Ražošana

KP izvirza nosacījumus Malinvest un Rīgas Dzirnavnieks apvienošanās darījumam

Elīna Pankovska, 12.08.2013

Jaunākais izdevums

Konkurences padome (KP) jūlija beigās pieņēmusi lēmumu atļaut Lietuvas uzņēmumam UAB Malinvest iegādāties a/s Rīgas Dzirnavnieks akcijas. Līdz šim lielākais a/s Rīgas Dzirnavnieks akcionārs bija Zviedrijas uzņēmums Lantmannen Cerealia. Tomēr, lai nepieļautu kaitējumu konkurencei, apvienošanās dalībniekiem jāievēro KP nosacījumi attiecībā uz miltu tirdzniecību un ražošanu Latvijā.

Saskaņā ar KP lemto pēc apvienošanās UAB Malinvest un a/s Rīgas Dzirnavnieks, kā arī to saistītajiem uzņēmumiem (piemēram, UAB Malsena Plius, kas ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Lietuvā), ja klienti Latvijā tā vēlas, par miltu piegādi jāslēdz ilgtermiņa – vismaz sešu mēnešu – līgumi.

KP lēmums arī paredz, ka piecus gadus pēc apvienošanās a/s Rīgas Dzirnavnieks jāturpina nodrošināt industriālajiem klientiem Latvijā nepieciešamie kviešu milti vismaz tādā sortimentā un kvalitātē, kāda tā ir šobrīd. Savukārt nepieciešamais rudzu miltu sortiments un daudzums finanšu situācijas un ražošanas jaudu iespēju robežās jānodrošina vismaz trīs gadus pēc apvienošanās.

Saistošos noteikumus KP izstrādājusi, lai novērstu riskus, ko rada savstarpēji konkurējošu uzņēmumu apvienošanās, un jo īpaši lai saglabātu Rīgas Dzirnavnieka kā industriālo kviešu un rudzu miltu piegādātāja darbību.

Industriālajiem patērētājiem paredzēto kviešu miltu tirgū Latvijā līdz šim darbojās divi konkurenti – a/s Rīgas Dzirnavnieks un a/s Dobeles dzirnavnieks –, bet UAB Malsena Plius varēja uzskatīt pamatā par potenciālo konkurentu, atzīmē KP. Savukārt rudzu miltus tirgo arī citi lielāki pārstrādātāji, piemēram, a/s Jelgavas dzirnavas.

DB jau rakstīja, ka vadošais Lietuvas miltu ražošanas uzņēmums Malsena Plius iegādājies vienu no vadošajiem Latvijas graudu pārstrādātājiem Rīgas Dzirnavnieks. Darījuma rezultātā Malsena kļūs par lielāko miltu ražotāju Baltijas valstīs un darījums palielinās Malsena gada apgrozījumu līdz gandrīz 70 milj. eiro.

«Mēs izlēmām pārdot Rīgas Dzirnavnieku, lai koncentrētos uz Skandināvijas tirgiem. Esmu patiesi priecīgs, ka esam vienojušies ar pircēju, kas labi pārzina nozari un spēs turpmāk attīstīt uzņēmumu,» skaidroja Lantmännen Cerealia vadītājs Karstens Tomsens. Tirgus dalībnieki bija pārsteigti par izmaiņām, kas skārušas Rīgas Dzirnavnieku. A/s Latvijas maiznieks valdes priekšsēdētāja vietnieks Juris Užulis uzskata, ka īpašnieka maiņa Rīgas dzirnavniekā situāciju tirgū būtiski neietekmēs. Tiesa, iespējams, ka konkurence var nedaudz saasināties, jo jaunie īpašnieki nāks ar saviem plāniem un vēlmi palielināt realizācijas apjomus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Dobeles dzirnavniekam aizdomas par tiesneses un maksātnespējas administratora saskaņotu rīcību parādnieka interesēs

Dienas Bizness, 15.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumam Dobeles dzirnavnieks radušās aizdomas par maksātnespējas administratora un tiesneses darbību saskaņošanu, svētdien ziņoja TV3 raidījums Nekā personīga.

Kāda zemnieku saimniecība palikusi lielajam graudu pārstrādātajam parādā ievērojamus līdzekļus, taču tā vietā, lai parādu atdotu, uzņēmēji izmantojuši shēmu ar valsts amatpersonu līdzdalību, lai nauda nebūtu jāatdod, uzskata Dobeles dzirnavnieks. Par konkrētās tiesneses un maksātnespējas procesa administratoru darbībām arī iepriekš bijušas sūdzības, taču abi turpina savu darbu. Dobeles dzirnavnieks uzskata, ka Tieslietu ministrijai jādara viss iespējamais, lai šādi pakalpojumi vairs nebūtu iespējami, jo tie grauj uzņēmējdarbības vidi.

