Tirdzniecība un pakalpojumi

Latvijā nelikumīgi mēģina ievest 25,38 tūkstošus cigarešu

Žanete Hāka, 18.08.2015

Foto: VID

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu Latvijā nelikumīgi ievest 25,38 tūkstošus cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, informē VID.

14.augustā Silenes muitas kontroles punkta muitas amatpersonas, veicot no Baltkrievijas Republikas iebraukuša vieglā automobiļa Citroen C5 padziļināto muitas kontroli, konstatēja, ka automobiļa panelī, pie ātrumu pārslēdzēja roktura, zem automobiļa grīdas, kreisajā aizmugurējā spārna daļā un pie degvielas uzpildes vietas ir izveidotas slēptuves, kurās atrodas cigaretes.

Muitas kontroles rezultātā tika izņemti 21,28 tūkstoši cigarešu Minsk un 4100 cigarešu NZ ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

VID Muitas policijas pārvaldē par minēto faktu uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta pirmo daļu. Kriminālprocesa ietvaros aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēta Baltkrievijas pilsone, kurai vēlāk piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesa ietvaros izņemts transportlīdzeklis un cigaretes. Cigaretes tiks nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai iznīcināšanai. Pirmstiesas izmeklēšana turpinās.

Komentāri

Pievienot komentāru