Mazumtirdzniecība

Latvijas uzņēmēji atklāj otro Front dizaina paklāju salonu Londonā

Anda Asere, 17.03.2016

Front interjera salons Londonā

Foto: Krassky

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Marta sākumā interjera salona Krassky īpašnieki atvēra savu otro dizaina paklāju salonu Londonā – leģendārajā dizaina centrā Chelsea Harbour, kas ir pasaulē nozīmīgākais dizaina gardēžu galamērķis un ietekmīgāko zīmolu mājvieta.

Pirmais dizaina paklāju salons Front Londonā tika atvērts 2013. gadā Meifēras rajonā, tā kopējā platība ir 200 kvadrātmetri. «Otro dizaina paklāju salonu izvēlējāmies atvērt vietā, kuru iecienījuši izvēlīgākie dizaina profesionāļi ne tikai no Lielbritānijas, bet arī no Eiropas un Tuvajiem Austrumiem. Tagad esam tuvāk interjera dizaineriem, savukārt dizaineriem tas nozīmē vairāk izmeklētu paklāju kolekciju vienuviet,» stāsta Aigars Zelmenis, interjera salona Krassky un Front vadītājs. Salona izveidē uzņēmums ieguldījis savus līdzekļus. Līdzīgi kā Latvijā un Krievijā, arī Londonā nopelnītie līdzekļi tiek ieguldīti uzņēmuma attīstībā.

Jaunais 74 kvadrātmetru salons Front pārstāv pasaulē godalgotāko paklāju dizaineru kolekcijas – Jana Kata, Mikaelas Šleipenas un arī Zoe Lujendijkas darbus. «Atklājam ne tikai otru salonu, bet arī pirmie Eiropā iepazīstinām ar kanādiešu dizaineres Zoe Lujendijkas darbiem. Zoe ir īsta māksliniece un savos paklājos atdzīvina dabas skaistumu. Paklāji tiek austi ar rokām Nepālā, ievērojot senas mezglošanas tradīcijas,» viņš piebilst.

Krassky ir arī salons Maskavā - Kovër Büro, kopumā kompānijai ir četri interjera saloni Rīgā, Maskavā un Londonā.

«Likumsakarīgi, ka vislielākais gada apgrozījums ir mūsu interjera salonam Krassky Rīgā. Latvijas tirgū strādājam jau desmit gadus un mums šeit ir visplašākais preču grupu klāsts. Saviem klientiem piedāvājam pilnu produktu klāstu interjeram – no apdares materiāliem līdz jaunākajām dizaina mēbelēm, arī virtuves un gaismu arhitekta pakalpojumus. Šogad sortimentu papildināsim ar jauniem, Latvijā līdz šim nepārstāvētiem, mēbeļu, audumu un gaismu ražotājiem,» stāsta A. Zelmenis.

Interjera salona Krassky apgrozījums ir audzis katru gadu, pērn tas palielinājies līdz 6,9 miljoniem eiro (neto). Finanšu rādītāji Londonas un Maskavas uzņēmumiem ir stabili un apgrozījums aug abos tirgos.

Runājot par šī brīža aktualitātēm, A. Zelmenis stāsta, ka apmeklē pasaules nozīmīgākās dizaina izstādes Maskavā, Parīzē un Itālijā, lai saviem klientiem piedāvātu jaunākās un izmeklētākās dizaina kolekcijas. Šobrīd interjera dizainā ir aktuālas izsmalcinātas tekstūras. Apdarēs aktuāls ir metāls. Dabīgajiem akmeņiem svarīgi, lai būtu neparasts krāsu dzīslojums. «Pēdējos gados izteikti novērojam, ka interjerā atgriežas dizaina paklāji. Jana Kata un Zoe Lujendijkas ietekmē, paklāju dizainos izteikti dominē abstraktā māksla,» viņš saka. Uzņēmējs piebilst, ka kompānija ir ieinteresēta kopējā profesionāļu izaugsmē, tāpēc pievērš uzmanību dizaineru un arhitektu izglītošanai par dažādām dizaina jomām. «Stāstām par dizainu detalizēti, izmantojot ražotāju un savas zināšanas. Šobrīd aktuāli ir gaismas arhitektūras semināri, kur mēs kopā ar ražotāju stāstām par gaismas nozīmi interjerā,» teic A. Zelmenis.

Komentāri

Pievienot komentāru