Lauksaimniecība

Lauksaimniecības zemes turpmāk izpirks valsts

Dienas Bizness, 11.10.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tiks izveidots Valsts zemes fonds, kas nodarbosies ar zemes izpirkšanu no zemnieku saimniecībām.

Latvijas prezidents Andris Bērziņš un zemkopības ministre Laimdota Straujuma parakstījuši rīkojumu par efektīvu un ilgtspējīgu lauksaimniecības zemju izmantošanu. Līdz 2013.gada 1.jūnijam Zemkopības ministrijai kopā ar Valsts prezidenta kanceleju ir jāizstrādā nepieciešamie normatīvie akti Valsts zemes fonda izveidei, vēsta laikraksts Bizness un Baltija.

Šobrīd valstī ir apmēram 300 tūkstoši hektāru neapstrādātas zemes. Ir zemnieki, kuri vēlētos to pārdot, bet tikai uzticamam partnerim. Par tādu varētu kļūt Valsts zemes fonds, skaidro L. Straujuma.

No desmit lielākajiem zemes īpašniekiem Latvijā tikai divi pārstāv Latviju. Apmeklējot laukus un pilsētas, gandrīz vienmēr var dzirdēt, ka iedzīvotāji uztraucas par ārvalstniekiem, kas uzpērk zemi Latvijā. Tas rada grūtības vietējiem zemniekiem paplašināt savus laukus. Fonda izveide ir pirmais solis iedzīvotājiem doto solījumu izpildē, pavēstīja A. Bērziņš.

Fonda darbība orientēta uz racionālu zemes izmantošanu. Zemi varēs ne tikai fondam pārdot, bet arī iznomāt, norādīja L. Straujuma. Projektam nepieciešamais finansējums vēl nav zināms, un iespējamie finansējuma avoti vēl netiek atklāti.

Komentāri

Pievienot komentāru