Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums "Grāvējs" veicis īpaši sarežģītas padomju laika būves demontāžu Lietuvā - labības elevatora nojaukšanas darbus Marijampolē, Lietuvā. Vairāk nekā 60 gadus vecā būve bija daļa no ražošanas kompleksa.

SIA “Grāvējs” valdes loceklis Rihards Muižnieks norāda, ka šis bijis viens no tehniski sarežģītākajiem projektiem pēdējos gados.

“Nojaucamā objekta augstums pārsniedza 40 metrus, un tam tiešā tuvumā atradās saglabājama ēka, kas prasīja īpašu precizitāti darba izpildē,” stāsta Muižnieks. Lai paveiktu uzdevumu, tika izmantots “Volvo 700” – Baltijā šobrīd vienīgais īpaši augstām būvēm paredzētais ekskavators-demolators.

Demontāžas darbi tika organizēti vairākos posmos, sākot ar tehnikas nogādāšanu objektā. “Vairāk nekā 90 tonnas smago demolatoru transportējām daļēji izjauktu, uz trim smagsvara treileriem, lai nodrošinātu drošu pārvešanu,” skaidro Muižnieks. Projekta gaitā tika utilizēti vairāki tūkstoši tonnu būvgružu – daļa no tiem tiks pārstrādāti un izmantoti atkārtoti, pārējie nogādāti atkritumu apsaimniekošanas vietās atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc augstceltņu demontāžas risinājumiem Baltijas reģionā, uzņēmums “Grāvējs” turpina paplašināt darbību ārpus Latvijas robežām. “Uzreiz pēc Marijampoles objekta ekskavators-demolators jau devies uz nākamo objektu Lietuvā,” piebilst Muižnieks.

”SIA “Grāvējs” dibināts 2015. gadā (līdz 2025. gadam SIA “Demontāža”).

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS VG Kvadra Pak izziņojusi 10 miljonus eiro vērta paplašināšanas projekta uzsākšanu savā rūpnīcā Rīgā, tādējādi pastiprinot savu pozīciju kā nozīmīgākais iepakojuma partneris Baltijas un Ziemeļvalstu tirgos.

Iniciatīva ietver būvniecības, automatizācijas un ilgtspējības uzlabojumus, kuru mērķis ir palielināt ražošanas jaudu un atbalstīt reģionālo izaugsmi ilgtermiņā.AS VG Kvadra Pak, Van Genechten Packaging Group uzņēmums, norāda, ka paplašināšanās ievērojami palielinās tā darbības spējas un radīs jaunas darbavietas un iespējas, jo pieprasījums pēc ilgtspējīga kartona iepakojuma turpina pieaugt visā reģionā.

„Lai attīstītu augstākās klases iepakojuma biznesu Eiropā, mēs nostiprinām savu pozīciju tirgū ar šo ieguldījumu, tādējādi sniedzot papildu ieguvumus mūsu klientiem Austrumeiropā un Rietumeiropā,” teica Frank Ohle, Van Genechten Packaging Group izpilddirektors. „Ar šo paplašināšanos mēs pilnveidojam savas pozīcijas Ziemeļvalstīs un Baltijā un turpinām attīstīt mūsu spēcīgo augstākās klases iepakojuma risinājumu tīklu Austrumeiropā, kurā ietilpst arī divas DOT2DOT filiāles Gdaņskā un Varšavā.”