Latvijā radīta robota masveida ražošanai Kickstarter kampaņā cer savākt 100 000 eiro 

Latvijā radīts jauns, inovatīvs start-up uzņēmums Robot-Nest, kas ražo programmējamus cīņas mini robotus SumoBOY. Uzņēmums nupat uzsācis Kickstarter kampaņu ar mērķi savākt 100 000 eiro finansējumu masveida ražošanas uzsākšanai un produkta atpazīstamības veicināšanai globālā mērogā, informē SumoBOY projektu vadītājs Egdars Dudko.

Dienas Bizness, 24.2.2016
1/12

Publicitātes foto

SumoBoy  ir programmējams, uz Arduino mikorkontrolieri balstīts mini sumo robots, kura pamatuzdevums ir piedalīties robotu sumo sacensībās. Robota programmēšanā tiek izmantota C un C++ programmēšanas valoda. Montāžas plate paredzēta elektronikas un programmēšanas pamatu apguvei. Komplektā iekļauti vairāki desmiti komponenšu, kas ļauj izprast un apgūt robotu darbības pamatprincipus, kā arī iemācīties programmēt.

Visi SumoBOY komandas dalībnieki pārstāv Latvijas robotikas kopienu un ir ilggadēji robotikas entuziasti ar daudzu gadu pieredzi. «Esam uzvarējuši teju visās vietējās un starptautiskajās sumo robotu sacensībās, tāpat esam organizējuši vairākus jauniešu pulciņus un pasākumus. Uzkrātā pieredze un zināšanas ļāvušas radīt pasaules mērogā pirmo profesionālo mini sumo robotikas komplektu,» stāsta uzņēmuma Robot-Nest valdes priekšsēdētājs Agris Nikitenko.

Komandas kodolu veido pieci cilvēki: valdes priekšsēdētājs Agris Nikitenko, galvenais inženieris Einārs Deksnis , Latvijas sumo robotu komandas vadītājs, vairākkārtējs pasaules čempions, pasniedzējs un pētnieks Gundars Miezītis, inženieris konsultants Guntis Kulikovskis un robotu būvēšanas pamatu pasniedzējs Kārlis Berkolds.

«Kopā esam radījuši pirmo pasaules līmeņa profesionālo mini sumo robotikas komplektu, kas atbilst visiem industrijas standartiem un veidots no augstākās kvalitātes materiāliem», norāda SumoBOY galvenais inženieris Einārs Deksnis.

SumoBOY Kickstarter kampaņa ir mēģinājums veicināt sumo robotu popularitāti globālā mērogā. «Mūsu mērķis ir panākt jaunu komandu un pulciņu rašanos visā pasaulē, attīstīt sacensības, piesaistot jaunus entuziastus. Ar savu piemēru vēlamies mudināt jauniešus izvēlēties studēt programmēšanu un inženierzinātnes, vienlaikus demonstrējot, ka tas var būt aizraujoši un jautri», stāsta komandas Rīkotājdirektors Guntis Kulikovskis.

 

No šīs sadaļas

To cilvēku skaits pasaulē, kuriem pieejams internets, 2015.gada beigās sasniedzis 3,2 miljardus,...

Latvijas dizaina zīmola an&angel internetveikala izveidē investēti 20 000 eiro, pastāstīja zīmolu...

Interneta izpētes uzņēmuma Gemius Latvia vadītāja Linda Egle stāsta par Latvijas iedzīvotāju...

Veselības un medicīnas tehnoloģijām pievēršas arī tehnoloģiju jaunuzņēmumi jeb tā dēvētie...

Šo ceturtdien, 25. februārī, Latvijā trešo gadu notiks konference UX Riga 2016...

Biznesa un tehnoloģiju kompānija Fast Company publicējusi jaunāko inovatīvāko kompāniju sarakstu....

Sociālajā tīklā Facebook ikviens lietotājs ir vidēji 3,57 paziņu attālumā no jebkura...

Mazpazīstams Indijas mobilo telefonu ražotājs Ringing Bells trešdien tirgū laidīs viedtālruni,...

Igaunijas uzņēmums Milrem, kas izstrādā militārās tehnikas risinājumus, trešdien izstādē...

28 Latvijas start-up uzņēmumu komūnas dalībnieki ir apvienojušies un oficiāli izveidojuši...