Lauksaimniecības zemes kreditēšanas programmā vēl pieejami deviņi miljoni eiro 

VAS Lauku attīstības fonds līdz 31. martam ir pieņēmis lēmumu par 317 aizdevumu piešķiršanu zemniekiem 15,2 miljonu eiro vērtībā lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimnieciskās produkcijas ražošanai, informē Zemkopības ministrija.

Žanete Hāka, 01.04.2014

Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 8381 hektāru lauksaimniecības zemes. Iegādājamo zemes platību vidējā tirgus vērtība ir 1814 eiro par hektāru. Pārsvarā lauksaimnieki vēlas iegādāties savā īpašumā līdz šim nomāto zemi. Programmas līdzekļi lauksaimniekiem būs pieejami līdz 2014. gada 30. jūnijam.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs stāsta, ka lauksaimnieku interese par zemes kreditēšanas programmu nemazinās, katru mēnesi saimniecības turpina iegādāties zemi lauksaimnieciskajai ražošanai. Zemes kreditēšanas programmā vēl ir pieejami deviņi miljoni eiro, tāpēc aicinu zemniekus arī turpmāk aktīvi izmanot tās piedāvātās iespējas iegādāties savā īpašumā lauksaimniecībā izmantojamo zemi ražošanai.

227 no 317 apstiprinātajiem aizdevumiem piešķirtā aizdevuma summa ir līdz 55 tūkstošiem eiro, pieprasītākās aizdevuma summas ir līdz 35 tūkstošiem eiro.

Aizdevumu termiņi ir robežās no 3 līdz 20 gadiem, vidējais aizdevumu termiņš – 15,7 gadi.

Pamatā aizdevumiem piesakās nelielas saimniecības – atbilstoši mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai, tās ir mikro saimniecības. 230 saimniecībās (no 276) strādā 1 līdz 3 darbinieki, kas ir ģimenes locekļi. Tikai 11 saimniecībās darbinieku skaits pārsniedz 10 un gada apgrozījums ir lielāks par 2 miljoniem eiro, kas, atbilstoši uzņēmumu definīcijai, ir uzskatāmi par mazo uzņēmumu.

Jaunākais izdevums