Vidzemē graudu pārstrādātāja produkciju tirgoja zemnieku saimniecība Zemzari. Sadarbība ilga trīs gadus, taču saimniecība Dobeles dzirnavniekam palika parādā vairāk nekā 163 tūkstošus eiro. Zemzari grasījās sākt ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu (ĀTAP) un Dobeles dzirnavnieks paļāvās, ka Zemzari parādus nokārtos. Tomēr tagad lielais graudu pārstrādes uzņēmums atklājis, ka ir piemānīts - zemnieku saimniecība iztukšota un nekas no tās nav palicis pāri, bet Dobeles dzirnavnieks, kā arī citi uzņēmumu - Rīgas dzirnavnieks un Saldus labība - palikuši ar garu degunu. Zemzaru īpašnieks Kaspars Liepiņš no uzņēmuma aizgājis, bet vērtīgākā Zemzaru manta dīvainā kārtā nonākusi K. Liepiņa un viņa radinieku firmām.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudu pārstrādes uzņēmums «Rīgas dzirnavnieks» sācis pārcelt daļu no grupai piederošās Igaunijas ražotnes uz Rīgu, informēja kompānijā.

Uzņēmuma pārstāvji atgādināja, ka graudu pārstrādes grupa Baltijas valstīs «Baltic Mill», kurā ietilpst arī «Rīgas dzirnavnieks», nolēmusi būtiski attīstīt vietējās ražotnes, tuvākajos gados ieguldot apmēram 10 miljonus eiro tirgus pozīciju stiprināšanā, tostarp viens no nozīmīgākajiem soļiem ir grupai piederošās ražotnes Igaunijā pārcelšana uz Rīgu.

«Rīgas dzirnavnieks» pārstāvji minēja, ka ir sākta kompānijas ražotnes modernizācija, lai no nākamā gada sākuma varētu ražot arī fasētu zirņu un pupu produktus. Vienlaikus norit sagatavošanās darbi, lai uz ražotnē varētu sākt ražot arī makaronu produktus.

Uzņēmuma pārstāvji informēja, ka saistībā ar sāktajiem attīstības plāniem «Rīgas dzirnavnieks» meklē jaunus ražošanas un noliktavas darbiniekus un aicina pieteikties vakancēm Pierīgas iedzīvotājus. Tāpēc kompānija no 5. līdz 20.novembrim rīkos neformālas sarunu ar uzņēmuma pārstāvjiem Garkalnes, Ādažu, Ropažu, Stopiņu, Salaspils un Babītes novados, kā arī Ogrē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Lauksaimniecība

Rīgas Dzirnavnieks graudaugu audzēšanas programmā piedalās septiņas zemnieku saimniecības

Dienas Bizness, 29.09.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai ieinteresētu zemniekus vairāk audzēt auzas un sekmētu auzu un vasaras kviešu kvalitāti un ražīgumu, Latvijas graudaugu pārstrādātājs AS Rīgas Dzirnavnieks šogad uzsācis graudaugu audzēšanas programmu Latvijā. Pirmajā pilotgada projektā jau piedalās septiņas zemnieku saimniecības, no kurām saņemtas pirmās ražas, informē uzņēmumā.

Programma paredz nodrošināt zemniekus ar šī reģiona klimatiskajiem apstākļiem atbilstošām auzu un vasaras kviešu sēklām, kas ir speciāli selekcionētas Skandināvijā un nodrošina augstāku izturību un ražību par parastajām sēklām. Uzņēmums nodrošina arī agronomu uzraudzību, kas sniedz konsultācijas un palīdz izaudzēt augstas kvalitātes auzas.

Savukārt zemnieks ir motivēts piedalīties programmā, jo Rīgas Dzirnavnieks iepērk auzu ražu par stabilu cenu, salīdzinot ar parastajām auzām. «Latvijā salīdzinoši maz tiek audzētas auzas, un tās kvalitātes ziņā vairāk atbilst lopbarības labībai. Ņemot vērā Rīgas Dzirnavnieks auzu pārslu produkcijas pieprasījuma pieaugumu gan vietējā, gan eksporta tirgos, uzņēmums nolēma uzsākt savu graudaugu audzēšanas programmu Latvijā, iesaistot tajā lauksaimniekus. Līdzīga programma jau darbojas Lietuvā, un tā ražības un zemnieku ieinteresētības ziņā uzrādījusi ļoti labus rezultātus. Tāpēc ceram, ka uzsāktā programma veicinās auzu audzēšanas tradīcijas arī Latvijā, kā arī būs atbalsts zemniekiem vasaras kviešu kvalitātes uzlabošanai. Katrā ziņā mēs esam ļoti apmierināti ar pirmā gada ražas rezultātiem,» saka Rīgas Dzirnavnieks valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas dzirnavnieks palielinās eksportu un attīstīs bioloģisko produktu ražošanu

Viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā a/s Rīgas dzirnavnieks 2013. gadu pabeidzis ar teju 26 milj. eiro apgrozījumu, kas ir par 5 % vairāk nekā gadu iepriekš. Pieaugums bijis visos segmentos un tirgos, kuros strādā kompānija, palielinājies arī eksporta apjoms. Uzņēmuma bizness sekmējies, pateicoties arī jaunajiem produktiem, stāsta a/s Rīgas dzirnavnieks valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

