Transports un loģistika

Latvijas Pasts iegādāsies elektriskos motorollerus

Zane Atlāce - Bistere, 21.10.2019

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izvērtējot vasarā veikto testu rezultātus, Latvijas Pasts piegādēm noteiktās teritorijās iegādāsies elektriskos motorollerus, informē uzņēmumā.

Sākotnēji plānots iegādāties 10 elektriskos motorollerus līdz 2020.gada martam, lai, sākoties pavasarim, atkarībā no laikapstākļiem jau sāktu pirmās pasta sūtījumu piegādes. Nepieciešamības gadījumā šo transportlīdzekļu parks Latvijas Pastā tiks pakāpeniski palielināts.

Transportlīdzekļu iepirkuma specifikācijā tiks iekļauti pastnieku ieteikumi piegāžu ērtākai nodrošināšanai, piemēram, motorolleriem vajadzīgs lielāks un ērtāks kravas nodalījums, laujot ievietot maksimāli daudz pasta sūtījumu.

Motorolleru testus Latvijas Pasts sāka 2019.gada jūnijā, lai noskaidrotu, kā un vai šis ērtais un kompaktais transportlīdzeklis atsevišķās teritorijās paātrina pasta sūtījumu piegādi un uzlabo pastnieku ērtības. Sākotnējiem testiem iegādātos motorollerus visas vasaras garumā izmēģināja pastnieki dažādās Latvijas vietās.

Testa rezultātu izvērtējums liecina, ka to izmantojums Latvijas Pastam ir izdevīgs gan finansiāli, gan arī no piegādes organizācijas viedokļa. Ja motorollerus piegādēm iespējams lietot vidēji piecus mēnešus gadā – prakse liecina, ka realitātē tie varētu būt vismaz seši mēneši –, tie ekspluatācijā noteiktās teritorijās, īpaši privātmāju rajonos, rēķinot gada griezumā, ir lētāki nekā automašīnas. Turklāt piegāde ar motorolleriem šajās teritorijās ir arī efektīvāka, jo to iespējams nodrošināt, nekāpjot iekšā un ārā no transportlīdzekļa, kā tas ir automašīnu gadījumā.

Komentāri

Pievienot komentāru