Vide

Latvijas pārstāvis piedalīsies lielākajā jauno līderu sanāksmē ANO vēsturē

Db.lv, 22.08.2019

Oto Davidovs

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Global Shapers Riga Hub biedrs izvēlēts no 7000 jauniešiem dalībai ANO Jaunatnes klimata samitā Ņujorkā

Oto Davidovs tika izvēlēts kā viens no 100 jauniešiem, kuri pieteicās apmeklēt Jaunatnes klimata samitu un kuriem tika dota ANO «Zaļā biļete». Šie jaunieši ir apliecinājuši apņemšanos risināt klimata pārmaiņu jautājumus un pierādīt līderpozīcijas šo risinājumu virzīšanai un izpildei globālā mērogā.

Papildu darba pienākumu veikšanai Baltic International Bank korporatīvo finanšu pārvaldes vadītāja lomā, O. Davidovs ir arī Global Shapers Riga Hub līdzdibinātājs. Global Shapers ir Pasaules Ekonomikas foruma (WEF) aizsākta iniciatīva ar mērķi veicināt jauniešu vecumā no 20 līdz 29 gadiem iesaisti sociāli ekonomiskajos procesos, veidojot un uzlabojot dzīvesvidi. Kopā ar saviem komandas biedriem O. Davidovs strādā pie projekta, lai uzlabotu vietējo mazo un vidējo uzņēmumu korporatīvās ilgtspējas praksi, jo īpaši, pievēršoties uzņēmumu «oglekļa pēdas» ietekmei uz vidi.

Tā būs lielākā jauno līderu sanāksme ANO vēsturē. ANO platforma ļaus jaunajiem līderiem prezentēt savu skatījumu un, sadarbojoties ar lēmumu pieņēmējiem, risināt mūsdienu globāli svarīgo klimata pārmaiņu jautājumu.

Samitā notiks pilnas dienas plānošanas programma, kas pulcēs jaunos aktīvistus, inovatorus, uzņēmējus un pārmaiņu veidotājus, kuri ir apņēmušies darboties tādā tempā un apjomā, kas dos rezultātu klimata pārmaiņu problēmas risināšanai. Darbība būs vērsta uz sadarbību starp dažādām paaudzēm, vienādi pārstāvot jaunos vadītājus no visām dzīves jomām.

«Jaunatne mums parāda ceļu uz rīcību klimata jomā,» sacījis 2019. gada Klimata Pārmaiņu Samita īpašais sūtnis Luiss Alfonso de Alba: «Es ļoti vēlos, lai jaunie klimata līderi no visas pasaules ieņemtu savu likumīgo vietu globālajā arēnā un piedalītos šajā vēsturiskajā brīdī.»

«Par klimata pārmaiņām var cīnīties tikai globālā mērogā. Nepieciešamas globāli vienotas vērtības un rīcības soļi, kas jāveic, lai samazinātu CO2 izmešus,» saka O. Davidovs. «Es priecājos, ka varēšu parādīt risinājumus, kurus izstrādājām ar Global Shapers Riga, un man būs iespēja mācīties no līdzīgi domājošiem vienaudžiem un lēmuma pieņēmējiem no visas pasaules.»

Komentāri

Pievienot komentāru