Finanses

Krasovickis: Finanšu ministrija pārliek krustu Parex pārdošanai

Elīna Pankovska, 15.02.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc bijušā Parex bankas īpašnieka Viktora Krasovicka domām, virzot labojumus likumā par kredītiestādēm, Finanšu ministrija atkal cenšas lauzt līgumu, kas noslēgts starp bijušajiem bankas akcionāriem un valsti, ziņo telegraf.lv.

«Gaidāmās tiesas, protams, uzliks krustu Parex pārdošanai un naudai, kuru valsts grasās ieguldīt bankā. Finanšu ministrijas pārstāvji nevar uzvesties kā sīki «žuļiki» un mazināt uzticamību valstij. Labojumi likumā par kredītiestādēm negatīvi ietekmēs arī pensiju fondus, kas ieguldījuši naudu subordinētajā kapitālā un ārvalstu investīcijās, kas piesaistītas Deutsche Bank,» norāda V.Krasovickis.

Viņš arī skaidro, ka tās esot tīri populistiskas Jaunā laika darbības pirms vēlēšanām, jo partija atkal cenšoties apmānīt Saeimas deputātus, tāpat kā pagājušajā reizē. V.Krasovickis cer, ka veselais saprāts tomēr uzvarēšot un valsts neies dēļ dažu desmitu tūkstošu latu ekonomijas uz miljardu zaudējumu.

Pēc V.Krasovicka domām, līguma laušana apdraud ne tikai Parex bankas, bet arī Latvijas Hipotēku un zemes bankas darbību, kas šajā līgumā pārstāv valsti, jo arī pret to tiks vērstas prasības.