Likumi

Latvijā varēs rīkot čeku loteriju

LETA, 01.11.2018

Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz čeku loterijas ieviešanu.

Iedzīvotāji loterijā varēs piedalīties neierobežotu reižu skaitu, īpašā vietnē «cekuloterija.lv» reģistrējot pirkumu čekus, kuru vērtība ir vismaz pieci eiro. Loterijā ar čeku par tabakas, alkohola un enerģijas dzērienu iegādi nevarēs piedalīties nepilngadīgas personas.

Loterijai paredzēta mēneša un gada izloze. Mēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro apmērā, trīs balvas 5000 eiro un 50 naudas balvas 100 eiro apmērā.

Gada izlozē būs iespēja laimēt vienu balvu 20 000 eiro apmērā, četras balvas 10 000 un piecas balvas 2000 eiro apmērā. Tajā piedalīsies ikmēneša loterijās īpaši izlozētie desmit nelaimējušie čeki.

Līdzās naudas balvām iedzīvotājiem loterijā būs iespēja saņemt arī papildu balvas, kuras varētu sarūpēt atsevišķu nozaru uzņēmumi, kas ir padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki.

Čekus loterijai varēs reģistrēt, sākot ar nākamā gada 1.jūliju, kad regulējums stāsies spēkā. Ņemot vērā, ka pirmais darbības gads būs vien puse no kalendārā gada, tad pirmā gada izlozē, kas norisināsies 2020.gada janvārī, varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro apmērā, četras balvas 5000 un piecas naudas balvas 1000 eiro apmērā.

Čeku loterijas likums paredz loterijas sarīkošanas, kā arī uzvarētāju noteikšanas un laimestu saņemšanas kārtību.

Loteriju organizēs Valsts ieņēmumu dienests (VID), savukārt rezultātu publiskošanu plānots uzticēt valsts akciju sabiedrībai «Latvijas Loto».

Loterijā nedrīkstēs piedalīties Valsts ieņēmumu dienesta un loterijas pakalpojuma sniedzēja darbinieki.

Ieviešot loteriju, plānots veicināt godīgu konkurenci un nodokļu nomaksu, mazināt krāpšanos nodokļu iekasēšanā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

LASI ARĪ:

Čeku loterijas likums finiša taisnē, jāatrod papildu nauda

Čeku loterijai palielināts naudas balvu apmērs

Miljonus nodokļos nesīs loterija

Komentāri

Pievienot komentāru