Bankas

Latvijas iedzīvotāji spiesti aizņemties atkal un atkal

Vēsma Lēvalde, Ieva Mārtiņa, 18.02.2010

Vitālijs Stīpnieks, DB

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Skandināvu kredītkompānija Ferratum Latvia pērn izsniegusi par 46% vairāk aizdevumu nekā 2008.gadā. Vairāk nekā pusi veido atkārtotie aizdevumi, kuru īpatsvars turpina pieaugt arī šogad.

Par to liecina Ferratum Latvia dati. 2009.gadā Ferratum Latvia fiksējis vēl vienu jaunu tendenci – pieaudzis klienta vidējais vecums, pie tam sievietes vecumā virs 40 gadiem aizņēmušas vairākas reizes aktīvāk nekā vīrieši šajā vecumā. Tai pat laikā jaunāku iedzīvotāju vidū (no 21 līdz 29 gadiem), kas izmantojuši ātrās kreditēšanas pakalpojumu, sieviešu un vīriešu skaits ir līdzīgs. Ekonomiskās lejupslīdes laiks ir ieviesis būtiskas izmaiņas arī klientu uzvedībā.

Kā novērojis Ferratum Latvia valdes loceklis Jevgenijs Leonovs, 2008.gadā iedzīvotāji vairāk ņēmuši kredītus izklaidei un centušies aizņemties pēc iespējas lielākas summas. Savukārt 2009.gadā vidējā aizņēmuma summa ir mazinājusies, t.i. neskatoties uz to, ka kredītkompānija bijusi gatava klientam piedāvāt 200 latu aizdevumu, klients izvēlējies aizņemties vien 50 - 100 latus. Par iepriecinošu faktu uzskatāms tas, ka klientu disciplīna esot augusi.

Arī mazo kredītu tirgus viens no līderiem SMScredit.lv novērojis, ka pērn un šogad pieaudzis pieprasījums pēc mazākām summām. Līdz šim vidējā aizņēmuma summa bija 100 Ls, bet šobrīd diezgan populāri ir 25 Ls un 50 Ls, turklāt daudziem ir vēlme aizņemties vēl mazākas summas, iepriekš Db SMScredit.lv valdes priekšsēdētājs Alberts Pole.Viņš minēja, ka mazo aizdevumu summu dēļ arī kredītu atmaksa pēdējā laikā ir ievērojami uzlabojusies.