Latvijas telemetrijas uzņēmums Teliko cenšas ielauzties pasaules apgaismojuma nozares tirgū

2012. gada 25. aprīlis plkst. 7:29
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

2009. gadā dibinātais telemetrijas uzņēmums SIA Teliko atgriezies no pasaulē lielākās arhitektūras un apgaismojuma izstādes Light+Building. Uzņēmums tajā prezentējis inteliģento ielu apgaismes vadības sistēmu Citylight.net.

Citylight.net ir programmatūra, ar kuru iespējams ērti un kvalitatīvi veikt attālinātu apgaismojuma vadību un kontroli neatkarīgi no pilsētas lieluma vai laternu skaita.

Programmatūra nodrošina nepārtrauktu un automātisku pilsētas apgaismojuma stāvokļa uzraudzību katrai vadības ierīcei tiešsaistes režīmā, savukārt sistēmas šifrēšana nodrošina augstu datu drošības līmeni, stāstīts uzņēmuma oficiālajā mājas lapā.

«Ieguvām aptuveni 300 jaunus kontaktus no iespējamiem sadarbības partneriem un klientiem. Šobrīd norisinās sarunas ar potenciālajiem Citylight.net izplatītājiem citās valstīs,» stāsta Teliko valdes loceklis Reinis Kūla, paužot, ka interesenti nākuši no Franijcas, Portugāles, Brazīlijas, Indijas un Rumānijas.

Izstāde Light+Building norisinājās no 15. līdz 20. aprīlim Vācijas pilsētā Frankfurtē pie Mainas. Šogad izstādē piedalījās aptuveni 2100 dalībnieku. Light+Building tiek rīkota katru otro gadu, savukārt šogad par dominējošo tēmu izvirzīta energoefektivitāte.

2010. gadā produkts Citylight.net atzīts par inovatīvu eksporta produktu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā konkursā. 

Dalies ar šo rakstu