Apjomi aug

Jaunais vadītājs informē, ka uzņēmuma eksporta kāpums pērn bijis 10 % pret iepriekšējo gadu. Šobrīd eksports veido jau vairāk nekā 30 % no kopējā ražojumu apjoma, un arī šogad turpinās eksporta pieaugums. Galvenie eksporta reģioni ir Krievija, Skandināvija, kā arī Rietumeiropa un Austrumeiropa, kur paredzēts augt arī turpmākajos gados. Notiekošais Ukrainā un Krievijā ietekmē uzņēmumu, bet ietekme nav būtiska. «Mūsu klienti turpina sadarbību, mēs neredzam prognožu un piegāžu samazināšanos un, lai arī valūtas kursa vērtība Krievijā sarukusi par 15 %, kas ietekmē uzņēmuma konkurētspēju, piegādātāji savus apjomus nesamazina. Krievija eksporta struktūrā veido aptuveni trešdaļu,» stāsta uzņēmuma vadītājs. Tuvākajos gados Rīgas Dzirnavnieks paredzējis palielināt eksportu līdz 40 % no saražotā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudu pārstrādes uzņēmums AS “Rīgas Dzirnavnieks” pagājušajā finanšu gadā no 2018. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam strādājis ar zaudējumiem, pretēji peļņai gadu iepriekš, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

AS “Rīgas Dzirnavnieks” zaudējumi 2018./2019. finanšu gadā bija gandrīz 416 tūkstoši eiro, savukārt uzņēmuma apgrozījums bija 23,565 miljoni eiro. Salīdzinot ar gadu iepriekš, uzņēmuma apgrozījums bija par 0,7% mazāks.

Pagājušajā gadā bija novērojams vietējā tirgus apjoma kritums, ko izraisīja sīvāka konkurence, bet uzņēmumam izdevās palielināt eksporta apjomus, norādīts AS “Rīgas Dzirnavnieks” gada pārskatā. Uzņēmuma nodarbināto skaits pērn sarucis par 12, un tas vidēji nodarbināja 101 darbinieku.

2018./2019. finanšu gadā AS “Rīgas Dzirnavnieks” investēja 1,475 miljonus eiro, galvenokārt jomās, kas ļauj uzņēmumam pilnvērtīgāk kontrolēt produktu kvalitāti, uzlabot ražošanas procesu produktiem ar augstāku pievienoto vērtību un ļauj palielināt eksporta apjomus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Rīgas Dzirnavnieks attīstībā investējis vairāk nekā miljonu

Lelde Petrāne, 15.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudu pārstrādātājs AS Rīgas Dzirnavnieks investējis 1,3 miljonus latu ražošanas attīstībā. Uzņēmums pērn uzstādīja jaunu kliju granulēšanas līniju, ieguldīja investīcijas graudu apstrādes procesa uzlabošanā, kā arī realizēja apjomīgu projektu, nomainot apkures katlu.

Pērn Rīgas Dzirnavnieks apgrozījums sasniedzis 24,77 miljonu eiro. Kā noteicošos faktorus izaugsmei uzņēmums min eksportu un jaunu produktu ražošanu. Šogad plānots turpināt darbu pie jaunu produktu attīstīšanas un tirgus pozīciju nostiprināšanas Baltijā.

Andrejus Cedronas, AS Rīgas Dzirnavnieks valdes loceklis, norāda: «Arī šogad uzņēmums turpina pilnveidot dzirnavas un ražotni kopumā, gatavojoties jaunajai ražas sezonai vasaras beigās. Kā nozīmīgu stratēģisku virzienu mēs saredzam tirgus pozīciju nostiprināšanu Baltijā kopumā.»

Uzņēmums pērn uzstādīja jaunu kliju granulēšanas līniju un uzsāka kviešu kliju granulu ražošanu, ko kā gala produktu izmanto lopbarībā. Kliju granulēšana ir papildus produkts Rīgas Dzirnavnieks industriālajā segmentā, tādā veidā ļaujot efektīvi realizēt graudaugu atlikumus, kas rodas miltu ražošanas procesā. Granulēšanas laikā produkts tiek saspiests, tādējādi samazinot tā tilpuma masu, līdz ar to samazinās produkta apjoms. Šādu produktu var vieglāk eksportēt, un tā ir pieprasīta lopbarības izejviela Eiropā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Līdz ar īpašnieku maiņu veiktas izmaiņas Rīgas dzirnavnieka valdē

Žanete Hāka, 22.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vakar jauna valde iecelta vienam no lielākajiem Baltijas graudu pārstrādes uzņēmumiem AS Rīgas Dzirnavnieks, liecina Lursoft informācija.

Teju visas jaunās uzņēmumam valdes amatpersonas ir Lietuvas pārstāvji. No vakardienas uzņēmuma valdes priekšsēdētaja amatu ieņem Martins Česnavičus, savukārt valdes locekļu – Andra Rubene, Gintauts Migonis un Ramūnas Vigintas Gailus, Andrejs Cedronas un Roberts Beržinsks.

