Finanses

Kriptobiržas Binance dibinātāja ieteikumi veiksmīgam biznesam un labākai dzīvei

Db.lv, 04.11.2022

Jaunākais izdevums

Čaņpeņs Žao (Changpeng Zhao) ir pasaulē lielākās kriptovalūtu biržas Binance dibinātājs un izpilddirektors. Uzņēmums tika izveidots 2017. gadā un jau 2018. gadā kļuva par lielāko tirgus spēlētāju nozarē.

Žao no uzņēmēja Šanhajā ir izaudzis par biznesa līderi, kurā ieklausās un, kuram vēlas līdzināties visā pasaulē. Nesen viņš publiskoja arī savus galvenos principus pēc kā vadās, gan dzīvē, gan biznesā.

Esi taisnīgs

Neizmanto citus cilvēkus un neļauj citiem izmantot tevi. Visiem ir tieksme būt nedaudz subjektīviem un meklēt sev izdevīgākus risinājumus. Tomēr tam ir jāpretojas un jācenšas būt iespējami objektīvam. Tu negūsi dzīvē lielus panākumus, ja nespēsi panākt līdzsvaru šajā jomā.

Veido ilgtermiņa attiecības un abpusēji izdevīgus darījumus

Panākumi veidojas ilgtermiņā un ir jāveido tādas ilgtermiņa attiecības, kurās iegūst visas iesaistītās puses. Lai darījumam būtu jēga, visām tajā iesaistītajām pusēm ir jāgūst kāds labums. Vienpusēju darījumiem ir īss mūžs, un šādā gadījumā visu laiku būs jāmeklē arvien jauni sadarbības partneri. Vienreizējiem īstermiņa ieguvumiem parasti ir negatīvas sekas, jo tie novērš uzmanību no ilgtermiņa perspektīvas. Jātiecas pēc lielāka ieguvuma ilgtermiņā.

Izvairies no "sliktām" attiecībām

Pastāv neētiski un “toksiski” cilvēki. Cilvēki, kas neatbalsta tavas vērtības vai mērķus. Un ir cilvēki, kas izšķērdē tavu laiku. Ļauj viņiem iet un izslēdz no savas dzīves. Ir cilvēki ar kuriem uzturēt attiecības ir ļoti laikietilpīgi. Piemēram, viņiem pastāvīgi būs nepieciešama tava uzmanība, viņi apvainosies par sīkumiem, vēlēsies ar tevi aprunāties un tev pastāvīgi būs viņiem jāatgādina, cik svarīgi un labi viņi ir. Vēl ir arī “pļāpas”. Šiem cilvēkiem varbūt nav ne vainas, tomēr es izvairos arī no viņiem un daudz labprātāk komunicēju ar pārliecinātiem, patstāvīgiem cilvēkiem. Man nav laika tukšām pļāpām.

Ētika

Nekad nepārkāp savas ētikas robežas. Tas vienmēr sāpīgi atspēlējas. Strādājot ar klientiem, vienmēr rīkojies tā, kā ir pareizi un labāk klientam, nevis vieglāk tev.

Koncentrējies

Panākumus nenosaka tas, cik daudz dažādu lietu tu dari. Tos nosaka tavi rezultāti katrā konkrētā jomā. Koncentrē uzmanību un atbrīvojies no traucēkļiem savā dzīvē. Man nav daudz vaļasprieku. Katru dienu es veltu 30 minūtes sportam. Man nav daudz fizisku mantu, par ko rūpēties. Laiks maksā ļoti dārgi. Pastāv arī zināms risks pārlieku sašaurināt redzesloku, palaižot garām citas iespējas. Tomēr mūsdienu pasaulē, kas ir pārbagāta ar informāciju, šis ir salīdzinoši mazāks risks.

Esi pozitīvs

Mēs visi saskaramies dzīvē ar dažādiem izaicinājumiem – kā attiecībās ar draugiem un ģimeni, tā arī darbā. Saglabājot pozitīvu attieksmi, parasti arī rezultāti ir pozitīvi. Nezinu, kāpēc, taču tā vienkārši ir. Ko darīt, kad esi nonācis ielejas zemākajā punktā? Vienkārši turpini iet, un tu no ielejas izkļūsi. Turklāt, ja rīkojies ētiski pareizi, viss negatīvais vienkārši izzūd. Tev ir pozitīvā enerģija. Tā ir viena no lielākajām priekšrocībām, ko iegūsti, rīkojoties ētiski.

Uzņemies atbildību

Pareiza domāšana ir priekšnoteikums, lai dzīvē varētu gūt panākumus. Esi atbildīgs un lepojies ar to, ko dari. Neesi vienkārši uzdevumu izpildītājs. Neesi parastas sienas mūrētājs. Esi tas, kurš būvē katedrāli. Ja kaut ko dari, uzņemies par to pilnu atbildību. Padomā, ko vēl tu varētu paveikt, lai iegūtu vēl labākus rezultātus. Uzņemies atbildību par rezultātiem – kā panākumiem, tā arī neveiksmēm. Ar šādu pieeju tava darba rezultāti kā ar burvju nūjiņu uzlabosies un tu daudz straujāk virzīsies pretī panākumiem.

Turpini mācīties

Pasaule mainās un tev pastāvīgi ir jāmācās. Lasi grāmatas. Izmēģini dzīvi dažādās pilsētās. Paraugies uz lietām no globāla skatu punkta. Es nemēdzu lasīt ziņas. Manuprāt, ir viegli piekrist visam, kas rakstīts 10 minūtēs izlasāmos rakstos, taču tie neskar pietiekami dziļas tēmas un pēc lasīšanas nekas nepaliek prātā. Turpretī grāmatas ļauj iedziļināties detaļās, cēloņos un piemēros, un pēc 8 stundām tavā prātā jau ir radušās jaunas atziņas. Manuprāt, pašizaugsmes jomā grāmatas nodrošina lielākā atdevi no ieguldījumiem (ROI). Es pērku daudz grāmatu, katru gadu aptuveni 300, taču ne visas izlasu līdz beigām. Pilnībā es izlasu aptuveni 80 grāmatas gadā. Tāpat es cenšos katru dienu rakstīt. Rakstīšana palīdz apkopot un sakārtot domas.

Izproti pasauli

Mēs dzīvojam pasaulē, kur katram cilvēkam galvā pastāv atšķirīga šīs pasaules versija. Proti, katrs dzīvo atšķirīgā pasaulē. Izvairies no "melnbaltiem" uzskatiem. Pasaulē reti kad pastāv absolūti pretstati. Daudzi cilvēki uz pasauli raugās pārāk vienkāršoti un tas traucē gūt panākumus. Raugies uz lietām dziļākā līmenī. Reālajā pasaulē vairumā jomu pastāv līdzsvars. Mēs nedzīvojam ideālā pasaulē. Noteikumus izgudro cilvēki, un tie ne vienmēr ir ideāli. Neiesaisties karā, kuru nevari uzvarēt. Vienkārši izvairies no tā. Dodies kur citur. Dari ko citu. Ir daudz darbu, ko darīt šajā pasaulē. Koncentrējies uz savu pozitīvo pienesumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kriptopasaule šobrīd piedzīvo īstu ziemu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Kriptovalūtu vērtībai strauji samazinoties, daudzi ir cietuši zaudējumus, bet citi šajā situācija saredz jaunas iespējas. Tostarp, viens no kriptopasaules vecbiedriem, kas veiksmīgi pārdzīvojis ne vienu vien kriptoziemu ir kriptobirža Binance.

Uz sarunu par to, kā biržai sokas šajā tirgus lejupslīdes periodā un, kas cilvēkus vispār mudina pievērsties blokķēžu tehnoloģijām un kriptovalūtām, uz sarunu aicinājām Binance pārstāvi Latvijā un Igaunijā Polinu Brotjē (Polina Brottier).

Kā nokļuvāt kriptovalūtu pasaulē un cik ilgi jau pārstāvat Binance Latvijā un Igaunijā?

Binance sāku strādāt pērnā gada septembrī. Mani ieintriģēja kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģijas. Pirmo kriptovalūtu pati iegādājos 2021. gada sākumā. Pirms manis blokķēdes un kriptovalūtas iesāka apgūt mana māsa. Mums ir kopīgs draugs, kurš mums ieteica izveidot kontus Binance. Māsa to izdarīja pirmā, iepazinās ar platformu un pēc tam apmācīja arī mani. Tāpat kā daudzi citi, sākotnēji arī es biju nedaudz apmaldījusies milzīgajā informācijas apjomā par kripto un vēlējos, lai kāds, kuram es uzticos, man palīdzētu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Kipra kļūst par ceturto Eiropas valsti, kurā Binance tiek reģistrēta kā kripto pakalpojumu sniedzējs

Db.lv, 24.10.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kipras Vērtspapīru un biržu komisija (CySEC) uzņēmumam Binance Cyprus Limited ir piešķīrusi 3. klases reģistrāciju kā kripto aktīvu pakalpojumu sniedzējam (CASP).

Kipras Vērtspapīru un biržu komisija ir atzinusi, ka Binance atbilst visām noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas apkarošanas (AML/CTF) noteikumu prasībām un turpmāk varēs piedāvāt kripto tirdzniecības, glabāšanas, kā arī karšu pakalpojumus.

