Latvijā visvairāk dzer alu un šnabi

2008. gada 20. februāris plkst. 12:38
Autori:
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijā 2007. gadā vispopulārākais alkoholiskais dzēriens bijis alus. No kopējā Latvijā realizētā alkoholisko dzērienu apjoma alus sastāda 67%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes preču pārvaldes apkopotie dati par alkohola realizāciju Latvijā.

Otrajā vietā ierindojas degvīns, kura daļa no 2007. gada laikā Latvijā realizētā alkoholisko dzērienu apjoma ir 9%.

2007.gadā akcīzes nodoklis par alkoholiskajiem dzērieniem un alu iekasēts Ls 100,4 miljonu apmērā, kas ir par Ls 18 milj. jeb par 22% vairāk kā 2006.gadā.

Tā kā akcīzes nodokļa likmes alkoholam nav mainītas un nav arī veiktas būtiskas izmaiņas alkohola apriti reglamentējošos normatīvajos aktos, jāsecina, ka nodokļa ieņēmumu pieaugums skaidrojams ar alkohola realizācijas apjomu kāpumu salīdzinājumā ar 2006.gadu, kā arī ar valsts uzraudzības institūciju pastiprināto uzraudzības darbu.

Vispopulārākais alus 2007. gadā bijis a/s Aldaris ražotais Apinītis stiprais. 2007. gada pieprasītākā alus topā Aldara produkcija ieņem pirmās trīs vietas ar izstrādājumiem Apinītis stiprais, Aldara Pilzenes un Aldara gaišais. Nākamās trīs vietas ieņem uzņēmuma Cēsu alus izstrādājumi Cēsu Premium, Cēsu gaišais un Garais. Šie abi ražotāji ir arī lielākie komersanti pēc Latvijā brīvā apgrozījumā izlaisto alus apjoma.

No citiem alkoholiskajiem dzērieniem, neskaitot alu, vispopulārākie pērn bija dzirkstošais vīns Rīgas šampanietis, sidrs Lucky Dog un 3 Graudu degvīns.

Dalies ar šo rakstu