Jaunākais izdevums

Nedēļas nogalē, no 1.līdz 3.februārim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā tūrisma un aktīvās atpūtas izstāde Balttour 2019, informē pasākuma rīkotāji.

Izstādē plaši būs pārstāvēts gan Latvijas reģionu tūrisma piedāvājums, gan arī kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas piedāvājums.

Zemgalieši izstādē Balttour 2019 iesoļos ar vērienu, jo 2. februārī notiks krāšņa pašvaldību vai redzamāko tūrisma objektu talismanu parāde. Zemgales stendā varēs nodoties radošām nodarbēm, jo zemnieku saimniecība Vaidelotes iemācīs pagatavot īpašu garšvielu maisījumu, Anna Vanna piedāvās ziepju darbnīcu, Ozolnieku novada uzņēmums 5 masti mudinās pievērsties līdzsvara trenažierim, bet Aizkraukles nešpetnās raganas pārbaudīs apmeklētāju modrību.

Senā Hanzas pilsēta Koknese aicinās uzzināt, kas šogad jauns Kokneses viduslaiku pilsdrupās un Likteņdārzā, kā arī piedāvās vairākas radošās darbnīcas. Būs iespēja iepazīt dabīgās kosmētikas tapšanas ceļu un tējas vākšanas tradīcijas.

Balvu, Viļakas, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas novadi izstādē piedāvās aktualizētu kopīgu piecu novadu tūrisma karti, kur atrodama informācija par labākajiem tūrisma objektiem un naktsmītnēm.Varēs uzzināt arī par ievērību guvušo reģionālo velomaršrutu Nr. 34 Rypoj vasals! un sešiem vienas dienas vietējiem velomaršrutiem Balvu, Baltinavas, Viļakas un Kārsavas novadā.

Ar unikāliem eksponātiem būs pārstāvēts jaunais Preiļu tūrisma objekts Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija, kurā izstādītie darbi veidoti no auto un motociklu detaļām! Muzejs tika atvērts 2018. gada maijā, un tas jau ir piesaistījis lielu interesi.

Rēzeknes ekspozīcijā skanēs latgaliešu valoda, būs iespēja izzināt pilsētas simbola noslēpumus un uzzināt par pasākumiem Latgales vēstniecībā GORS. Šogad pilsētā atgriezīsies mākslas un mūzikas festivāls SevenHills.

Vidzemes garšas nobaudīt ļaus sadarbības projekta Vidzemes pieturvietas novadi. No Raunas gardumus piedāvās uzņēmumi Latvijas ķiploks, Siera ražotne, Latnature un JaunIeviņas, no Smiltenes – Birzī, TLMS Smiltene, par našķiem no Apes novada parūpēsies Very Berry, bet Alūksnes novada uzņēmēji piedāvās tradicionālos profitroļus.

Ar jaunumiem ir gatavi pārsteigt arī kurzemnieki, kuri jau šopavasar Liepājas pusē atklās deviņus kilometrus garu pastaigu taku Karostas mežu teritorijā ar sākumu Redānā. Ventspils jūlijā gaidīs kultūras gardēžus, jo darbu sāks koncertzāle Latvija! Ir pabeigta Būšnieku ezera infrastruktūras pilnveidošana. Ap to ir izveidots astoņus kilometrus garš velomaršruts, kā arī 187 metrus gara gājēju laipa ar skatu platformu putnu vērošanai.

Savukārt Kuldīgā varēs nodoties amatniecības izpētei, jo jaunajā restaurācijas centrā ir izveidota kokapstrādes restaurācijas darbnīca, kurā apmeklētāji redzēs pašu darba procesu. Bet Padures pagastā darbu uzsāks keramikas darbnīca Saules ceplis, kur traukus darinās pēc sentēvu metodēm.

Tukuma vecpilsētā skatāms par godu Latvijas valsts simtgadei gada nogalē atklātais pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica piemineklis, bet Engurē Zušuciema parkā ir izveidotas vairākas skulptūras, instalācijas un objekti, kas attēlo zušu ceļu no jūras līdz murdam. Te radīta iespaidīga zvejnieka skulptūra, murds, laivas un citi objekti.

