Transports un loģistika

Latvijas pasts par 4,5 miljoniem eiro plāno nomāt smagās automašīnas

LETA, 13.09.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

VAS «Latvijas pasts» par 4,5 miljoniem eiro uz trīs gadiem plāno nomāt smagās automašīnas ar šoferi, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

«Latvijas pasts» izsludinājis iepirkuma konkursu par komerckravu un pasta sūtījumu pārvadāšanas pakalpojuma iegādi. Līgumi paredz kravas pārvadājumu veikšanu sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteiktajos maršrutos. Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 4,5 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa un līguma termiņš plānots 36 mēneši. Līgumam noteiktas divas daļas - regulārie ikdienas maršruti kravu pārvadāšanai un kravu ikdienas pārvadāšana atbilstoši pasūtījumiem. Pieteikšanās konkursam noslēgsies 27.septembrī.

«Latvijas pasta» pārstāve Gundega Vārpa norādīja, ka uzņēmuma autoparks, kuru veido 249 vienības, pamatā sastāv no kravas mikroautobusiem un tiek izmantots nepārtrauktai pasta pakalpojumu, eksprespasta pakalpojumu un uzņēmuma saimnieciskās darbības nodrošināšanai, tajā skaitā universālā pasta pakalpojuma sniegšanai.

Taču «Latvijas pasta» īpašumā nav lielas kravu ietilpības kravas automašīnu jeb tā saukto fūru.

«Tā kā sūtījumu daudzums, kas jānogādā no Rīgas centrālā šķirošanas kompleksa līdz reģionālajiem sadales centriem, ir ļoti apjomīgs, izvēlamies šo kravu vešanai izmantot ārpakalpojumu - iepriekšminētās lielas kravu ietilpības kravas automašīnas. Tā kā noslodze šajos maršrutos šādām mašīnām pasta vajadzībām ir tikai dažas stundas dienā, «Latvijas pastam» nav saimnieciski izdevīgi šādu autoparku uzturēt savā īpašumā,» pauda Vārpa. Viņa skaidroja, ka otrs pakalpojumu segments, kam izmanto ārpakalpojuma kravu pārvadājumus, ir saistīts ar pasta sūtījumu kravām Baltijas mērogā. Vārpa norādīja, ka daļa «Latvijas pasta» klientu transportē lielāka izmēra pasta sūtījumu kravas Baltijas valstu ietvaros, un arī šo piegādi uzņēmums nodrošina, izmantojot ārpakalpojumu, jo, kā jau uzsvērts iepriekš, šo sūtījumu nav tik daudz un to transportēšanas laika resurss nav tik liels, lai tik apjomīgas kravu ietilpības automašīnas atmaksātos uzturēt pastāvīgā «Latvijas pasta» īpašumā.

Jau rakstīts, ka 2018.gadā «Latvijas pasta» apgrozījums bija 89,11 miljoni eiro, kas ir par 17,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 18,7% un bija 2,011 miljoni eiro. "Latvijas pasts» nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. «Latvijas pasts» ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums.

Komentāri

Pievienot komentāru