M.Česnavičus ir konsultants Luksemburgā bāzētiem investīciju fondiem Amber Trust I un Amber Trust II. Viņš ir vairāku Lietuvas uzņēmumu valdes loceklis, ieskaitot Laisvas ir Nepriklausomas Kanalas UAB, Litagra UAB, Premia KPC AB, Snaige AB un TEO LT AB . Česnavičus kungs ir Sanitas valdes loceklis kopš 2006. gada jūlija.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Par Rīgas Dzirnavnieka direktori kļuvusi Anita Skudra

Rūta Lapiņa, 01.12.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS «Rīgas Dzirnavnieks» paplašina uzņēmuma vadības grupu un par tās direktori no šī gada decembra ir kļuvusi Anita Skudra, informē uzņēmumā.

«Mūsu grupai «Baltic Mill» ir ambiciozi plāni Baltijā. Tāpēc, lai tos īstenotu, mēs stiprinām vadības komandu ar jauniem līderiem. Uzskatām, ka Anitas Skudras plašā vadības pieredze Latvijas pārtikas uzņēmumos tikai vēl vairāk spēcinās mūsu pozīcijas un konkurētpēju Latvijas un ārvalstu tirgos,» komentē AS «Rīgas Dzirnavnieks» valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

A. Skudra absolvējusi Pārtikas tehnoloģijas fakultāti Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kā arī ieguvusi maģistra grādu Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā. Līdz šim viņa ir vadījusi SIA «Latvijas piens», bijusi «NP Foods» komercdirektore Baltijas valstīs un «Statoil Fuel & Retail Latvia» mazumtirdzniecības reģionu vadītāja. Viņa pati atzīmē, ka līdzšinējā pieredzē ir bijusi sadarbības veidošana ar zemniekiem, kas ir būtiski, strādājot tādā uzņēmumā kā AS «Rīgas Dzirnavnieks».

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Rīgas Dzirnavnieks apgūst jaunu eksporta tirgu - Apvienotos Arābu Emirātus

Dienas Bizness, 15.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viens no lielākajiem graudu pārstrādātajiem Latvijā AS Rīgas Dzirnavnieks šogad uzsācis apgūt jaunu eksporta tirgu Tuvo Austrumu reģionā - Apvienotos Arābu Emirātus (AAE). Tas esot stratēģisks solis, lai diferencētu eksporta riskus un izvēlētos stabilākus eksporta tirgus, ņemot vērā neprognozējamību ar notikumu attīstību Krievijā, informē uzņēmuma valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

«Lai gan šobrīd neizjūtam kritumu Rīgas Dzirnavnieks eksportētajai produkcijai uz Krieviju, tomēr neskaidrība ar tālāku situācijas attīstību liek mums nodrošināties un meklēt daudz stabilākus eksporta tirgus,» saka Ž. Pakeltis. Pašlaik sadarbība ar AAE esot sākuma stadijā - nosūtīti pirmie konteineri, bet ik mēnesi eksporta apjomi pieaugot.

«Uz šo reģionu raugāmies pozitīvi un vērtējam to kā perspektīvu, ņemot vērā tā augsto pieprasījumu pēc graudiem un to produktiem,» viņš piebilst. AAE iesot pirmā Rīgas Dzirnavnieks sadarbības valsts Tuvajos Austrumos, bet šobrīd notiek sarunas ar vēl citām šī reģiona valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Zīmolu stāsts: Herkuless un Rīgas Dzirnavnieks

Lelde Petrāne, 26.03.2019

Zīmola stāsts skatāms raksta galerijā! Herkuless iepakojums pagājušā gadsimta 80-tajos gados

Foto: no uzņēmuma arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS «Rīgas Dzirnavnieks», kas ir «Herkuless» produkcijas ražotājs, pirmsākumi ir saistāmi ar labības pārstrādes kombinātu Rīgā - «Sarkanais Oktobris», kas dibināts 1945.gadā. Iespējams, ka sākums pat bijis vēl agrāk, jo arhīvos atrodama 1927. gada publikācija par dzirnavām Rīgā ar nosaukumu «Sarkanais oktobris».

Savukārt, produkti ar nosaukumu «Herkuless» pirmo reizi minēti 1954. gadā, kad sākās «Herkuless» veiksmes stāsts nu jau 65 gadu garumā. Var droši teikt, ka ar «Herkuless» pārslām brokastīs uzaugušas vairākas paaudzes Latvijā.

No tiem laikiem ir saglabājies maz liecību, bet Latvijas valsts arhīvā atrodamās ziņas liecina, ka labības pārstrādes kombināta «Sarkanais Oktobris» ražošanas apjomi strauji auguši un tas bijis nozīmīgs graudaugu pārstrādātājs un graudu produktu ražotājs Padomju Latvijā. Kombināts fokusējies uz diviem segmentiem - miltu un auzu pārslu ražošanu. Uzbūvēts liels, padomju laikiem raksturīgs ražotnes komplekss Juglā. Šajā laikā galvenais produkcijas noieta tirgus bija Latvija. No enciklopēdiju izrakstiem izriet, ka 1985.gadā kombināts ražoja 97,7 tk tonnu miltu, salīdzinājumā 1970.gadā miltu apjoms bija 69,5 tk tonnu. Savukārt auzu pārslu apjoms veidoja 28,9 tk tonnu, kas ir četrkārt vairāk nekā 1970. gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Lauksaimniecība

Rīgas Dzirnavnieks šosezon plāno iepirkt līdz 150 000 tonnu graudu

Dienas Bizness, 24.07.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudaugu pārstrādes uzņēmums AS Rīgas Dzirnavnieks atklāj jauno ražas sezonu un šosezon plāno iepirkt līdz 150 000 tonnas graudu – kviešus, rudzus un auzas, informē kompānijā.

