Latvenergo obligāciju emisiju organizēs SEB banka 

Aizņemtā kapitāla piesaistes plāna ietvaros AS Latvenergo plāno veikt obligāciju emisiju līdz 100 miljoniem eiro apmērā. Veiktās aptaujas rezultātā vērtspapīru emisijas organizētāja un aģenta funkcijas ir uzticētas AS SEB banka, liecina medijiem sniegtā informācija.

Lelde Petrāne, 15.05.2015

Turpinot sekmīgi aizsākto darbību vērtspapīru tirgū, AS Latvenergo plāno veikt obligāciju publisku emisiju par kopējo nominālvērtību līdz 100 miljoniem eiro. Obligācijas plānots iekļaut Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. Konkrēti emisijas parametri tiks definēti emisijas prospektā. Vērtspapīru emisijas organizētāja un aģenta funkcijas veiks AS SEB banka.

«Ieguvumi no līdzšinējās koncerna darbības kapitāla tirgū ir ļoti pārliecinoši, līdz ar to var turpināt veikt obligāciju emisijas. Esam ieguvuši alternatīvu finansējuma avotu, kas ietver ne tikai institūcijas vai komercbankas, bet pārstāv plašu investoru loku ar stabilu interesi par Latvenergo obligācijām. Iepriekšējās emisijās iegūtais līdzekļu apjoms 105 milj. eiro apmērā ir ieguldīts ražošanas, pārvades un sadales investīciju objektos,» norāda Zane Kotāne, AS Latvenergo valdes locekle, finanšu direktore.

Emisijas apjoms, obligāciju cena, dzēšanas termiņš un ienesīguma diapazons tiks noteikts emisijas gala noteikumos.

Jaunākais izdevums