Latvijas Finieris izmanto drošības spilvenu

2018. gada 20. jūlijs plkst. 10:00
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Klimatisko apstākļu radīto apaļkoksnes piegāžu traucējumu dēļ pērnā gada nogalē Latvijas Finieris stabilas darba samaksas nodrošināšanai pirmo reizi izmantoja vairāk nekā miljons eiro no koncernā pastāvošā ienākumu drošības fonda, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pērnā gada decembrī un šā gada janvārī koncerna Latvijas Finieris struktūrvienību darbiniekiem Latvijā un Lietuvā darba algas līdz 50% apmērā tika segtas no 2011. gadā uzņēmumā izveidotā ienākumu drošības fonda kopumā vairāk nekā viena miljona eiro apmērā.

«Šī ir pirmā reize, kad nācās izmantot līdzekļus no ienākumu drošības fonda,» skaidro Latvijas Finiera Personāla attīstības dienesta direktore Gunita Meiere. Viņa norāda, ka pagājušā gada netipiski siltais un mitrais laiks ietekmēja ne tikai mežizstrādi, bet arī darba apjomu Latvijas Finiera rūpnīcās.

«Ienākumu drošības fonds ļāva ilgstoši samazināta darba apjoma apstākļos saglabāt darbiniekiem ienākumu stabilitāti, turpinot maksāt algu vidējās mēneša izpeļņas apmērā. Līdz ar to cilvēki varēja samaksāt savus rēķinus un viņiem nebija jāsatraucas par būtisku ienākumu kritumu. Šāds finanšu drošības instruments garantē, ka uzņēmums nepazaudē kvalificētus speciālistus, bet valsts nezaudē nodokļu ieņēmumus un neiegūst bezdarbniekus, kuriem jāmaksā pabalsts,» norāda G. Meiere. Viņa piemetina, ka šāda veida uzkrājumu fondi krīzes situāciju pārvarēšanai ārzemēs ir populāri, taču ne Latvijā. Interesanti, ka esot arī valstis, kur šāda drošības spilvena izveide tiek atbalstīta nodokļu atvieglojumu veidā.

Krīzes mācība

Latvijas Finieris ienākumu drošības fondu izveidoja 2011. gadā, ņemot vērā tolaik vēl nesenās ekonomiskās recesijas procesus Latvijā un pasaulē. «Arī līdz tam uzņēmumam bija dažādi, koplīgumā atrunāti finanšu drošības spilveni, taču ne tādi,» uz jautājumu, vai šāds īpašais fonds ir bijis arī līdz krīzei, atbild G. Meiere. Viņa norāda, ka ikviens Latvijas Finiera koncernā ietilpstošais uzņēmums veido uzkrājumu noteiktā apjomā no bruto darba samaksas fonda, ieskaitot iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Visu rakstu Izmanto drošības spilvenu lasiet 20. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds