Mazumtirdzniecība

Latvijā mazumtirdzniecības kāpums novembrī bijis straujāks nekā ES vidēji

LETA, 08.01.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mazumtirdzniecības apmērs Latvijā pērn novembrī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, palielinājies par 4,8%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» pirmdien publiskotie dati par 21 bloka dalībvalsti.

Straujākais mazumtirdzniecības apmēra pieaugums novembrī salīdzinājumā ar 2016.gada novembri starp ES valstīm bijis Rumānijā (+10,9%), seko Polija (+7,6%) un Malta (+7%). Lietuvā mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī bijis par 5% lielāks nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada, bet Igaunija bijusi vienīgā valsts, kur reģistrēts kritums (-1,2%).

ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī, salīdzinot ar 2016.gada novembri, palielinājies kopumā par 2,7%, bet eirozonā - par 2,8%. Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi novembrī mazumtirdzniecības apmērs gan ES, gan eirozonā pieaudzis par 1,5%.

Mēneša laikā mazumtirdzniecības apmērs palielinājies visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati, izņemot Igaunijā, kur tas sarucis par 0,2%.

Lielākais kāpums šajā periodā reģistrēts Portugālē (+3,9%), Slovēnijā (+2,8%), Vācijā (+2,3%) un Horvātijā (+2,1%).

Latvijā mazumtirdzniecība mēneša salīdzinājumā pieaugusi par 1%, bet Lietuvā - par 1,2%.

Dati nav pieejami par Čehiju, Īriju, Grieķiju, Itāliju, Kipru, Luksemburgu un Nīderlandi.

Komentāri

Pievienot komentāru