Konkursā Bizness 24H mācās kļūt par uzņēmējiem 

Banku augstskolas telpās ciemojās 150 jaunieši no visas Latvijas, kurus vienoja viens mērķis – pusfināls cīņai par «Biznesa Guru 2018» titulu uzņēmējdarbības konkursā «Bizness 24H».

Dienas Bizness, 2018. gada 16. marts plkst. 10:46

Konkursa pirmajā kārtā, kura norisinājās no 5. līdz 9.februārim, piedalījās 600 dalībnieki, no kuriem sīvā konkurencē tika atlasīti 150 veiksmīgākie konkursa turpināšanai. 2. kārtas ietvaros dalībniekiem bija jāizspēlē biznesa simulāciju spēle «Prezidents», lai noskaidrotu tās 20 spēcīgākās un stratēģiski veiksmīgākās komandas, kuras turpinās cīņu konkursa finālā.

Ja konkursa pirmajā kārtā tika pārbaudītas katra komandas dalībnieka individuālās spējas simulāciju spēles laikā, tad šoreiz komandas dalībnieki beidzot varēja cīnīties kā vienots veselums. «Prezidents» ļāva dalībniekiem izjust realitātei pietuvinātu biznesa simulāciju – dalībnieki darbojās dažādās valstīs, kurās ieņēma dažādus amatus, sākot no loģistikas kompānijas vadītāja, beidzot ar valsts tiesnesi. Kopumā 16 stundu ilgā simulācijā dalībnieki savā starpā piedzīvoja 5 mēnešus aktīvā biznesa un politikas pasaulē, kur savā starpā bija gan jāsadarbojas, gan jākonkurē.

Kad savi spēki pārbaudīti šajā simulācijā, tad konkursa 3.kārta aicina dalībniekus iepazīt un realizēt sevi īstajā tirgū. Pirms pēdējā lielā pārbaudījuma visi finālisti tiek aicināti uz 3 tikšanās reizēm un īpašu stāstu vakaru. Šajās tikšanās reizēs dalībnieki saņems dažādus ieteikumus un padomus, kā veidot ilgtspējīgu un peļņu nesošu produktu. Savukārt stāstu vakarā, kurš norisināsies 16.martā, dalībnieki varēs uzklausīt veiksmīgu uzņēmēju pieredzi par savām uzņēmējdarbības gaitām.

Kaut arī fināla oficiālā norise notiek 7.un 8. aprīlī tirdzniecības centrā «Spice», tomēr var uzskatīt, ka fināls kopumā norisinās mēneša garumā, kura laikā dalībnieki mācās sadarboties ar saviem komandas biedriem, gatavojas pārdot savu unikālo produktu praktiskā veidā, saprot, vai uzņēmēja karjera un biznesa vide ir tas, ar ko viņi vēlas saistīt savu dzīvi.

Konkursa uzvarētājkomanda tiks noskaidrota 10.aprīlī «Swedbank» centrālajā ēkā fināla prezentāciju laikā. Komandām būs jāprezentē savs mēneša laikā paveiktais un iegūtais, ko novērtēs žūrija. Tikai viena komanda iegūs «Biznesa Guru 2018» titulu un galveno balvu no «Swedbank» 700 EUR apmērā, 1500 eiro studiju atlaidi Banku augstskolā, 1500 eiro vērtas apmācības Nordic Training International un citas vērtīgas balvas.

«Bizness 24H» ir lielākais ikgadējais uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss Latvijā, ko organizē Banku augstskola sadarbībā ar Nordic Training International, Swedbank, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un tirdzniecības centru «Spice». Šī konkursa mērķauditorija ir vidusskolas vecāko klašu skolēni un Latvijā studējošie jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem. Konkurss savā 10.norises gadā ap sevi pulcējis rekordlielu dalībnieku skaitu – 1.kārtai pieteicās aptuveni 600 skolēni un studenti.

Konkursu atbalsta- Sporta punkts, Froosh, Cosmos ilūziju muzejs, XRoom, CocaCola, Dailes teātris, Muffins and More, 55 marītes, Pērnes Long Chips, GUNSnLASERS, The Body Shop, LuxExpress, Delfi un Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...

No šīs sadaļas
2018. gada 13. marts plkst. 0:05

Uzņēmēja pieredze: Gunta Feifere, HOSTEL TREE HOUSE...

2018. gada 12. marts plkst. 9:01

Drawies ergonomiskajiem un augļu un dārzeņu formu krītiņiem pievienojas alfabēts; dizainerei Ievai...

2018. gada 07. marts plkst. 8:44

Biskvīta formas, kas «izceptas» no fajansa un ir populāras Eiropas mākslas studijās,...

2018. gada 06. marts plkst. 8:40

Kidday – tas ir divu uzņēmīgu sieviešu – Zanes Edules sākts un...

2018. gada 06. marts plkst. 0:05

Pirms pieciem gadiem mēs ar sievu no Maskavas pārcēlāmies uz dzīvi Rīgā....

2018. gada 27. februāris plkst. 11:51

SIA Giraffe360 nepilna gada laikā ir spējusi iegūt klientus septiņās valstīs un...

2018. gada 26. februāris plkst. 12:00

Internets palīdz produkciju pārdot jebkur.

2018. gada 26. februāris plkst. 0:05

Mūsu produkts ir tehnoloģija, ar kuras palīdzību var uzlabot skaņu skaņas ierīcēs...

2018. gada 22. februāris plkst. 10:00

Lai arī 12 000 eiro šķiet daudz, ražošanas uzsākšanai tā patiesībā ir salīdzinoši maza summa.

2018. gada 21. februāris plkst. 7:09

Konsultāciju uzņēmums SIA IBD Consulting piedāvā sistēmu, lai uzņēmumi varētu palielināt potenciālo...