Latvijas valsts meži nopelnījuši 109,833 miljonus eiro 

Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja AS «Latvijas valsts meži» (LVM) pagājušo gadu noslēgusi ar 333,201 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 20,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 68,4% un sasniedza 109,833 miljonus eiro, liecina informācija «Firmas.lv».

LETA, 27.6.2019

Foto: LETA

Kompānijas kopējie ieņēmumi pērn pārsniedza plānoto par 21 miljonu eiro, tostarp apgrozījums no apaļkoksnes sortimentu pārdošanas bija par 11 miljoniem eiro jeb 4% lielāks nekā plānots. Šādu rezultātu kompānija sasniedza, jo sortimentu vidējā pārdošanas cena pērn bija lielāka nekā plānots. Plānotais realizētās apaļkoksnes sortimentu apmērs pērn kopumā netika izpildīts 1,4% apmērā un uzņēmums 2018.gadā pārdeva 5,75 miljonus kubikmetru apaļkoksnes. Vienlaikus pērn kompānijai lielāki par plānoto bija ieņēmumi no augošiem kokiem, ko ietekmējis labais papīrmalkas un tehnoloģiskās koksnes tirgus, kas ļāvis palielināt realizēto kubikmetru apmēru un izraisījis cenas pieaugumu. Pērn kompānijas ieņēmumus ietekmēja arī bioloģisko aktīvu vērtības pieaugums un ieņēmumi no saņemtajām soda naudām.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, kompānija pagājušajā gadā ir izpildījusi saistības pret īpašnieku - valsti, samaksājot normatīvajos aktos paredzēto maksājumu 38,2 miljonu eiro apmērā un visus uz LVM attiecināmos nodokļus 55,5 miljonu eiro apmērā. Atbilstoši uzņēmuma īpašnieka apstiprinātajiem pamatprincipiem LVM pērn kopumā ziedoja 4,1 miljonu eiro, tai skaitā divus miljonus eiro sporta atbalstam, 800 000 eiro meža nozares attīstības atbalstam, 700 000 eiro kultūras atbalstam un 600 000 eiro sociālajiem atbalstiem.

Pērn kompānija Zemesgrāmatā reģistrēja 94 400 hektārus jeb 98,4% no plānotā apmēra. Nepiemēroti laika apstākļi gada sākumā ietekmējuši zemes kadastrālo uzmērīšanu - veikti 77% no plānotā pakalpojumu apmēra. Mazākos apmēros atjaunotas robežas, jo vēlāk nekā plānots stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos «Kadastra objekta reģistrācijas un kadastra datu aktualizācija», kas ļautu atjaunot robežas atsevišķi konkrētai zemes vienībai viena īpašuma plāna ietvaros, bez pārējo šajā plānā ietilpstošo zemes vienību atkārtotas pārmērīšanas.

Tāpat uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kopējais LVM zemju iegādes investīciju apmērs pērn bija par 50% mazāks nekā gadu iepriekš, kas izskaidrojams ar būtisku pārdevēju intereses mazināšanos pārdot zemi LVM. 2018.gadā kompānija plānoja investīciju apmēru, balstoties uz sekmīgajiem 2017.gada rezultātiem, kas divkārt pārsniedza 2014.-2016.gada apmērus. Piecu gadu laikā kompānijas vidējais zemju iegādes apmērs izpildīts 80% apmērā.

Pērn kompānija pabeidza būvdarbus meža autoceļu objektiem 304 kilometru garumā, no kuriem aizvadītajā gadā ekspluatācijā tika nodoti 289 kilometri meža autoceļu, tostarp 121 kilometrs ceļu pārbūvēti un 168 kilometri uzbūvēti no jauna. To būvniecībā investēti 25,3 miljoni eiro. 2018.gadā atjaunotas meža meliorācijas sistēmas 21 600 hektāru platībā, no kuriem ekspluatācijā nodoti 18 100 hektāru.

LVM vadības ziņojumā arī teikts, ka pērn kompānija realizēja 52,4 miljonus meža koku stādu, tostarp 49,3 miljonus jauno tehnoloģiju stādu. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem periodiem, turpināja pieaugt stādu eksports - pērn eksportēti 14,9 miljoni meža koku stādu, tostarp 4,6 miljoni ar vasku apstrādātu stādu. Meža atjaunošanai LVM apsaimniekotajās platībās pērn iestādīti 24,5 miljoni stādu.

Jau ziņots, ka LVM apgrozījums 2017.gadā veidoja 275,830 miljonus eiro, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 28,8% - līdz 65,209 miljoniem eiro.

LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.

Tevi varētu interesēt

AS Latvijas valsts meži (LVM), turpinot meža zemes iegādes programmu, 2018. gadā...

Pagājušais gads mežsaimniecībā ir bijis netradicionāls, jo vienlaikus norisinājušies pretēji...

Latvijas 500 lielākie uzņēmumi pagājušajā gadā kopā apgrozījuši 31,2 miljardus eiro, kas...

Meža nozares uzņēmumi 2017.gadā ir turpinājuši neto apgrozījuma paaugstināšanu, ko veicināja...

Personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānija Fontes apbalvojusi taisnīgākos atalgojuma...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Pirmo reizi pasaulē vadošajā starptautiskajā mežrūpniecības un kokrūpniecības izstādē Ligna...

Smiltenes novada uzņēmums SIA Vudlande izsludinājis iepirkumu ražošanas ēkas jaunbūvei, liecina...

Grozījumi noteikumos par koku ciršanu ārpus meža paredz, ka turpmāk arī pilsētās,...

Madonas novada kokapstrādes uzņēmums SIA Norte izsludinājis konkursu kokapstrādes ceha un ražošanas...

Pieaugot apaļkoka realizācijas apjomam, Laskana–mežs būtiski kāpina apgrozījumu....

Granulu ražošanas bizness Latvijā kļūst sarežģītāks, un galvenais iemesls tam ir izejmateriāla...

Mežizstrādes uzņēmuma SIA «Metsa Forest Latvia» tīrā peļņa 2018.gadā sasniedza 2,399 miljonus...

SIA «Rīgas meži» šopavasar apņēmusies iestādīt 454,66 ha jauna meža, kopumā iestādot...

AS Latvijas valsts meži (LVM), turpinot meža zemes iegādes programmu, 2018. gadā...

Pagājušais gads mežsaimniecībā ir bijis netradicionāls, jo vienlaikus norisinājušies pretēji...