Investors

Latvenergo nopelnījis 44,7 miljonus latu

Žanete Hāka, 28.02.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Koncerna Latvenergo peļņa pagājušajā gadā sasniegusi 44,7 miljonus latu, kas ir par 2% vairāk nekā iepriekšējā gadā un par 11% lielāka nekā tika prognozēts, informēja kompānijas pārstāvji.

Latvenergo koncerns kāpinājis apgrozījumu par 10%, tā apjomam pārsniedzot vienu miljardu eiro.

Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji, pozitīvu ietekmi uz finanšu rezultātiem galvenokārt radīja lielāks izstrādātās elektroenerģijas apjoms Daugavas hidroelektrostacijās. Latvenergo koncerns ir lielākais elektroenerģijas tirgotājs Baltijā ar tirgus daļu 33%. Pērn mazumtirdzniecībā pārdotās elektroenerģijas apjoms ir 8 287 GWh, no tā aptuveni 20% ir pārdots ārpus Latvijas. Savukārt pērn pārdotās siltumenerģijas apjoms ir pieaudzis līdz 2 669 GWh.

Pagājušajā gadā tika veiktas investīcijas 186 miljonu latu apmērā, būtiski palielinot pārvades un sadales tīklu aktīvos veikto investīciju apjomu, kura īpatsvars sasniedza 44%. Investīcijas tika veiktas ar mērķi uzlabot tīklu pakalpojuma kvalitāti un to tehniskos rādītājus, tādus kā atslēgumu biežumu un ilgumu, sprieguma kvalitāti un citus.

Latvenergo koncerna 2012.gada nerevidētie finanšu rezultāti liecina, ka koncerns ir veiksmīgi strādājis tādos elektroenerģijas tirgus apstākļos, kad vērojama krītoša elektrības tirgus cena un augoša dabas gāzes cena, skaidro AS Latvenergo valdes locekle, finanšu direktore Zane Kotāne.

Jāpiebilst, ka, diversificējot savus aizņemšanās avotus, decembrī Latvenergo kā pirmā valsts kapitālsabiedrība Latvijā veiksmīgi emitēja obligācijas 20 miljonu eiro apmērā, emisiju īstenojot obligāciju piedāvājuma programmas 50 miljonu latu apmērā. Turpinot veiksmīgi uzsākto obligāciju emisiju, jau šā gada janvārī pirmās obligāciju sērijas ietvaros notika papildu emisija 30 miljonu eiro apmērā. Līdzīgi kā iepriekšējā emisijā, pieprasījums no investoru puses ievērojami pārsniedza piedāvājumu.

Komentāri

Pievienot komentāru