Latvijas kravu autopārvadātājiem Norvēģijā būs obligāti jālieto elektroniskās reģistrācijas ierīces 

Visus Latvijas autopārvadātājus, kuri veic komercpārvadājumus Norvēģijā, skars izmaiņas transporta pārvadājumus regulējošajās tiesību normās, kas paredz, ka no 2015. gada 1. janvāra visiem komerciālajiem transporta līdzekļiem, kuru pilnā masa ir lielāka par 3,5 tonnām, pie vējstikla būs jābūt uzstādītai elektroniskajai reģistrācijas ierīcei (toll tag). Pretējā gadījumā tiks piemērots naudas sods – 8000 Norvēģijas kronu (aptuveni 950 eiro), liecina medijiem sniegtā informācija.

Lelde Petrāne, 03.12.2014

Foto: Publicitātes

Norvēģijā elektroniskās reģistrācijas ierīces izmanto, lai iekasētu maksu par valsts ceļu lietošanu. No 2015. gada 1. janvāra elektroniskās reģistrācijas ierīces būs obligātas visiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ir lielāka par 3,5 tonnām. Tas ļaus efektīvāk iekasēt maksu no Norvēģijas un ārzemju uzņēmumiem, kā arī neatkarīgiem kravas mašīnu vadītājiem.

Tas novedīs pie maksu iekasējošo uzņēmumu darbības un administratīvo uzdevumu samazināšanas, tādējādi atbrīvojot līdzekļus labu un drošu ceļu projektēšanai un būvniecībai. Jaunie noteikumi arī nodrošinās vienādus konkurences apstākļus Norvēģijas un ārzemju transporta nozarēs strādājošajiem.

Jaunā likuma ievērošanu stingri kontrolēs policija, muitas dienests un Norvēģijas Valsts ceļu administrācija. Pirmo reizi tiks uzlikts sods 8 000 Norvēģijas kronu (950 eiro) apmērā. Ja tas netiks samaksāts trīs nedēļu laikā, soda summa pieaugs līdz 12 000 Norvēģijas kronu (1400 eiro). Ja divu gadu laikā notiks atkārtots pārkāpums, sods palielināsies līdz 16 000 Norvēģijas kronu (1900 eiro).

Lai nebūtu jāmaksā sods, uzņēmumiem jāparaksta vienošanās ar maksas ceļa operatoru un jāuzstāda reģistrācijas ierīce pie vējstikla kabīnes iekšpusē. Gada beigās parakstīt vienošanos un saņemt reģistrācijas ierīci varēs arī tieši uz robežas.

No šīs sadaļas

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar 2013. gada attiecīgo periodu, svarīgākajās...

Rīgas brīvostas pārvalde ir panākusi vienošanos ar stividorkompāniju Rīgas centrālais...

Noticis bruņots uzbrukums pārvadātāja Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) minibusa vadītājam Artūram...

Pastiprinātās pārbaudes Lietuvas kravu pārvadātājiem uz Krievijas robežas ir palielinājušas...

Ventspils pašvaldības uzņēmums Ventspils reiss izsludinājis iepirkumu par četru jaunu autobusu...

Lai mazinātu Krievijas piemēroto sankciju ietekmi uz starptautisko autopārvadājumu nozari, kravas...

Šobrīd tirgū ir četri komersanti, kas Latvijai varētu piegādāt jaunus elektrovilcienus,...

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas novērtējumu attiecību ar Krieviju pasliktināšanās gadījumā...

Valdība šodien atbalstīja trīs ministriju rosinātās pārmaiņas Ventspils, Liepājas un...

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes rīcībā esošo informāciju Krievijas...