Kooperatīviem piešķir divus miljonus 

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijai sarunās ar Zemkopības ministriju izdevies panākt papildus finansējuma piešķiršanu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību projektiem.

Sandra Dieziņa, 11.4.2013

Papildus finansējums 2,04 miljonu latu apmērā piešķirts Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma Lauku saimniecību modernizācija ietvaros, un kopumā sasniedz vairāk nekā 3,6 miljonus latu. Atbalstu izdevies panākt, jo viena no ZM prioritātēm ir atbalsts kooperācijas attīstībai Latvijā. LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons ir gandarīts, ka ZM atrada iespēju piešķirt papildus finansējumu, jo investīcijas ir ļoti nepieciešamas.

«Kooperatīvu labie apgrozījumu rādītāji gadu no gada apliecina to pieaugošo nozīmību, tomēr daudzos gadījums pietrūkst tieši materiāli tehniskā bāze. Vajadzības, protams, katram kooperatīvam ir atšķirīgas, taču kooperatīvu gadījumā liels ieguvums ir tas, ka no šīs investīcijas labumu gūs nevis viena vai dažas zemnieku saimniecības, bet gan tūkstoši kooperatīvu biedri. Visi projekti tiks realizēti šogad un dos atdevi rudenī vai pat jau vasarā,» skaidro I. Jansons. Atbalstu iegūs 27 Latvijas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības visās nozarēs: piena, graudu, gaļas, augļu un dārzeņu. Par iegūto naudu LPKS īstenos vairākus nozīmīgus būvniecības projektus un iegādāsies nepieciešamo lauksaimniecības tehniku.

Kā norāda zemkopības ministre Laimdota Straujuma, kooperatīvu attīstība ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem lauksaimniecības tālākai izaugsmei, tāpēc zemkopības ministrija ir lēmusi piešķirt papildus atbalstu un finansējumu. «Mums ir daudz veiksmīgu kooperāciju piemēru Latvijā, kas ar savu darbu un rezultātiem ir apliecinājuši, ka kooperācija spēj nodrošināt stabilitāti laukos. Līdz ar to es neredzu citu iespēju, kā mazajām un vidējām saimniecībām kooperēties, lai nākotnē varētu veiksmīgi attīstīties un konkurēt gan vietējā, gan Eiropas tirgū,» atzīst ministre.