Ražošana

Kokapstrādes uzņēmuma Vika Wood apgrozījums pērn saruka par 6%

LETA, 06.08.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kokapstrādes uzņēmums "Vika Wood" pagājušajā gadā strādāja ar 60,851 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 2,6 reizes - līdz 2,514 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2019.gadā, samazinoties globālajai tautsaimniecības izaugsmei, zāģmateriālu tirgi piedzīvoja strauju cenu lejupslīdi. Nozīmīga ietekme uz cenu dinamiku bija papildus mežizstrādes apmēriem egles mizgraužu dēļ un zemu izmaksu izejmateriāla pieejamībai Centrāleiropas kokrūpniecībā.

Tajā pašā laikā Latvijā saglabājās salīdzinoši augstas izejmateriālu izmaksas. "Vika Wood" pērn palielināja ražošanas apmērus par 1%. Kompānijas vadība informē, ka pēc apmēra pērn visvairāk produkcijas realizēts Japānā - 25,4%, seko Latvija, kur realizācija veidoja 19,3%, Igaunija - 15,4%, Ķīna - 6,4%, Vācija - 5,1%, Lietuva - 5%, Koreja - 4,9%, Apvienotā Karaliste - 4,6% un Nīderlande - 4,5%.

Kopumā kompānija pērn produkciju pārdeva 34 pasaules valstīs. Vadības ziņojumā minēts, ka pērn kompānija sekmīgi apguva iepriekšējo divu gadu investīcijas jauna zāģmateriālu šķirošanas kompleksa izveidē. Uzņēmuma investīciju apmērs pagājušajā gadā veidoja 1,72 miljonus eiro. Komentējot Covid-19 ietekmi uz uzņēmuma darbību, "Vika Wood" vadība norāda, ka kompānijas attīstība šogad nav apstājusies un tiek turpināts strādāt pie jauniem projektiem.

Tāpat kompānijas vadība pauž pārliecību par spēju radīt nepieciešamās naudas plūsmas apmēru, lai izpildītu saistības un attīstītos. 2018.gadā "Vika Wood" strādājusi ar 64,759 miljonu eiro apgrozījumu un 6,475 miljonu eiro peļņu.

"Vika Wood" nodarbojas ar koksnes mehānisku apstrādi, ražojot zāģmateriālus un kokzāģēšanas blakusproduktus - šķeldu, zāģu skaidas un mizas.

Uzņēmums ir reģistrēts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 8,618 miljoni eiro. "Vika Wood" īpašnieks ir Zviedrijas uzņēmums "Bergs Timber", kura lielākais akcionārs ir Islandes kompānija "Norvik".

Komentāri

Pievienot komentāru