Ekonomika

Latvija Globālajā inovāciju indeksā apsteidz Lietuvu, bet atpaliek no Igaunijas

LETA, 25.07.2019

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākajā Globālajā inovāciju indeksā Latvija saglabājusi 34.vietu, un tas ir labāks sniegums nekā Lietuvai, kas ieņem 38.vietu, bet sliktāks nekā Igaunijai, kas atzīta par 24.inovatīvāko valsti pasaulē.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu Latvija un Igaunija saglabājušas savas pozīcijas, bet Lietuva pakāpusies par divām vietām.

Globālajā inovāciju indeksā 129 pasaules valstis izvērtētas pēc 80 dažādiem inovācijas ietekmējošiem faktoriem, tostarp tādiem kā politiskā vide, izglītība, infrastruktūra un uzņēmējdarbības attīstība.

No septiņām rādītāju kategorijām Latvijai vislabākais sniegums bijis radošās izlaides kategorijā, kur Latvija ieņem 22.vietu pasaulē. Institūciju kategorijā mūsu valsts ieņem 32.vietu, tirgus attīstības kategorijā - 40.vietu, biznesa attīstībā - 41.vietu. Cilvēku kapitāla un izpētes kategorijā mūsu valsts atzīta par 44.spēcīgāko pasaulē, zināšanu un tehnoloģiju izlaides kategorijā Latvija ieņem 45.vietu, bet infrastruktūras kategorijā - 51.vietu.

Par inovatīvāko valsti pasaulē pētījuma autori atzinuši Šveici, kas pirmajā vietā ir kopš 2011.gada. 2.vietā ierindojusies Zviedrija, kam seko ASV, Nīderlande, Lielbritānija, Somija, Dānija, Singapūra, Vācija un Izraēla.

Savukārt visvājākais inovāciju līmenis ir Zambijā, Gvinejā, Togo, Nigērā, Burundi un Jemenā, kas ieņem pēdējo - 129.vietu.

Globālais inovāciju indekss šogad publicēts 12.reizi. Tā izdevēji ir ASV Kornela Universitātes Džonsona Biznesa koledža, Francijas starptautiskā biznesa skola INSEAD, «Knowledge Partners» un Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO).