Enerģētika

Latvenergo pirmajā pusgadā investējis 64,7 miljonus eiro

Dienas Bizness, 11.09.2014

Foto: Ieva Lūka, LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šī gada pirmajā pusgadā Latvenergo koncernā veiktas investīcijas 64,7 miljonu eiro apmērā, informē Latvenergo preses sekretāre Sandra Vējiņa.

Lai uzlabotu tīkla pakalpojumu kvalitāti un tehniskos rādītājus, koncerns turpina investēt tīklu aktīvos – šī gada sešos mēnešos investīciju apjoms tīklu aktīvos veido vairāk nekā 70% no kopējām investīcijām. Starp tām ir arī apkašstacijas Viskaļi rekonstrukcija, kas ir tā dēvētā mezgla apakšstacija, kura ir būtiska reģionāla nozīme energoapgādes stiprināšanā.

Jelgavā esošās apakšstacijas Viskaļi investīciju rezultātā samazināsies elektroapgādes pārtraukumi, kā arī pieaugs elektroenerģijas piegādes procesa drošums, tādējādi tiks nodrošinātas patērētāju pieaugošās prasības elektroenerģijas kvalitātei.

S. Vējiņa atzīmē, ka šobrīd viens no būtiskākajiem Latvenergo koncerna investīciju objektiem ir projekts Kurzemes loks, kas ir daļa no starptautiskā energoinfrastruktūras attīstības projekta NordBalt. 2014. gada augustā noslēgta 330 kV (kilovolti) projekta Kurzemes loks līnijas posma Grobiņa–Ventspils izbūve un sākta tā ekspluatācija. Kompānijā uzsver, ka Kurzemes loks ir nozīmīgs valsts nacionālais enerģētikas projekts.

Savukārt elektriskā kabeļa izbūve no Lietuvas uz Zviedriju jeb starptautiskais projekts NordBalt būs trešais garākais jūras gultnē ievietotais starpsavienojums pasaulē un pirmais starpsavienojums Ziemeļeiropā, kas palīdzēs Lietuvai dažādot elektrības importa un eksporta maršrutus, kas, savukārt pavērs iespējas arī Latvijas tirgū importēt elektroenerģiju no Zviedrijas un Norvēģijas.

Komentāri

Pievienot komentāru