Krievijā ar likumu militārpersonām aizliedz lietot viedtālruņus 

Krievijas likumdevēji apstiprinājuši likumprojektu, ar kuru militārpersonām aizliegts izmantot viedtālruņus dienesta laikā, šādi parlamentam cenšoties nepieļaut turpmāku sensitīvu datu noplūšanu sociālajos tīklos.

LETA--AP, 20.2.2019

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Otrdien parlamenta apakšnamā apstiprinātajā likumprojektā militārpersonām aizliegts tīmeklī publicēt fotogrāfijas, video vai informāciju par sevi, citiem karavīriem un viņu tuviniekiem.

Ar jaunajām likumdošanas normām attiecībā uz viedtālruņu un planšetdatoru lietošanu tiek formalizēti ierobežojumu, kurus iepriekš bija noteicis premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Šie soļi tiek sperti, reaģējot uz atklātos avotos balstītām publikācijām par karadarbību Ukrainas austrumos, kā arī Krievijas militāro operāciju Sīrijā.

Publikācijas balstītas militārpersonu un viņu tuvinieku ierakstos sociālajos medijos, sniedzot liecības par operāciju gaitu un kritušajiem Krievijas karavīriem, kas bieži vien ir pretrunā ar Maskavas oficiālo versiju.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.