Start-up

Latvijas Sonarworks piesaista investīcijas no Skype līdzdibinātājiem

Rūta Lapiņa, 11.12.2017

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas audio tehnoloģiju iesācējuzņēmums «Sonarworks» piesaistījis investīcijas pusmiljona eiro apmērā no Igaunijas riska kapitāla fonda «Karma Ventures», kuru radījuši divi uzņēmuma «Skype» līdzdibinātāji, informē «Sonarworks» vadītājs un līdzdibinātājs Helmuts Bēms.

Iecerēts, ka jaunās investīcijas ļaus attīstīt produktus, kas būtiski uzlabos mūzikas klausītāju pieredzi visā pasaulē.

Uzņēmums «Sonarworks» radījis unikālu programmatūru, kas būtiski uzlabo skaņas kvalitāti austiņās un skaļruņos. «Mūsu kā uzņēmuma misija ir nodrošināt absolūti perfektu mūzikas skanējumu no jebkurām jau esošām austiņām vai skaļruņiem, ņemot vērā gan mūzikas radītāju ieceri, gan klausītāju dzirdes īpatnības,» stāsta H. Bēms.

«Mēs jau kādu laiku esam sekojuši līdzi «Sonarworks» darbam, un uz mums atstājusi iespaidu gan viņu izstrādātā tehnoloģija, gan bizness, ko uzņēmums izveidojis profesionālo skaņu inženieru segmentā,» norāda «Karma Ventures» partneris Kristians Lanemā (Kristjan Laanemaa). «Šobrīd, kad «Sonarworks» komanda ir prezentējusi arī plaša patēriņa produktu un pirmās tirgus atsauksmes rāda, ka šī ir ļoti interesanta biznesa izaugsmes iespēja, mēs nolēmām atbalstīt uzņēmuma plānus ar investīcijām.»

«Sonarworks» ir viens no strauji augošajiem Latvijas uzņēmumiem. 2016. gadā tā apgrozījums bija aptuveni miljons eiro, kas ir trīs reizes vairāk kā gadu iepriekš. Kā norāda H. Bēms, uzņēmuma attīstības dinamika ļauj uzstādīt mērķi līdz 2019. gadam «Sonarworks» apgrozījumu desmitkāršot.

Uzņēmums «Sonarworks» iekarojis līderpozīcijas profesionālajā pasaules skaņu teholoģiju tirgū ar vairākkārt apbalvotajiem sērijas «Reference» produktiem. Arī plaša patēriņa tirgum orientētā programmatūra austiņu kalibrēšanai «True-Fi», ko «Sonarworks» mūzikas cienītājiem prezentēja šī gada oktobrī, jau saņēmusi balvu Eiropas vadošajā austiņu izstādē «CanJam Europe 2017» kā labākais piederums mūzikas baudīšanai.

Šobrīd «Sonarworks» turpina darbu pie jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādes, un nākamgad plāno prezentēt inovāciju mūzikas klausīšanās tirgū, kas ļaus pielāgot mūzikas skanējumu klausītāja individuālajām dzirdes īpatnībām.

Kopš debijas profesionālā audio tirgū 2015. gada sākumā, «Sonarworks» kļuvis par pasaules līderi digitālās skanējuma korekcijas jomā. Šobrīd jau vairāki desmiti tūkstošu studiju visā pasaulē lieto «Sonarworks» izstrādāto «Reference 4» kalibrācijas programmatūru - sākot no entuziastiem mājas studijās līdz pat augstākā līmeņa studiju kompleksiem, kur darbojas tādas slavenības kā Teilore Svifta, Bejonse, Lēdija Gaga, Coldplay.

«Karma Ventures» ir riska kapitāla fonds, kas koncentrējas uz ieguldījumiem agrīnas stadijas startupos, kuri izstrādā unikālas tehnoloģijas un demonstrē pierādāmu klientu plūsmu. Kopā ar ieguldījumu «Sonarworks» riska kapitāla fonds ir izdarījis deviņas investīcijas kopš tā dibināšanas 2016.gadā. Redzamākie no «Karma Ventures» dibinātājiem ir «Ambient Sound Investments» un «Baltic Innovation Fund». Pirmā ir investīciju kompānija, ko dibinājuši «Skype» līdzdibinātāji, bet otrā – iniciatīva, kas izveidota, sadarbojoties Igaunijai, Latvijai, Lietuvai un Eiropas Investīciju fondam (EIF).

Lasi Arī:

FOTO: Nosaukti Latvijas izcilākie eksporta zīmoli

Kuriem Latvijas jaunuzņēmumiem ir lielākais potenciāls?

Latvijas uzņēmums Sonarworks startējis Rio olimpiādē

Sonarworks palielina piesaistīto finansējumu līdz 1,5 miljoniem eiro

Latviešu jaunuzņēmums saņem prestižāko audio industrijas apbalvojumu