Mazais bizness

Lampu pastiprinātāja Dimd izstrādātāji: Mums gribas dzīvot Latvijā

Anda Asere, 17.05.2016

Edgars Spārniņš (pa kreisi) un Gusts Rutkis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lampu pastiprinātāja Dimd izstrādātāji Edgars Spārniņš un Gusts Rutkis iestājas par kvalitāti skaņā un dizainā; noietu saista galvenokārt ar eksporta tirgu, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Darbs pie pastiprinātāja aizņēmis trīs gadus, no kuriem divus Edgars veltīja prototipa izstrādei un vēl vienu kopā ar Gustu – produktam. Edgara sieva ir viena no Latvijas labākajām vijolniecēm – Marta Spārniņa. Edgars ievēroja, ka viņa mūziku klausās austiņās, nevis izmanto skandas. Izrādījās, ka iemesls ir vienkāršs – skandas slikti skan. Edgars ir fiziķis, kurš aizraujas ar elektroniku, turklāt 20 gadus ir nodarbojies ar mūziku un spēlējis oboju, tāpēc viņam radās doma izgatavot sievas prasībām atbilstošu pastiprinātāju. Šobrīd pastiprinātājs ir gatavs produkts, ir saražota pirmā partija – desmit eksemplāri.

Dimd pastiprinātājā nav nevienas komponentes, kas ražota Ķīnā, Malaizijā vai Indijā, uzsver tā radītāji. «Izmantojam tikai Eiropā, Japānā vai Šveicē ražotas detaļas,» paskaidro Gusts.

«Šis ir mans pamatdarbs. Ja tā nebūtu, šis būtu mūža darbs. Viens no iemesliem, kāpēc pilnībā pievērsos šim projektam, ir tas, ka mums ar Gustu gribas dzīvot Latvijā. Nav šaubu, ka mēs ar mazākām galvassāpēm varētu strādāt un dzīvot citur,» saka Edgars.

Visu rakstu Priecē ausis un acis lasiet 17. maija laikrakstā Dienas Bizness.