Rīgas Dzirnavnieks plāno fokusēties uz trīs kultūrām - kviešiem, rudziem un auzām. Papildu uzmanība tiks veltīta bioloģiskajiem graudu iepirkumiem, kā arī graudiem, kas tiek audzēti bez augšanas regulatoriem. Šogad graudu cenas saglabā dažādību, un šobrīd tās ir līdzīgā cenu līmenī kā pērn sezonas sākumā.

«No mums pieejamās informācijas ziemāji izskatās labi, bet vasarāji - sliktāk, lai gan par to neuztraucamies. Pagājušajā gadā jūnija beigās un jūlija pirmajā pusē bija augsta gaisa temperatūra un sausums, kam sekoja ilgstošs lietus ražas novākšanas laikā. Ceru, ka tas neatkārtosies šogad, jo ir labāk, ka lietus ir tagad, bet sausāks un saule ražas novākšanas periodā. Ar laikapstākļiem un to nepatstāvīgumu saskaras arī citviet pasaulē. Ziemeļamerikā un dažviet Rietumeiropā, piemēram, Francijā varēja novērot sausumu pirms ražas novākšanas, kamēr citviet bija labāks saules un lietus līdzsvars, piemēram, Vācijā un Polijā,» komentē Žilvinas Pakeltis, Rīgas Dzirnavnieks valdes loceklis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Prezidentūras viesus baros ar putrām

Lelde Petrāne, 29.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas Dzirnavnieks un Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts ir vienojušies piedāvāt prezidentūras viesiem Latvijā ātri pagatavojamās Herkuless biezputras. Tā būšot iespēja pašmāju uzņēmumam iepazīstināt ar putras ēšanas tradīcijām Latvijā un veicināt eksportu uz ES dalībvalstīm.

Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā AS Rīgas Dzirnavnieks nodrošinās prezidentūras pasākumos Latvijā ātri pagatavojamās putras, bet vienlaikus arī rīkos pasākumus, kas ļaus ārvalstu viesiem iepazīt Latvijas virtuvi un uzzināt par graudaugu audzēšanu Latvijā.

Šogad uzņēmums uzsāka ražot ātri pagatavojamās un pilngraudu bioloģiskās auzu pārslas un sāka to eksportu arī uz Itāliju.

AS Rīgas Dzirnavnieks ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus - visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem Hercogs, Herkuless un Īsta saimniece.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien graudaugu pārstrādātājs AS Rīgas Dzirnavnieks uzsācis jaunās graudu ražas pieņemšanu, informē uzņēmuma pārstāvji.

Ņemot vērā uzņēmuma attīstību Latvijā un eksporta tirgos, tas plāno jaunajā ražas sezonā iepirkt līdz 150 000 tonnas graudu.

Rīgas Dzirnavnieks plāno iegādāties līdz pat 150 000 tonnām graudu, fokusējoties uz trīs kultūrām - kviešiem, rudziem un auzām. Papildu uzmanība tiks veltīta bioloģiskajiem graudu iepirkumiem, kā arī graudiem, kas tiek audzēti bez augšanas regulatoriem un ievērojot striktas Rīgas Dzirnavnieks graudu audzēšanas prasības.

Uzņēmums pēdējo gadu laikā uzsācis strauju eksporta tirgu apgūšanu, un šobrīd eksportē graudaugu produktus uz vairāk nekā 30 dažādām pasaules valstīm. Pērn Rīgas Dzirnavnieks palielināja auzu produkcijas ražošanas kapacitāti par 30%, lai nodrošinātu eksporta tirgos pieaugušo pieprasījumu pēc Herkuless un citiem auzu produktiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Piejūra Energy un Dobeles dzirnavnieks vienojas par maksātnespējas procesa pieteikuma atcelšanu

Lelde Petrāne, 26.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā bija iesniegts SIA Piejūra Energy maksātnespējas pieteikums, liecināja ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā. Šodien abas puses biznesa portālam db.lv apstiprināja, ka vienojušās par maksātnespējas procesa pieteikuma atcelšanu.

Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās AS Dobeles dzirnavnieks. Maksātnespējas procesa lieta tika ierosināta 23.augustā.

«Uz šo brīdi parādsaistības pret AS Dobeles Dzirnavnieks ir nokārtotas pilnā apmērā, kā arī puses ir vienojušās par maksātnespējas procesa pieteikuma atcelšanu. Situācija ar apmaksas kavēšanos radās komunikācijas problēmu dēļ, kā arī uzņēmuma organizatoriskās struktūras izmaiņu rezultātā,» informēja uzņēmumā.