Gastronomiskām baudām piemērots būs brauciens uz Talsu novadu. Laidzes pagasta Cukuriņos var iepazīties ar produkciju no smiltsērkšķiem, bet Rugājos nogaršot kādu no cepējas Ainas Šteinbergas sarūpētajām desmit dažādu veidu maizēm. Disku golfa entuziasti Talsos izveidojuši Deviņkalnu disku golfa parku, bet motosporta entuziasts Alfrēds Zamockis Pastendē izveidojis senu motociklu ekspozīciju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

FOTO: Balttour 2019 piedāvā ceļojumus un aktīvās atpūtas galamērķus uz gandrīz 200 valstīm

Db.lv, 01.02.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notiek 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus «Balttour 2019», kur tūroperatori, tūrisma aģentūras un citi nozares uzņēmumi piedāvā ceļojumus un aktīvās atpūtas galamērķus teju 200 valstīs, informē BT1.

Plānots, ka Balttour 2019 piedalīsies vairāk nekā 880 tūrisma uzņēmumu no aptuveni 40 valstīm un apmeklētāju skaits sasniegs 30 tūkstošus.

Ceļotgribētāji varēs uzzināt par dažādu valstu tūrisma iespējām, kā arī uzreiz izstādē iegādāties ceļojumus.

«Izstādes dalībnieki piedāvās izdevīgus ceļojumus gan uz nemainīgi populārajiem galamērķiem – Turciju, Ēģipti, Spāniju, Grieķiju un citiem, gan piemērotus ceļojumus eksotiska piedzīvojuma cienītājiem – uz Kubu, Seišelu salām, Indonēziju, Taizemi vai Vjetnamu. Tūroperatori, kas darbojas Latvijā, piedāvā galamērķus teju 200 pasaules valstīs, tāpēc katrs Balttour 2019 apmeklētājs trīs dienu laikā Ķīpsalā noteikti atradīs savu ceļojumu,» stāsta «Balttour» projekta vadītājs Dainis Bricis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Piešķirti apbalvojumi par ieguldījumu Latvijas tūrisma biznesa attīstībā

Db.lv, 03.02.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc trīs gadu pauzes apbalvoti "Gada cilvēks tūrismā" laureāti par ieguldījumu Latvijas tūrisma biznesa attīstībā, informē konkursa žūrija.

Balvu laureāti ir Latvijas Restorānu biedrības (LRB) prezidents Jānis Jenzis, Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru asociācijas (ALTA) izpilddirektore Astrīda Trupovniece un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) biedrs un viesnīcu operatora "Mogotel" īpašnieks Vadims Muhins.

Organizatori atklāj, ka šogad konkursam tikai iesūtīti 46 priekšlikumi, taču, ņemot vērā, ka trīs gados vislielāko artavu tūrisma interešu aizstāvībā ir ieguldījušas tieši tūrisma asociācijas, tika izvēlētas trīs visaktīvākās.

“Nav noslēpums, ka aizvadītie gadi tūrisma un viesmīlības nozarei bijuši izaicinājuma pilni. Vispirms pandēmija un tās radītie ierobežojumi, un, kad nozare jau sāka domāt par atgūšanos, sekoja Krievijas iebrukums Ukrainā. Šajā laikā daudzi tūrisma nozares pārstāvji – iestāžu, uzņēmumu vadītāji, tūrisma informācijas centru vadītāji, asociāciju pārstāvji un citi ir darījuši daudz vairāk nekā prasa pienākums, un šis ir īstais brīdis pateikties viņiem. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, žūrija lēmusi piešķirt trīs balvas “Gada cilvēks tūrismā”, lai gan patiesībā, manuprāt, milzīga pateicība pienākas ikvienam, kurš turpina darboties tūrisma un viesmīlības nozares labā,” stāsta balvas dibinātājs, tūrisma ziņu portāla BalticTravelnews.com direktors Aivars Mackevičs.

Komentāri

Pievienot komentāru