Krievija: nozagta piektā daļa no aizsardzības budžeta 

Katru gadu tiek nozagta piektā daļa no Krievijas valsts aizsardzības izdevumiem, un to izdara korumpētas amatpersonas, negodīgi ģenerāļi un blēdīgi darbuzņēmēji, intervijā, kas publicēta otrdien, sacījis Krievijas galvenais militārais prokurors, vēsta Reuters.

Lelde Petrāne, 24.5.2011

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs paziņojis, ka visaptverošā korupcija kavē Krievijas attīstību, bet pret kukuļošanu noskaņotās grupas apgalvo, ka situācija pasliktinājusies kopš Medvedeva stāšanās prezidenta amatā.

«Tiek nozagta milzu nauda - praktiski katrs piektais rublis, un karaspēks vēl arvien saņem sliktas kvalitātes aprīkojumu un ieročus,» Krievijas oficiālajam izdevumam Российская Газета teicis Sergejs Fridinskis. «Katru gadu vairāk un vairāk naudas tiek atvēlēta aizsardzībai, bet panākumi nav lieli,» viņš stāstījis, piebilstot, ka, lai apkrāptu valsti, tiek izmantoti kukuļi un fiktīvi līgumi.

Fridinskis nav nosaucis konkrētus skaitļus, bet Krievija 2011.gada budžetā valsts aizsardzībai atvēlējusi vairāk nekā 1,5 triljonus rubļu (53 miljardi ASV dolāru). Tas liecina, ka katru gadu tiek nozagti vairāk nekā 10 miljardi ASV dolāru.

Korupcija Krievijā ir dzīvesveids, sākot no nelieliem kukuļiem, kas ieslīd satiksmes policistu un ārstu kabatās, līdz lieliem kukuļiem, ko, kā vēsta investori, amatpersonas pieprasa par pieeju valsts līgumiem dabas resursu nozarēs.