Mazais bizness

Konkursā Bizness 24H mācās kļūt par uzņēmējiem

Dienas Bizness, 16.03.2018

Organizatoru foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Banku augstskolas telpās ciemojās 150 jaunieši no visas Latvijas, kurus vienoja viens mērķis – pusfināls cīņai par «Biznesa Guru 2018» titulu uzņēmējdarbības konkursā «Bizness 24H».

Konkursa pirmajā kārtā, kura norisinājās no 5. līdz 9.februārim, piedalījās 600 dalībnieki, no kuriem sīvā konkurencē tika atlasīti 150 veiksmīgākie konkursa turpināšanai. 2. kārtas ietvaros dalībniekiem bija jāizspēlē biznesa simulāciju spēle «Prezidents», lai noskaidrotu tās 20 spēcīgākās un stratēģiski veiksmīgākās komandas, kuras turpinās cīņu konkursa finālā.

Ja konkursa pirmajā kārtā tika pārbaudītas katra komandas dalībnieka individuālās spējas simulāciju spēles laikā, tad šoreiz komandas dalībnieki beidzot varēja cīnīties kā vienots veselums. «Prezidents» ļāva dalībniekiem izjust realitātei pietuvinātu biznesa simulāciju – dalībnieki darbojās dažādās valstīs, kurās ieņēma dažādus amatus, sākot no loģistikas kompānijas vadītāja, beidzot ar valsts tiesnesi. Kopumā 16 stundu ilgā simulācijā dalībnieki savā starpā piedzīvoja 5 mēnešus aktīvā biznesa un politikas pasaulē, kur savā starpā bija gan jāsadarbojas, gan jākonkurē.

Kad savi spēki pārbaudīti šajā simulācijā, tad konkursa 3.kārta aicina dalībniekus iepazīt un realizēt sevi īstajā tirgū. Pirms pēdējā lielā pārbaudījuma visi finālisti tiek aicināti uz 3 tikšanās reizēm un īpašu stāstu vakaru. Šajās tikšanās reizēs dalībnieki saņems dažādus ieteikumus un padomus, kā veidot ilgtspējīgu un peļņu nesošu produktu. Savukārt stāstu vakarā, kurš norisināsies 16.martā, dalībnieki varēs uzklausīt veiksmīgu uzņēmēju pieredzi par savām uzņēmējdarbības gaitām.

Kaut arī fināla oficiālā norise notiek 7.un 8. aprīlī tirdzniecības centrā «Spice», tomēr var uzskatīt, ka fināls kopumā norisinās mēneša garumā, kura laikā dalībnieki mācās sadarboties ar saviem komandas biedriem, gatavojas pārdot savu unikālo produktu praktiskā veidā, saprot, vai uzņēmēja karjera un biznesa vide ir tas, ar ko viņi vēlas saistīt savu dzīvi.

Konkursa uzvarētājkomanda tiks noskaidrota 10.aprīlī «Swedbank» centrālajā ēkā fināla prezentāciju laikā. Komandām būs jāprezentē savs mēneša laikā paveiktais un iegūtais, ko novērtēs žūrija. Tikai viena komanda iegūs «Biznesa Guru 2018» titulu un galveno balvu no «Swedbank» 700 EUR apmērā, 1500 eiro studiju atlaidi Banku augstskolā, 1500 eiro vērtas apmācības Nordic Training International un citas vērtīgas balvas.

«Bizness 24H» ir lielākais ikgadējais uzņēmējdarbības uzsākšanas konkurss Latvijā, ko organizē Banku augstskola sadarbībā ar Nordic Training International, Swedbank, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un tirdzniecības centru «Spice». Šī konkursa mērķauditorija ir vidusskolas vecāko klašu skolēni un Latvijā studējošie jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem. Konkurss savā 10.norises gadā ap sevi pulcējis rekordlielu dalībnieku skaitu – 1.kārtai pieteicās aptuveni 600 skolēni un studenti.

Konkursu atbalsta- Sporta punkts, Froosh, Cosmos ilūziju muzejs, XRoom, CocaCola, Dailes teātris, Muffins and More, 55 marītes, Pērnes Long Chips, GUNSnLASERS, The Body Shop, LuxExpress, Delfi un Dienas Bizness.