāri notiekot teju visiem skolas skolēniem un visos priekšmetos.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 26. novembris plkst. 15:41

Otrdienas rītā mācības Zaļenieku pamatskolā pārtraucis ugunsgrēks. Lai arī degšanas...

2013. gada 14. novembris plkst. 11:37

Pļaviņu novada domes ārkārtas sēdē deputātu vairākums pieņēma lēmumu par Pļaviņu novada...

2013. gada 30. oktobris plkst. 13:55

Tehnoloģiju kompānija Apple nav no jauna izgudrojusi riteni, laižot klajā iPad Air,...

2013. gada 22. oktobris plkst. 12:45

Vācijas Reinzemes-Pfalcas (Rheinland-Pfalz) federālās zemes amatpersonas pieņēmušas lēmumu...

2013. gada 01. oktobris plkst. 16:08

Vairāku skolu audzēkņi, kuriem pusdienas skolā nodrošina pašvaldība, Jelgavā šodien...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...