Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar vairāk nekā 1 000 000 lietotājiem visā pasaulē, Igaunijas viedie mikromobilitātes līdzekļu īstermiņa uzglabāšanas risinājumi Bikeep kļūst pieejami arī Latvijā.

Bikeep galvenais mērķis ir radīt drošu pilsētvidi transportlīdzekļiem, piedāvājot tos īstermiņā novietot tehnoloģijās balstītās novietnēs.

Viedo tehnoloģiju eksperts, uzņēmuma Provision Baltic vadītājs un projekta viedpilseta.lv autors Zigmārs Zučiks norāda, ka viedās tehnoloģijas un risinājumi mūsdienu pilsētvidē pozitīvi ietekmē ne tikai tās iedzīvotājus, bet ieguvēji ir arī uzņēmēji un pašvaldības, kas izvēlas uzstādīt šos risinājumus. “Velobraucēji noteikti izvēlēsies apmeklēt tirdzniecības centru, veikalu vai uzņēmumu, kur savu velosipēdu varēs atstāt drošībā, kas nozīmē ievērojamu apmeklētāju pieaugumu uzņēmumam,” stāsta Z. Zučiks.

Igauņu Bikeep tehnoloģiskā attīstība ir vismaz 5 gadus priekšā konkurentu izstrādājumiem, tie ir teicami nostrādāti – ar 4 līmeņu drošības sistēmu, kas iekļauj trauksmes paziņojumus, gan velosipēda īpašniekam, gan Bikeep, kā arī video novērošanu katrai novietnei un stiprināta metāla konstrukciju ar slēdzeni.

Bikeep veiktajā pētījumā ir pierādīts, ka viedā velo novietne ievērojami palielina veikala apgrozījumu. Velobraucēji izvēlas apmeklēt veikalu, kur viņu transportlīdzeklis būs pasargāts, velobraucēju vidējais pirkumu čeks ir lielāks, kā arī apmeklējums biežāks, jo ar velosipēdu nevar pārvadāt tik lielu pārtikas apjomu kā ar auto. Ieguvēji ir arī biroju īpašnieki, kas pie biroja uzstāda šādas novietnes, tādējādi ceļot uzņēmuma prestižu darbinieku un konkurentu acīs, kā arī ieguvēji ir pašvaldības, kas veicina iedzīvotāju labklājību un veselības uzlabošanu.

Velobraucējiem un velonovietnes lietotājiem izmantošana ir bezmaksas, tāpat kā jebkura ierastā velosipēdu novietne. Velosipēdu novietne ir aprīkota ar NFC lasītāju, tā atslēgšanai un aizslēgšanai var izmantot jebkuru karti ar NFC (bankas, lojalitātes, klienta karti, sporta zāles karti, u.c.) vai mobilo lietotni Bikeep.

Bikeep ir 2013. gadā dibināts igauņu tehnoloģiju uzņēmums. Kopš 2013. gada vairāk nekā 26 valstīs ir uzstādītas vairāk nekā 3500 viedās velosipēdu novietnes, kuras kopumā izmantojuši vairāk nekā 1 000 000 lietotāju. Visiem risinājumiem ir 24/7 atbalsts un video novērošana.

Viedpilseta.lv ir Provision Baltic projekts, kura mērķis ir veicināt pilsētvides attīstību ar viedajām tehnoloģijām un veicināt zaļo domāšanu.

Piedāvāto risinājumu klāsts attīstās un līdzās Bikeep mikromobilitātes risinājumiem – viedajām velosipēdu novietnēm, viedajām elektrisko skrejriteņu novietnēm un viedajiem uzglabāšanas skapjiem, tiek piedāvāti arī viedie soliņi ar saules paneļiem, aprīkoti ar USB uzlādes portiem, Wi-Fi piekļuves punktu, skaļruņiem un citām funkcijām, kā arī informācijas stendi ar saules paneļiem, interaktīvu displeju, roku dezinfekcijas līdzekļa dozatoru un citām funkcijām.

Komentāri

Pievienot komentāru