Kūpinātas zivis – suvenīrs no Latvijas 

Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē gan zvejnieku, gan zivju palicis maz

Daiga Laukšteina, 10.06.2019
1/11

Foto: Daiga Laukšteina,Dienas Bizness

Tomēr galaprodukcijas vēl ir gana, kas kā delikatese vidēji var būt dārgāka par gaļu. DB izbraukumā Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē dodas uz Klapkalnciemu, kas par zvejnieku ciemu izveidojies jau XIX gadsimtā un kurā savulaik uzņemtas Zvejnieka dēla epizodes. Diemžēl šodien tur var sastapt pēdējo palikušo «karognesēju» – IK Stubiņš īpašnieku Kasparu Eglīti ar vairāk nekā 20 gadu zvejošanas pieredzi. Viņš apgalvo, ka bez viņa ģimenes Klapkalnciemā neviens vairs nezvejo. Jaunie aizbraukuši, citi rūpalam ar roku atmetuši. Stubiņš ir viens no 147 licencētiem rūpnieciskās zvejas tiesību nomniekiem Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos. Tādi dati ir Zemkopības ministrijas (ZM) rīcībā uz pērnā gada oktobri. Uzņēmuma pamatdarbība ir zvejniecība un zvejas produktu apstrāde mājas apstākļos.

Sezona ir sākusies

K. Eglītis ceļas pusčetros no rīta, lai ik dienas pēc kārtīgas kafijas krūzes dotos jūrā. Par spīti apgalvojumiem, ka zivju līcī palicis maz, saimnieks nezaudē optimismu un bilst, ka zivis vienmēr ir, ja tās ķer. DB viesošanās dienas loms ir 111 kilogrami vimbu. Zvejo visu, kas ķeras. Agrā pavasarī – lašus. Tagad ir asari, butes, sīgas, raudas, brekši. Tiesa, zušu pirms 10 gadiem bijis krietni vairāk. Šogad noķerts precīzi viens. Zušu laiks gan tikai sākas.

Uzņēmums pārdod gan svaigas, gan kūpinātas zivis. Pārsvarā Rīgas tirgos, kur naudīgāki cilvēki, bet arī K. Eglīša uzslietā tirdzniecības nojume Klapkalnciemā ceļmalā sezonas laikā ir iecienīta gastronomisko tūristu pieturas vieta. «Sezona sākas, kad skolās beidzas pirmie eksāmeni. Zivis pērk, lai arī tās viennozīmīgi ir dārgākas par gaļu. Protams, kūpinātu vietējo reņģīti var nopirkt arī par 0,80 eiro kilogramā, bet lasis ir turpat 20 eiro kilogramā. Konkurentu mums nav. Viņi visi ir kolēģi,» smaida K. Eglītis, norādot, ka kopumā piedāvājums ir plašs.

Visu rakstu lasiet 10. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Jaunākais izdevums