Arī Kristaps Amsils, AS Dobeles dzirnavnieks valdes priekšsēdētājs, informēja: «Varam apstiprināt, ka šodien ir nokārtotas visas parādsaistības un Dobeles dzirnavniekam vairs prasību pret Piejūra Energy nav.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Lauksaimniecība

Biznesa maratonists: Otaņķu dzirnavnieks biežāk lūkojas Eiropas virzienā

Ilze Šķietniece, speciāli DB, 29.01.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No maza graudu pārstrādes uzņēmuma vairāk nekā 20 gados SIA Otaņķu dzirnavnieks izaudzis līdz vienam no Baltijā lielākajiem beramkravu loģistikas un lauksaimniecības pakalpojumu sniedzējiem.

«Biznesā ir svarīgi, lai visas iesaistītās puses ir apmierinātas. Tāpēc cenšamies sabalansēt cenu ar kvalitāti un jau vairākus gadus atbilstam kvalitātes pārvaldības sistēmas ISO9001:2015 un GMP+ prasībām,» uzsver uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ričards Riepšs.

SIA Otaņķu dzirnavnieks dibināta 1996. gadā kā graudu pārstrādes uzņēmums. Tolaik tas bija orientēts uz zemniekiem, kas varēja atvest savu kūlumu, lai to pārstrādātu miltos. Pakalpojums izrādījās pieprasīts, jo pārsvarā darbojās mazās saimniecības un veikalos pārtikas sortiments bija šaurs. «Laikiem un saimniekošanas pieejai mainoties, sapratām, ka nepieciešams savs transports, lai produkciju izvadātu,» stāsta R. Riepšs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Rīgas dzirnavnieks investējis pusmiljonu eiro ātri pagatavojamo biezputru līnijā

Žanete Hāka, 19.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas dzirnavnieks pabeidzis ražošanas līnijas modernizācijas projektu un uzsācis ražot ātri pagatavojamās biezputras Herkuless traukos, informē uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmums jaunā produktu ražošanas līnijā ieguldījis pusmiljonu eiro, kas ir pēdējā gada nozīmīgākā investīcija.

Šis ir viens no projektiem, kas tiek īstenots Herkuless 60 gadu jubilejas gadā. Rīgas dzirnavnieks arī nolēmis AXA zīmolu nomainīt uz Herkuless. Turpmāk tas būs arī eksporta zīmols.

Šobrīd jaunajā ražošanas līnijā tiek ražoti četri Herkuless produkti kartona traukos: auzu biezputra ar persikiem, burkāniem un linsēklām, auzu biezputra ar šokolādes gabaliņiem un upenēm, auzu biezputra ar bumbieru gabaliņiem un auzu biezputra ar avenēm un kazenēm.

Jauno Herkuless ātri pagatavojamo biezputru noieta tirgus būs arī Lietuva un Igaunija, uz kurām jau ir uzsākts šo produktu eksports, stāsta kompānijas pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas Dzirnavnieks, ieguldot piecus milj. eiro, līdz 2021. gadam īstenos vērienīgu projektu, kas palīdzēs kāpināt ražošanas jaudu un papildināt produktu portfeli

Šā gada investīciju apjoms ir mērāms viena milj. eiro apmērā; tās ietver jaunas ražošanas līnijas uzstādīšanu un veco noliktavu renovāciju un pārveidi jaunu produktu ražošanas un fasēšanas vajadzībām. «Miljons tiks novirzīts būvniecībā, bet pārējie ieguldījumi būs iekārtās, lai efektivizētu auzu dzirnavas, elevatoru u.c. Modernizācijas projektā centāmies iekļaut pēc iespējas vairāk cehu, tajos jau ilgāku laiku investīcijas nav notikušas, bet, lai mēs būtu konkurētspējīgi pasaules tirgū, tas ir nepieciešams. Arī apgrozījuma apjoms, kas pēdējos trīs finanšu gados turas teju vienā līmenī – ap 24 milj. eiro, norāda, ka ar steigu ir nepieciešama automatizācija, jo nespējam vairāk saražot un pieprasījums pārspēj mūsu jaudu,» atzīst AS Rīgas Dzirnavnieks direktore, valdes locekle Anita Skudra.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Rīgas Dzirnavniekam mainīts padomes sastāvs

Žanete Hāka, 25.04.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jauns padomes sastāvs reģistrēts graudu pārstrādes uzņēmumam AS Rīgas Dzirnavnieks, liecina Lursoft dati.

Par padomes priekšsēdētāju iecelts Lauri Kustaa Aima, priekšsēdētāja vietnieku - Partanens Anti, bet padomes locekļa pienākumus turpmāk pildīs lietuvietis Raimondas Gintauta Kriūnas. Lursoft pieejamā informācija vēsta, ka jaunais Rīgas Dzirnavnieka padomes priekšsēdētājs vēl arī ieņem padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu AAS Baltijas Apdrošināšanas Nams.

AS Rīgas Dzirnavnieks dibināts 1991.gadā un 2011.gadā savu apgrozījumu palielinājis līdz 18,413 miljoniem latu, savukārt peļņa pēc nodokļu nomaksas bijusi 439,42 tūkstoši latu.

Db.lv jau rakstīja, ka Malsena Plius iegādājies Rīgas Dzirnavnieku.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas Dzirnavnieks ir pieņēmis pirmās šīs sezonas kviešu ražas. Uzņēmums kopumā šogad plāno iepirkt par 20% vairāk graudu jeb 120 000 tonnas.

