Latvijas reģionu pārsteigumi izstādē Balttour 2019 

Nedēļas nogalē, no 1.līdz 3.februārim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā tūrisma un aktīvās atpūtas izstāde Balttour 2019, informē pasākuma rīkotāji.

Db.lv, 29.1.2019
1/16

Saules ceplis

Publicitātes foto

Izstādē plaši būs pārstāvēts gan Latvijas reģionu tūrisma piedāvājums, gan arī kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas piedāvājums.

Zemgalieši izstādē Balttour 2019 iesoļos ar vērienu, jo 2. februārī notiks krāšņa pašvaldību vai redzamāko tūrisma objektu talismanu parāde. Zemgales stendā varēs nodoties radošām nodarbēm, jo zemnieku saimniecība Vaidelotes iemācīs pagatavot īpašu garšvielu maisījumu, Anna Vanna piedāvās ziepju darbnīcu, Ozolnieku novada uzņēmums 5 masti mudinās pievērsties līdzsvara trenažierim, bet Aizkraukles nešpetnās raganas pārbaudīs apmeklētāju modrību.

Senā Hanzas pilsēta Koknese aicinās uzzināt, kas šogad jauns Kokneses viduslaiku pilsdrupās un Likteņdārzā, kā arī piedāvās vairākas radošās darbnīcas. Būs iespēja iepazīt dabīgās kosmētikas tapšanas ceļu un tējas vākšanas tradīcijas.

Balvu, Viļakas, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas novadi izstādē piedāvās aktualizētu kopīgu piecu novadu tūrisma karti, kur atrodama informācija par labākajiem tūrisma objektiem un naktsmītnēm.Varēs uzzināt arī par ievērību guvušo reģionālo velomaršrutu Nr. 34 Rypoj vasals! un sešiem vienas dienas vietējiem velomaršrutiem Balvu, Baltinavas, Viļakas un Kārsavas novadā.

Ar unikāliem eksponātiem būs pārstāvēts jaunais Preiļu tūrisma objekts Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija, kurā izstādītie darbi veidoti no auto un motociklu detaļām! Muzejs tika atvērts 2018. gada maijā, un tas jau ir piesaistījis lielu interesi.

Rēzeknes ekspozīcijā skanēs latgaliešu valoda, būs iespēja izzināt pilsētas simbola noslēpumus un uzzināt par pasākumiem Latgales vēstniecībā GORS. Šogad pilsētā atgriezīsies mākslas un mūzikas festivāls SevenHills.

Vidzemes garšas nobaudīt ļaus sadarbības projekta Vidzemes pieturvietas novadi. No Raunas gardumus piedāvās uzņēmumi Latvijas ķiploks, Siera ražotne, Latnature un JaunIeviņas, no Smiltenes – Birzī, TLMS Smiltene, par našķiem no Apes novada parūpēsies Very Berry, bet Alūksnes novada uzņēmēji piedāvās tradicionālos profitroļus.

Ar jaunumiem ir gatavi pārsteigt arī kurzemnieki, kuri jau šopavasar Liepājas pusē atklās deviņus kilometrus garu pastaigu taku Karostas mežu teritorijā ar sākumu Redānā. Ventspils jūlijā gaidīs kultūras gardēžus, jo darbu sāks koncertzāle Latvija! Ir pabeigta Būšnieku ezera infrastruktūras pilnveidošana. Ap to ir izveidots astoņus kilometrus garš velomaršruts, kā arī 187 metrus gara gājēju laipa ar skatu platformu putnu vērošanai.

Savukārt Kuldīgā varēs nodoties amatniecības izpētei, jo jaunajā restaurācijas centrā ir izveidota kokapstrādes restaurācijas darbnīca, kurā apmeklētāji redzēs pašu darba procesu. Bet Padures pagastā darbu uzsāks keramikas darbnīca Saules ceplis, kur traukus darinās pēc sentēvu metodēm.

Tukuma vecpilsētā skatāms par godu Latvijas valsts simtgadei gada nogalē atklātais pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica piemineklis, bet Engurē Zušuciema parkā ir izveidotas vairākas skulptūras, instalācijas un objekti, kas attēlo zušu ceļu no jūras līdz murdam. Te radīta iespaidīga zvejnieka skulptūra, murds, laivas un citi objekti.

Gastronomiskām baudām piemērots būs brauciens uz Talsu novadu. Laidzes pagasta Cukuriņos var iepazīties ar produkciju no smiltsērkšķiem, bet Rugājos nogaršot kādu no cepējas Ainas Šteinbergas sarūpētajām desmit dažādu veidu maizēm. Disku golfa entuziasti Talsos izveidojuši Deviņkalnu disku golfa parku, bet motosporta entuziasts Alfrēds Zamockis Pastendē izveidojis senu motociklu ekspozīciju.

No šīs sadaļas

Tieši pēc 100 dienām Zaķusalas TV torņa publiski pieejamā daļa un skatu...

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - uzmanību piesaistošu fotogrāfiju...

Ceļotājs un publicists Gints Barkovskis atkal iemetis sevi ekstremālā situācijā...

Daru pats un iesaku citiem....

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - uzmanību piesaistošu fotogrāfiju...

Pašlaik pasaulē mainās izpratne par kultūru – tai ir nenovērtēts potenciāls piesaistīt...

Strauju popularitātes pieaugumu Ziemeļamerikā piedzīvojusi cirvja mešana mērķī, kas, kā norāda...

Visa mana būtība staro ikreiz,kad ir izvēlēts galamērķis jauniem piedzīvojumiem un nopirkta...

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - uzmanību piesaistošu fotogrāfiju...

Atgriezies no Norvēģijas, kur garo distanču sacensībām trenēja haskijus, valmierietis Ingus Rutulis...