Nodokļi

Krāpniekus grib padzīt no graudu tirdzniecības

Māris Ķirsons, 01.06.2016

Foto: Ieva Čīka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai cīnītos ar krāpniekiem, jau no šā gada 1. jūlija neapstrādātu graudu un tehnisko kultūru darījumiem tiks ieviesta pievienotās vērtības nodokļa reversā maksāšanas kārtība

Tā nolemts Ministru kabineta sēdē, skatot grozījumus pievienotās vērtības likumā. Lai iecere tiktu īstenota, ir nepieciešams Saeimas lēmums. Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apgriezto maksāšanas kārtību paredzēts ieviest tādu graudaugu un tehnisko kultūru kā kvieši, rudzi, mieži, auzas, kukurūza, griķi, tritikāle, sojas pupas, linsēklas, rapšu vai ripšu sēklas, kā arī šo preču maisījumu un sēklu piegādei. Reversā PVN maksāšanas kārtība nozīmē to, ka darījumos ar PVN maksātājiem pircējs pārdevējam samaksā tikai par preci vai pakalpojumu, bet PVN samaksā (parasti tikai aprēķina) valstij. PVN daļa līdz krāpniekiem tādējādi nemaz nenonāk. Pašlaik šāda kārtība Latvijā pastāv darījumos ar kokmateriāliem, metāllūžņiem, kā arī būvniecības pakalpojumiem. Savukārt parastā PVN maksāšanas kārtībā pircējs pārdevējam samaksā gan preces cenu, gan atbilstošu PVN, bet pārdevējs veic norēķinus ar valsts budžetu.

«Pozitīvs lēmums, ņemot vērā, ka graudaugu sektorā ir pelēkā zona, un to spilgti pierādīja arī notikumi ar vienu dzirnavnieku, kura pirmapstrādes un uzglabāšanas iespējas izmanto graudu uzpircēji, bet to vidū diemžēl mēdz būt arī negodprātīgi nodokļu, tostarp PVN maksātāji,» savu pozīciju skaidro Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Visu rakstu Krāpniekus grib padzīt no graudu tirdzniecības lasiet 1. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.