Uzņēmums savu izaugsmi saredz tieši eksporta tirgos – šobrīd Rīgas Dzirnavnieks produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 20 valstīm pasaulē.

Žilvinas Pakeltis, AS Rīgas Dzirnavnieks valdes loceklis, komentē: «Šogad Latvijā laikapstākļi bija labvēlīgi graudaugiem gan ziemā, gan vasarā, ko nevar teikt par vēlākām graudaugu attīstības stadijām vasarā, kas rada nenoteiktību par gaidāmajām ražām un to kvalitāti. Bet mēs ceram uz labvēlīgiem laikapstākļiem turpmākās nedēļas, kas varētu nozīmēt pēdējo gadu laikā augstākās graudaugu ražas Latvijā.»

Pirmā raža ir saņemta no LPKS Kalnakrogs Agro Zemgalē, Bauskas novads.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Rīgas Dzirnavnieks par godu ražas sezonas sākumam šodien devās izbraucienā uz Latvijas laukiem, lai tiktos ar auzu audzēšanas programmas dalībniekiem un ar Aizupes pamatskolas skolēniem, kuri šogad mācību nolūkos iesaistījusies auzu audzēšanas procesā.

Fotogalerijā ieskats no viesošanās z/s «Liepziedi» un Aizupes pamatskolā!

Rīgas Dzirnavnieks pirms trim gadiem uzsāka lauksaimnieku auzu audzēšanas veicināšanas programmu Latvijā. Uzņēmuma mērķis ir veicināt, lai Latvija būtu pasaulē pazīstama ne tikai ar augstas kvalitātes kviešiem, kā to pazīst šobrīd, bet arī ar izaudzētajām auzām.

Šogad Rīgas Dzirnavnieks auzu audzēšanas programmā piedalās 30 zemnieku saimniecības no dažādiem Latvijas reģioniem. Šogad uzņēmums dubultojis apsējamo teritoriju, sasniedzot 3200 ha. Lielākās platības ir Vidzemes un Latgales reģionos. Starp dalībniekiem pieaudzis zemnieku saimniecību skaits Zemgalē, kas ir neraksturīgi šim reģionam, jo tajā dominē kvieši.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

ES atbalsts dalībai starptautiskās izstādēs būtu jāpiešķir arī lielajiem pārtikas ražotājiem

LETA, 23.07.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienības (ES) atbalsts dalībai starptautiskās izstādēs būtu jāpiešķir arī lielajiem pārtikas ražotājiem, intervijā teica graudu pārstrādes uzņēmuma «Rīgas dzirnavnieks» direktore un valdes locekle Anita Skudra.

Viņa norādīja, ka ES atbalsts lielajiem pārtikas ražotājiem dalībai starptautiskās izstādēs ir jau daudzus gadus nesakārtots jautājums. «Patlaban atbalsts pienākas mazajiem un vidējiem ražotājiem, kas ir ļoti labi, bet viņi pat visi kopā neveido vērā ņemamus eksporta apjomus, kas sniegtu pienesumu valsts eksportam. Tieši lielie ražotāji spēj valsts iekšzemes kopproduktu būtiski palielināt un sasniegt vērā ņemamus eksporta apmērus. Tāpēc atbalsta loks būtu jāpaplašina ar lielajiem pārtikas ražotājiem,» pauda Skudra.

Viņa atzīmēja, ka lielajiem uzņēmumiem atbalsts dalībai starptautiskās izstādēs ir svarīgs, jo šīs izstādes arī Latvijas lielajiem pārtikas ražotājiem ir ļoti dārgs prieks, taču nozīmīgākais instruments kontaktu veidošanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Samazina Komunālprojekta un Rīgas dzirnavnieka akciju pārdošanas cenu

Žanete Hāka, 28.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iepriekš paredzētās AS Komunālprojekts un Rīgas dzirnavnieks izsoles nenotika, jo par noteikto pārdošanas cenu neviens pretendents nepieteicās akcijas iegādāties, informē VAS Privatizācijas aģentūra (PA).

Tādēļ PA ir mainījusi izsoles noteikumus un ir samazināta akciju paketes pārdošanas cena.

AS Komunālprojekts pamatkapitāls ir 121,9 tūkstoši eiro, akciju skaits – 8570, vienas akcijas nominālvērtība – 14 eiro. Valstij sabiedrībā pieder 1264 akcijas jeb 14,75% no pamatkapitāla. Saskaņā ar valsts kapitāla daļas pārdošanas noteikumiem valstij piederošās akciju paketes pārdošanas cena un vienlaikus izsoles sākumcena ir noteikta 77,3 tūkstoši eiro (vienas akcijas pārdošanas cena ir 43 eiro). Akciju paketes nomaksas termiņš ir divi gadi.

