Latviešu izgudrojumu izmanto pasaulē slaveni mūziķi 

Latviešu jaunuzņēmums Gamechanger Audio izstādē ASV prezentējis savu pirmo produktu PLUS Pedal.

Lelde Petrāne, 07.8.2017
1/9

Uzņēmuma foto

Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju ģitāras pedālis nonācis vairāku atpazīstamu mūziķu redzeslokā, starp viņiem - britu rokgrupas Pink Floyd līderis Rodžers Voterss (Roger Waters) un grupas Red Hot Chili Peppers ģitārists Jošs Klinghofers(Josh Klinghoffer).

Uzņēmums nesen atgriezies no Nešvilas, ASV, kur piedalījies mūzikas instrumentu izstādē National Association of Music Merchants.

Ideju mežs: Jēkabpilī top akustiskie paneļi Eiropas zālēm

Lampu pastiprinātāja Dimd izstrādātāji: Mums gribas dzīvot Latvijā

Kuriem Latvijas jaunuzņēmumiem ir lielākais potenciāls?

«Lēmumu braukt uz Nešvilu pieņēmām februārī, uzreiz pēc šīs pašas izstādes Kalifornijā, kur guvām panākumus, uzmanību un publicitāti. Pateicoties lielajai cilvēku interesei, no sākuma prototipa nonācām līdz ražošanai un pirmie pedāļi tiks izsūtīti šā mēneša vidū,» informē uzņēmuma pārstāvis Matīss Tazāns

Pedāļa veidošana sākta 2015. gada rudenī, un bija nepieciešami 12 mēneši, lai nonāktu līdz pabeigtam prototipam.

«Šis pedālis dod jaunu funkciju, kas elektriskiem instrumentiem iepriekš nav bijusi. Tie, kuri pazīst klavieres, zina, ka apakšā ir bronzas vai misiņa pedālis, kuru piespiežot, skaņa izskan lēnāk. Tas tiek panākts mehāniskā veidā, atslābinot skaņas slāpētājus. Mēs šo principu pielāgojām elektriskās ģitāras skaņas apstrādes sistēmai,» skaidro uzņēmuma dibinātājs Iļja Krūmiņš.

Uzņēmuma Gamechanger Audio kodolu veido mūziķis un idejas autors Iļja Krūmiņš kopā ar inženieriem Mārtiņu Meļķi un Kristapu Kaļvu. Kopā uzņēmumā darbojas seši cilvēki - arī finansists Didzis Dubovskis, dizainers Fricis Kalvelis un mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālists Matīss Tazāns.

Uzņēmuma ideja ir neapstāties pie viena produkta.