Kipra ir jau ceturtā Eiropas valsts, kurā vietējie regulatori ir reģistrējuši Binance kā kripto pakalpojumu sniedzēju. Iepriekš regulatori jau ir atļāvuši Binance reģistrēt savu darbību Francijā, Itālijā un Spānijā.

Binance dibinātājs un izpilddirektors Čaņpeņs Žao (Changpeng Zhao): "Binance ir ieviesta viena no pārdomātākajām noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas apkarošanas atbilstības politikām nozarē. Reģistrāciju Kiprā ir pozitīvs novērtējums mūsu līdzšinējiem centieniem būt līderiem atbilstības prasību ieviešanā. Efektīvs regulējums, kas aizsargā lietotājus un stimulē inovācijas, ir būtisks mūsu nozares turpmākajai izaugsmei."

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Papildināta: Bitcoin cena krītas pēc Binance atteikšanās no FTX pārņemšanas

LETA--DPA; Db.lv, 10.11.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kriptovalūtas "Bitcoin" cena trešdien kritās pēc kriptovalūtu biržas "Binance" atteikšanās no konkurējošās biržas FTX pārņemšanas.

"Binance" otrdien bija paziņojusi, ka plāno pārņemt kriptovalūtu biržu FTX, bet trešdien paziņoja par atteikšanos no šī plāna. Pēc jaunā "Binance" paziņojuma "Bitcoin" cena saruka līdz 16 148 ASV dolāriem, kas ir zemākais līmenis kopš 2020.gada.

"Bitcoin" cena pirms tam trešdien bija kritusies līdz 16 941 dolāram pēc ziņām par FTX likviditātes problēmām. Samazinājās arī "Ether" un citu kriptovalūtu cenas.

Kriptovalūtu cenu krišanos izraisīja atjaunojušās investoru bažas par relatīvi jaunā sektora stabilitāti.

"Bitcoin" vēl trešdienas rītā tika pārdota par vairāk nekā 18 000 dolāru, bet otrdien - par vairāk nekā 20 000 dolāru.

Neilgi pirms ASV biržu slēgšanas trešdien "Binance" savā paziņojumā apstiprināja, ka atsakās no FTX iegādes, jo FTX grūtības pārspēj "Binance" spēju palīdzēt.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kad sāc strādāt ar jaunām kriptovalūtu platformām un jaunizveidotiem projektiem, nepaiet ilgs laiks, lai saprastu, ka šie darījumi var būt ļoti riskanti. Turklāt mēs nerunājam par tirgus nepastāvību. Internets ir pārpildīts ar krāpniecību, un kriptovalūtu darījumi nav izņēmums. Tāpēc, domājot par investīcijām dažādos jaunos uzņēmumos un aktīvu tirdzniecības platformās, paturi prātā, ka pilnīgi izslēgta nav iespēja zaudēt gandrīz visu savu ieguldījumu.

Pēc ekspertu domām, pētot kriptovalūtu uzņēmumus, pārliecinies, vai tie darbojas ar blokķēdi, kas nozīmē, ka tie seko līdzi notiekošajiem darījumiem. Pēc tam pārbaudi, vai tiem ir stabilas un pamatotas biznesa idejas, kas risina faktiskas problēmas un nākotnē tiem būs reāls pielietojums. Pēc tam šiem uzņēmumiem jāizpilda visas ICO vadlīnijas un digitālās valūtas likviditātes prasības. Visbeidzot, jaunā kripto projekta uzņēmuma vadītājiem būtu jāparāda sevi publiski, nevis jāslēpj sava identitāte aiz segvārda. Ja uzņēmums, kurā plāno investēt, neatbilst visām šīm prasībām, Tev vajadzētu vēlreiz padomāt vai šī ir īstā vieta, kur ieguldīt savu naudu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investoru panikas dēļ kriptovalūtas "Bitcoin" kurss pirmdien krities līdz zemākajam līmenim pēdējo 18 mēnešu laikā, noslīdot zem 23 000 ASV dolāru.

Investoriem cenšoties atbrīvoties no riskantajiem aktīviem, pasaules slavenākās kriptovalūtas kurss sācis strauju kritumu tikai septiņus mēnešus pēc tam, kad bija sasniedzis rekordaugstu līmeni.

Paniku vairojis apstāklis, ka kriptoaizņēmumu platforma "Celsius Network" uz laiku apturējusi izmaksas, to pamatojot ar tirgus nestabilitāti.

"Bitcoin" kursa kritums paātrinājās, kad par izmaksu apturēšanu paziņoja arī viena no lielākajām kriptovalūtas biržām "Binance", kas gan ieteikusi izmantot citas platformas.

Pasaules biržās akciju kursi piedzīvo strauju kritumu kopš piektdienas, kad parādījās dati par ASV inflācijas pieaugumu, sasniedziet augstāko līmeni pēdējo četru desmitgažu laikā.

Komentāri

Pievienot komentāru