AS Rīgas dzirnavnieks pamatkapitāls ir 10,8 miljoni eiro, akciju skaits – 152 tūkstoši, vienas akcijas nominālvērtība – 71 eiro. Valstij sabiedrībā pieder 5600 akciju jeb 3,68% no pamatkapitāla. Saskaņā ar valsts kapitāla daļas pārdošanas noteikumiem akciju paketes pārdošanas cena un vienlaikus izsoles sākumcena ir noteikta 179, tūkstoši eiro (vienas akcijas pārdošanas cena ir 32 eiro). Akciju paketes nomaksas termiņš ir viens gads.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Herkuless auzu biezputras ceļā uz Honkongas veikaliem

Dienas Bizness, 23.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Graudu pārstrādes uzņēmums AS Rīgas Dzirnavnieks uzsācis eksportu uz Ķīnu, veicot pirmās produkcijas piegādes uz Honkongu. Uz Ķīnu tiks eksportētas Herkuless auzu biezputras ar speciāli šim tirgum izvēlētām un pielāgotām garšām, informē AS Rīgas Dzirnavnieks valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

Šis ir līdz šim tālākais uzņēmuma eksporta tirgus austrumu virzienā.

Viņš atzīmē, ka šis ir vēl viens uzņēmuma stratēģiskais solis eksporta diferencēšanai, lai samazinātu riskus un izvēlētos stabilākus ārvalstu tirgus, ņemot vērā ģeopolitisko notikumu neprognozējamību un krīzes attīstību Krievijā.

«Honkonga ir pirmais mūsu solis Ķīnas virzienā. Tas ir izaicinājumiem bagāts tirgus, ar neizsmeļamām iespējām un potenciālu ikvienam Latvijas ražotājam. Jau otro gadu mēs īstenojam daudz agresīvāku eksporta tirgu apgūšanu. Ņemot vērā pietiekami nozīmīgo eksporta daļu uz Krieviju, jauni tirgi ļauj mums diferencēt riskus. Neskaidrība ar Krievijas tirgu liek mums meklēt alternatīvus eksporta tirgus,» atzīst Ž. Pakeltis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Rīgas Dzirnavnieka īpašnieks Baltijas ražotņu stiprināšanai investēs aptuveni 10 miljonus eiro

Db.lv, 26.09.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums AB Baltic Mill, kuras uzņēmumu grupā ietilpst arī AS «Rīgas Dzirnavnieks», plāno daudz spēcīgāk attīstīt vietējās ražotnes Baltijā un tuvākajos gados ieguldīs aptuveni 10 miljonus eiro to tirgus pozīciju stiprināšanā, informē uzņēmums.

Tā ietvaros AS «Rīgas Dzirnavnieks» jau uzsācis ražotnes modernizāciju, lai jau no nākamā gada sākuma uzsāktu fasētu zirņu un pupu produktu ražošanu. Šis ir pilnīgi jauns darbības segments uzņēmumam. Vienlaikus notiek sagatavošanās darbi, lai uz vietas ražotnē varētu uzsākt arī makaronu produktu ražošanu.

Uzsāktā modernizācija paredz ne tikai jaunu produktu ražošanu, bet arī paaugstināt ražošanas standartus un kvalitāti, kas pavērs jaunas produktu iepakošanas un drošības iespējas.

Anita Skudra, AS «Rīgas Dzirnavnieks» direktore: «Grupas plāni ietver vairākus posmus, no kuriem pirmais posms jau tiek īstenots Latvijā - gan cieto kviešu šķirņu pārstrādi un no tiem makaronu ražošanu, gan pākšaugu - zirņu un pupu - un citu graudaugu kā rīsu pārstrādi un fasēšanu. Šie Latvijā ražoti produkti paplašinās Herkuless zīmola sortimentu. Šis solis veicinās uzņēmuma konkurētspēju gan Baltijas tirgū, gan ārpus tā.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Rīgas Dzirnavnieks: Bioloģiskā produktu niša kļūst arvien perspektīvāka

Lelde Petrāne, 15.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viens no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā AS Rīgas Dzirnavnieks ir uzsācis bioloģisko auzu pārslu Herkuless ražošanu, tādējādi nostiprinot savas pozīcijas bioloģisko produktu segmentā. Ar jaunajiem produktiem uzņēmumam izdevies paplašināt arī eksporta kanālus un uzsākt eksportu uz Itāliju, tādējādi diversificējot tirgus, kas ir svarīgi pašreizējos apstākļos un neprognozējamības Krievijā dēļ, informēja uzņēmumā.

Līdz šim Rīgas Dzirnavnieks jau darbojās bioloģisko produktu nišā, ražojot Hercogs kviešu miltus no bioloģiskajiem graudiem. Šobrīd uzņēmums nolēmis arī uzsākt darbību bioloģisko auzu pārslu segmentā, uzsākot ražot Herkuless bioloģiskās un ātri vārāmās pilngraudu auzu pārslas.

Žilvinas Pakeltis, AS Rīgas Dzirnavnieks valdes loceklis, norāda: «Bioloģiskā produktu niša kļūst arvien perspektīvāka Latvijā līdz ar iedzīvotāju izpratnes par veselīgu dzīvesveidu palielināšanos un pieaugot lauksaimnieku interesei audzēt bioloģiskos graudus. Darbības uzsākšanai šajā segmentā mēs gatavojāmies jau no pērnā gada, kad uzsākām pieņemt auzas no bioloģiskajām saimniecībām Latvijā.»

Komentāri

Pievienot komentāru