Labākais, uz ko Olainfarm mazākumakcionāri var cerēt - netiks veiktas radikālas izmaiņas valdē un stratēģijā

2018. gada 14. septembris plkst. 14:18
Autors: Db.lv
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Eiropas farmācijas uzņēmumu akcijas pēdējā pusgada laikā ir pieaugušas vērtībā, tāpēc šobrīd pēc kritiena Olainfarm akciju salīdzinošais, uz finanšu multiplikatoriem balstītais novērtējuma līmenis ir jau vairāk nekā par 40% zemāks par vidējo nozarē, komentējot pēdējā laika notikumu ap Olainfarm ietekmi uz uzņēmuma akcijas cenu, db.lv saka Amenda Markets valdes loceklis Arturs Miezis.

Līdz ar to, var teikt, ka sava daļa ar korporatīvās pārvaldes nenoteiktību saistītā riska ir jau iecenota akcijas cenā, viņš saka. Labākais, uz ko mazākuma akcionāri šobrīd var cerēt, ir, ka netiks veiktas pēkšņas un radikālas izmaiņas uzņēmuma valdē un stratēģijā.

Tāpat, pēc viņa teiktā, mazākuma akcionāriem jācer uz to, ka uzņēmums sāks maksāt paaugstināta līmeņa dividendes, tā vietā, lai atkārtotu tādus risinājumus, kā nesen pieckāršotais padomes atalgojums. Tieši palielināta dividenžu izmaksa būtu godīgs kompromiss starp visiem akcionāriem. Uzņēmumam ir uzkrātas ap 70 miljoni eiro nesadalītas peļņas un tā konservatīvā bilance ar mazu kredītu apjomu ļauj droši samazināt pašu kapitāla īpatsvaru, uzsver eksperts.

Ja vien būtiski nepasliktināsies finanšu rezultāti, uzņēmuma vērtība nekur nepazudīs, viņš uzskata. Skatoties uz M&A pieredzi mūsu reģionā, ir skaidrs, ka, ja nepastāvētu ierobežojumi mantojuma līgumā, akcijas jau šobrīd būtu iespējams pārdot kādam stratēģiskajam investoram par divreiz augstāku cenu, nekā tā šobrīd ir biržā, norāda eksperts. Tomēr fakts, ka tas nebūs iespējams vēl piecus gadus, liek domāt, ka īstermiņā diemžēl nav pamata sagaidīt būtisku akcijas cenas pieaugumu un viss uz ko mazākuma akcionāri var cerēt, ir dividendes, paredz A. Miezis.

LASI VĒL:

Kā top?: Fenkarol uzņēmumā Olainfarm

Lapiņš: Olainfarm ir gards kumoss un daudzi vēlas to nokost

Rebenoks: Paziņojumi pret Olainfarm vērtējami kā mēģinājumi panākt tā vērtības samazināšanos

Lūdz uzsākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā OlainfarmDalies ar šo rakstu