Labprāt atgrieztos Latvijā, bet dzīve pakārtota bērnam un handbolam 

«Mēs labprāt atgrieztos Latvijā, bet šobrīd dzīve ir pakārtota bērnam un handbolam,» saka seciete Baiba Klešnika. Jau vienpadsmito gadu viņa dzīvo Vācijā, kurp devusies līdzi savam vīram, vienam no Latvijas izcilākajiem handbolistiem Evaram Klešnikam. Arī viņu dēls Erlens nu jau spēlē rokasbumbu, un Baibas ikdiena tagad rit starp diviem sportistiem, vēsta reģionālais laikraksts Staburags.

Dienas Bizness, 02.11.2015

Foto: no ģimenes albuma

Baiba un Evars Vācijā dzīvo kopš 2004. gada — tad handbolists sportista karjeru izlēma turpināt ārzemēs, un Baiba nolēma doties vīram līdzi. «Esmu te iedzīvojusies,» saka viņa. «Sākumā bija grūti, jo vāciski nezināju neviena vārda. Tagad šeit jūtos kā mājās.»

Arī Baibas un Evara dēls Erlens, kuram ir deviņi gadi, Vāciju uzskata par savu dzimteni, jo citu viņš nepazīst — Vācijā viņš ir dzimis un audzis, viņa galvenā saziņas valoda ir vācu, Erlens tur iet skolā un tur dzīvo viņa draugi. «Protams, dēls runā un saprot latviski, un viņam ir Latvijas pilsonība,» stāsta Baiba. «Viņš labprāt ciemojas pie saviem vecvecākiem Aizkrauklē un Secē, viņam tur ļoti patīk, taču Erlens nav izrādījis nekādu interesi pārcelties uz Latviju pavisam. Mēs ar vīru labprāt atgrieztos, bet šobrīd mūsu dzīve ir pakārtota bērnam un handbolam.»

Bez valsts valodas prasmes šajā zemē darbu gandrīz nav iespējams atrast — atzīst Baiba. Lai gan valda uzskats, ka profesionālu sportistu sievas var atļauties nestrādāt, Baibas ikdiena nenozīmē tikai ziedošanos ģimenei, bet arī savu dzīvi un savu darbu.

Savulaik viņa Vācijā strādāja par aprūpētāju veco ļaužu pansionātā un par zobārsta asistenti — šī bija arī viņas pirmā darba pieredze savā profesijā, jo Baiba ir medicīnas māsa, absolvējusi Paula Stradiņa Medicīnas skolu. Latvijā viņa savā profesijā nav strādājusi, taču Baiba atzīst, ka medicīniskā izglītība viņai palīdzējusi kāda cita sava sapņa realizēšanā: lai iegūtu manikīres un kosmetoloģes sertifikātu Starptautiskajā kosmetoloģijas skolā. Patlaban Baiba ir bērnu auklīte fitnesa studijā — kamēr māmiņas sporto, mazie tiek uzticēti auklītei.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Staburags.